Sira sulka vseliek?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?)
21.4.2019 16:32

Okrem množstva textu som sa nič nové nedozvedel, jak kdysi psával Paľo. Já postrádám i to množstvo textu, ale jak tak koukám, dotaz je zřejmě v jiném vlákně. Ptal jsem se na použití sulky, jakožto jediného přípravku proti kadeřavosti. Co si tak vzpomínám, tak jediný, kdo takto postupuje je kolega 2P, ale ten má jen jeden nebo dva stromky. Momentálně mám takový dojem, že bych tu Sulku mohl vypustit úplně, protože nic zázračného se letos v souvislosti se Sulkou použitou proti kadeřavosti, nekonalo. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 68.13 (?), 25.10.2014 18:27, zobrazeno: 24307x
Nemám rád výraz všeliek pretože to evokuje niečo pochybné. chcem vám referovať môj príbeh so Sulkou Sn izkou koncentráciou v boji proti voškám keď sulka dokázala Zlikvidovat populáciu vošiek na mojich broskyniach v lete. Niektotlri spolu diskutujúci mali z toho zábavu ale effect tu bol. síra podľa predpokladov pôsobila biocídne na vosky avšak na listy pri minimálnej koncentrácií nemala žiaden vplyv. zaujali ma fungicídne vlastnosti síry. Kuceravostbroskyn. testoval to niekto na marhuliach Aby redukoval moNiliu??? Pred kvetom
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 29.10.2014 18:24

U Sulky bych se nebál nálepky všelék, ale s rezervou, aby se z toho ve výsledku nevyklubal placeboefekt.Sulka ošetří, přihnojí,ochrání, desinfikuje... něco jako pomáhat a chránit.Na mšice, monili plodů, moniliovou spálu jsem ji zatím nezkoušel.Výborná je proti vlnovníkům na hruškách, švestkách,to mám odskoušeno.Stačil mi jeden postřik ke konci zimy,a silné napadení vlnovníkem,hálčivcem višňovým odeznělo... a vůbec je výborná pro ošetření proti přezimujícím škůdcům ov. stromů, keřů,vinné révy.Na padlí se používají sirné prostředky... možno že by slabý roztok Sulky pomohl i tam.Broskvoně ošetřuji proti kadeřavosti se zařazením alespoň jednou prostředkem Sulka.V zamořených oblastech pomáhá při pěstování zdravé sadby česneku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.213 (?), 17.1.2015 10:06

Dobrý den. Zaujal mne Váš příspěvek, takže se dovoluji dotázat: kdy používáte sulku na révu a na broskvoně? Předpokládám, že před rašením. Jenže letos bude všechno rašit zřejmě brzy. Zahradu máme 15 let, ale rady a informace sbírám pořád. Úrodu máme větší než starousedlíci, réva, sllivoně, (švestek není nikdy dost) teď už jen 2 broskve a 2 meruňky, 3 jabloně(240m n.m.). Jenže sousedi neošetřují ničím. Nejhorší zkušenost byla s bio přípravkem ROCK EFFECT proti přezimujícím škůdcům. Za každou radu děkuji. Loni byla kadeřavost optavdu velká.  Známý natřel už na podzim Championem štětcem broskve tam, kde dosáhl a kadeřavost loni neměl žádnou. Jenže nám to řekl až teď. Za každou radu děkuji. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 17.1.2015 10:52

Dobrý den.Loni jsem zkusil novou kombinaci ošetření proti kadeřavosti.První postřik Championem (před zvetšením pupenů, nutno hlídat) a druhý postřik přípravkem Syllit.Současně při postřiku jabloní proti strupovitosti ve fázi zeleného poupěte jabloně.Výborný výsledek, broskvoň byla bez kadeřavosti. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 17.1.2015 11:05

Předloni jsem praktikoval starou metodu neošetření proti kadeřavosti. Nestříkal jsem ničím!  Výborný výsledek: Vůbec žádná kadeřovost! laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 17.1.2015 19:04

Reva je pro mě okrajovou záležitostí, takže moje péče o ní není standard, ale jedno ošetření koncem zimy pomůže zredukovat jak přezimující škůdce, tak i choroby v čele s padlím.

Broskvoně ošetřuji od podzima do jara 3-5 ošetřeními.Řídím se podle počasí, a teploty.Střídám Champion a Sulku.Sulku je dobré aplikovat počas dormance, zvláště koncem zimy a na jaře, protože pomáhá hubit přezimující škůdce, kteří se tou dobou probouzejí, a taky vajíčka mšic.Poslední postřik proti kadeřavosti je dobré provést přípravkem Sylit.Ten lze aplikovat při rašení pupenů, možné i na pučící listy slabším roztokem, nebo podle návodu.Učinná látka pronikne pletivy, učinek je tak ochráněn proti smytí deštěm, působí déle.

Sulku použijte koncem zimy i na ostatní ovocné stromy a keře.Má široký okruh působnosti.Obsahuje síru vhodnou ke hnojení, takže se prodává i jako hnojivo.Výčet cílových skupin nepřátel rostlin na nichž působí najdete na letáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 4.3.2015 17:47

Môžem Sulku skombinovať s prípravkami na predjarnýpostrek?   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.15 (?), 5.3.2017 19:56

Osetril som Sulkou slivky proti vlnovnikovi visnovemu, ktory mi pocas poslednych dvoch rokov vzdy uprostred leta sposobil zastavenie rastu letorastov na novovysadenych slivkach. Podozrieval som z toho upal, ale mudrejsi z fora ma presvedcili, ze povodcom je vlnovnik. Snad to pomoze, lebo thiovit v lete velmi nezabral.

Zhruba o tyzden budu kvitnut aj marhule. Rozhodol som sa preto Sulkou osetrit aj tie (1 postrek proti m. laxa), nakolko sa snazim minimalizovat pouzivanie mednatych pripravkov. Teplo bolo dost - az 19°C, tak osetrenie ma vsetky predpoklady byt ucinne (pokial teda sulka sama o sebe je ucinna na m. laxa - nikde sa o tom nepise, preto som to musel vyskusat sam u seba). Druhy postrek uz do kvetu planujem thiovitom (koloidna sira) + vitisan, ak bude dostatocne teplo. Ak nie, zostava mi len med/alginure (eko rezim).  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 21.4.2019 16:32

Okrem množstva textu som sa nič nové nedozvedel, jak kdysi psával Paľo. Já postrádám i to množstvo textu, ale jak tak koukám, dotaz je zřejmě v jiném vlákně. Ptal jsem se na použití sulky, jakožto jediného přípravku proti kadeřavosti. Co si tak vzpomínám, tak jediný, kdo takto postupuje je kolega 2P, ale ten má jen jeden nebo dva stromky. Momentálně mám takový dojem, že bych tu Sulku mohl vypustit úplně, protože nic zázračného se letos v souvislosti se Sulkou použitou proti kadeřavosti, nekonalo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.238 (?), 20.2.2020 22:32
Preco sa na broskyne a vinic udava 4- 5% roztok Sulky a na ostane ovocne stromy len 1%? Chcem okrem broskyn postriekat aj hrusku tym 5%. Moze taka koncentracia uskodit jadrovinam?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika