Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?)
10.7.2016 19:31

Pane Jiří, děkuji za reakci. Asi jsem se ve svém příspěvku nevyjádřila přesně. Snažím se zjistit název velmi rané odrůdy, kterou mám doma a která zraje cca 14 dnů před Dixired. Má miskovité květy a je zcela neodlučitelná od pecky. Foto jsem vkládala výše - 4. 7. 2016

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 10.7.2016 19:31

Pane Jiří, děkuji za reakci. Asi jsem se ve svém příspěvku nevyjádřila přesně. Snažím se zjistit název velmi rané odrůdy, kterou mám doma a která zraje cca 14 dnů před Dixired. Má miskovité květy a je zcela neodlučitelná od pecky. Foto jsem vkládala výše - 4. 7. 2016

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.7.2016 20:18

14 dnů před Dixired a miskovitý květ má z dostupných odrůd jen Harbinger a Teska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 11.7.2016 22:53

Srdečně zdravím. Nepravá Dixi dozrála letos rekordně brzo a rozhodně to nebylo ani teplým lednem ani únorem, jak se tady šprýmovalo, nýbrž teplým jarem a příznivými teplotami až doposud. To má vliv nejen na brzké dozrávání, ale i na kvalitu broskví. Ty jsou u této odrůdy až nezvykle skvělé, vůbec se na tak vysokou kvalitu u nepravé Dixi nepamatuji. Dužnina je sice neodlučitelná od pecky, ale výrazně broskvově aromatická, nezvykle sladká a šťavnatá. Plody jsou ještě mnohem chutnější a šťavnatější než první plody FM3. Jedná se přitom o starší chlorotickou broskvoň, jak je patrné na fotkách. Ještě dodám, že dužnina NENÍ kolem pecky načervenalá. Pokládám si otázku, jestli vůbec mohou být v letošním roce ještě nějaké broskve chutnější. Ještě podotýkám, že výborné jsou i ty nejmenší plody.

nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
nepravá Dixi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.254 (?), 12.7.2016 9:46

Zdravím z Beskyd,

Harbinger přežil letošní mráz (-4), byl už 2 týdny po odkvětu.Také Favoritta Moretini odolala mrazu, ta však teprve dozrává.

Jan z pod Javorového


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 13.7.2016 11:52

Pozná někdo podle plodů tuto odrůdu (viz.předchozí příspěvek)? Je to Harbinger? Bude někdo tak laskav a nafotí trochu více plody Harbingeru? Stromek jsem měl od pana Housky ze Žehušic u Čáslavi. Mám ho asi čtrnáct let. Podle pana Housky je to Dixired, což ale neodpovídá miskovitými květy, ani dobou zrání. Tvrdil, že Harbinger nedělá pro "blátivou dužninu". Strom má za podnož pravděpodobně broskvoňový semenáč, ovšem na rozdíl od klasických semenáčů B-VA strom i přes dlouholetou chlorózu stále plodí výborné ovoce. Jiné broskvoně na B-VA jsou již dávno v "pánu", takže si myslím, že to bude nějaká přizpůsobivější podnož do těžké půdy. Nevzpomínám si, že by tenkrát byla v prodeji nějaká jiná takto raná žlutomasá broskvoň s miskovitými květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 4.7.2016 21:37

Tak my uz nasu FM3 pomaly dojedame :-) deti sa oblizuju az za usami :-)

FM3
FM3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.162 (?), 5.7.2016 10:07

V ktorej oblasti a akej nadmorskej výške máte zasadenú FM3 pán Peter keď je už zrelá?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 5.7.2016 12:55

V Bratislave - Devinska Nova Ves, a predpokladam ze je to FM3, kedze to mala na visacke, ale je dobra, to je hlavne :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 216.168 (?), 5.7.2016 13:25

Fenix - stavnaty, sladucky. A jeho velkost... ci malost?     Mino



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 5.7.2016 22:05

Vypadá to s kvalitou broskví fakt nadějně. I první spadlý plod "falešné Dixi" byl skvělý.

nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
nepravá Dixired
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika