Příspěvky uživatele - ivik11

Prosím o určení druhu orchideje, 23.4.2011
To první je opravdu Zygopetalum, ale na dalších bych typovala Cambrium, podmínky pěstování se dají těžko určit, jsou to hybridy, takže vydrží dost. Pokud máte možnost letnit, doporučuji ve stínu, v zimě raděj trochu snížit teplotu
Ravenala, 9.3.2011
Květy jsou hodně trvanlivé a vydrží i víc měsíců (mám ji v ZZ, kde je kolem 15st), kvete každý rok, ale vždy z nového výhonu. Starý odstraňuji, jakmile je nevzhledný
Ravenala, 7.3.2011 Obsahuje fotku
Pěstuji Heliconia psittacorium a stricta. Měla jsem i wagneriana, ale tu mně zlikvidovali naši mladí, když jsme byli na dovolené (bylo to na podzim, letnlia jsem a přišly mrazíky, nevydýchala to) Přikládám foto H.stricta, druhá momentálně nekvete
Yucca elephantipes, 6.3.2011
Na mě to působí dojmem, že je málo světla na tepelné podmínky. Já přezimuji Yuccu při teplotě 5st. a zalívám tak jednou za měsíc
Schne od prostředka, 6.3.2011
Zkuste si rostlinu dobře prohlédnout, jestli nemá škůdce, např svilušku
Smutnice v pokojových květinách, 6.3.2011
S největší pravděpodobností se jedná o svilušku. Dokáže kytky doslova vysát a zlikvidovat, pokud včas nezasáhnete postřikem. Je potřeba rostlinu důkladně postříkat, hlavně spodní stranu listů. Postřik po několika dnech opakovat
Ravenala, 6.3.2011
Helikonii pěstuji, podobně jako strelicii, jen má ráda o něco tepleji
Phalaenopsis - nepřijdu o ni?, 1.3.2011
Já bych to nijak dramaticky neviděla. Rostlina je silná, má dost kořenů, zvládne to. Já bych odřízla ten špatný stonek, opatrně zkuste vyříznout i černé z listů a všechno desinfikujte třeba dřevěným uhlím. Aspoň týden (pokud máte rostlinu v teple, v... celý příspěvek >
Citroník, 28.2.2011
Já bych vám doporučila raděj objednat citrusy ze zahradnictví. Já mám velmi dobrou zkušenost se zahradnictvím ADAVO. Citrusy prodávané v hobymarketech sice pěkně vypadají, ale tím, že jsou pěstovány ve skleníku a přinuceny k bohaté násadě plodů v... celý příspěvek >
Určení květiny a diagnosy, 21.2.2011
Já bych to tak řešila, mohlo by to totiž vyrůstat z toho suchého pahýlu, vůbec to nemusí být ze semínek. Klidně by to mohl být i Fikus benjamina. Hlavně nepřelívat. A nehnojit
Místo květu listy, 21.2.2011
Těmto mladým rostlinkám se říká keiky, orchidee se takto množí. Odstraňují se až mají 2-3 kořínky aspoň 5 cm dlouhé. Potom se odstřihnou s cm stonkem a zasadí do nového orchideového substrátu a pěstují se jako každá jiná orchidej.
Určení květiny a diagnosy, 20.2.2011
Připojuji se k diagnoze Lídy, tomu už nepomůže ani živá voda
Pachira aquatica, 18.2.2011
Uvidíte v jakém budou stavu. Pokud uvidíte světlé špičky, znamená to že rostou a pak bych neproplachovala. Pokud budou tmavé, zjistěte zda nejsou uhnilé., když tak špatné odstranit a potom substrát udržovat jenom mírně vlhký. Začít zalévat až začnou... celý příspěvek >
Dendrobium - množení, 15.2.2011
Rozhodnutí je na vás. Pokud si chcete namnožit, opatrně odlomte, obě rány zasypte dřevěným uhlím a novou rostlinku zasaďte do vhodného substrátu. Já nové rostliny ponechávám, dokud není květináč zcela zaplněný a je nutné přesadit (rozsadit). Orchidee... celý příspěvek >
Podivné nemoci kaktusů, 14.2.2011
Já to vidím na hnilobu. Nezalívat, zkuste uříznout zdravou část, nechat ji důkladně zaschnout a potom znovu zakořenit. Pozor na potřísnění mlékem, namočit do studené vody
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika