Red Haven 5 let - nekvete



host - 208.90 (?)
25.8.2012 17:36

Děkuji za radu. Tří pupenné jsem našla, je jich asi 15, Tak uvidím. Připojuji fotografii, pro názornost jsem připevnila na kmen krabičku od sirek.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 208.90 (?), 1.8.2012 21:26, zobrazeno: 8395x

Mám už 5let zasazenou broskvoň Red Haven. Stromek zesílil asi jen o polovinu a ani jednou nekvetl. Místo pro stromek vybrala zahradnice a stromek pravidelně hnojím (NPK). Může mi někdo poradit, co mám dělat? Je mi líto jí porazit, ale čekáme na plody už dlouho. Děkuji za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 1.8.2012 21:50

Jednou z několika možných příčin problému může být pravidelné vymrzání květních pupenů v průběhu zimy a v předjaří. Například dvě poslední zimy byly v mnohých částech republiky pro broskvoně nepříznivé. Prověřte si vaše stanoviště z hlediska teplotních stavů, zda se nejedná například o mrazovou kotlinu, či návětrné místo, atd..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.90 (?), 21.8.2012 14:17

Děkuji za úvahu, ale sousedky v okolí naší zahrady měly letos broskví hodně a já zase nic. Teď jsem ji ostříhala (zkrátila asi o třetinu) a budu doufat, že to příští rok vyjde, ale bojím se, že zase budeme mít jenom stromek bez ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 31.107 (?), 21.8.2012 19:31

Mě překvapuje, že po 5 letech kmínek zesílil jen o polovinu - tak by měl zesílit každý rok. Nemáte tam hryzce?

Jinak čakať - mrazy opravdu řádily - letos jsem měl krásně nasazené pupeny - nic! J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.90 (?), 22.8.2012 11:40

Dobrý den, to je to co mě nejvíc trápí, že celý stromek po pěti letech vypadá jako druhý rok. Hryzce tady nemám, ale nevím, proč ta broskev nesílí a jen jí rostou větve do délky. Každý rok jí stříhám, ale na zesílení stromku to nemá vliv. Doufala jsem, že někdo má stejné zkušenosti a poradí mi. Ale i tak díky za příspěvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 20.76 (?), 22.8.2012 15:57

Zkuste řez trochu omezit, někdy stromek potřebuje udělat si pořádek v růstu podle svého, předpokládám, že výchovný řez je již proveden, plodnost obvykle přijde po několika letech bez velkých zásahů. Možná že tvrdý řez má vliv na snahu stromku obnovovat větve.

Já bych řez omezil a sledoval bych pupeny, již nyní jsou založeny květné pupeny na příští rok, jsou to 3četné pupeny, 2 květné a prostřední menší listový a pokračující. Jsou-li květné pupeny - bude kvést (pokud mrazy nerozhodnou jinak). Zdravím. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.90 (?), 25.8.2012 17:36

Děkuji za radu. Tří pupenné jsem našla, je jich asi 15, Tak uvidím. Připojuji fotografii, pro názornost jsem připevnila na kmen krabičku od sirek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.1.2013 21:34

No, ze strom 5 let nekvetl muze mit spoustu pricin, ale ja se domnivam, ze to bude zpusobene nevhodnym rezem.Broskvon plodi na jednoletem, teda lonskem dreve a tady koukam, ze se stale reze a striha... Tak stara broskvon by mnela mit urcite 2x vetsi korunu... minimalne.Tady bych to posuzoval jako pokus o bonsai.Ale je to pouze laicky nazor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.59 (?), 30.1.2013 19:49

Tiež som mala podobnú broskyňu Red Haven, podobnej veľkosti bola ešte 10 ročná, ale bola na semenáči na krasovej pôde (silne vápenatej a suchej), čo môže byť jedna príčina. Čo mňa však upútalo, že som mala podobný poškodený kmienok. Aspoň tak sa mi zdá (na foto trochu rozmazané), že tak 10-20 cm nad zemou máte poškodenia kosačkou. Moja mala v tejto výške niekoľkonásobné dosť hlboké poškodenia od strunovej kosačky. Páchateľ v mojom prípade bol známy- môj manžel, fanaticky kosí všetko zelené nad 5cm. Teraz máte okolo stromu krásny kruh bez burinky, ale či to bolo tak aj po minulé roky. Podľa mňa by to mohla byť druhá príčina. S pozdravom Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika