Mráz - malé plůdky broskvoní



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?)
17.5.2016 23:12

Naprosto souhlasím. Prozatím jsem broskvoně proti monílii neošetřoval, pouze meruňku, ale letos těch uschlých větviček bylo nějak více, nejvíc na Earliglo. Mohu potvrdit, protože úroda jinak bude rozumná, že se nejednalo v mém případě o poškození mrazem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 17.5.2016 21:59

Dnes jsem si všiml ve vedlejší zahradě neošetřené broskvoně RH. Je pěkně zdevastovaná. Co není napadené kadeřavostí, má moniliový úžeh. Takhle bych bez postřiků dopadl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 117.13 (?), 17.5.2016 22:13

A zkoušel jste odolnost odrůdy Benedicte? Já jsem se přemlouval, že jí proti kadeřavosti schválně neošetřím, abych zjistil tu její deklarovanou odolnost. No jo, ale stejně jsem ošetřoval všechny ostatní broskvoně, stromek Benedicte je mladý, obava z kadeřavosti velká, tak jsem vyměkl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 17.5.2016 22:36

Benedicte jsem bral taky, je čistá. Hlavně, aby to Benedicte byla, to poznáme. Asi čtyři plody snad později dozrají. Pozoruhodná je ta Springtime. Bez kadeřavosti, monilie a s mnoha plody. Záměna s Redwinem to nebude. Plody vypadají jinak a mají i rozdílnou chuť a konzistenci dužniny. Velice pozoruhodná je i Jayhaven. Zdá se velmi odolná ke všemu. Kadeřavosti, monilii i mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 117.13 (?), 17.5.2016 22:43

...ale mnohé z těch nových odrůd mírný mrazík připravil o všechny plody. U mě to odlesly jen dva semenáčky, ale Harbinger, FM3, Suncrest, Envoy, Sunhaven a Flamingo naprosto bez mrazových poškození, FM3 a Flamingo už jsem protrhával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 17.5.2016 22:56

Ano, to jsou ty novější kalifornské odrůdy, jako Royal Glory, Spring Lady, Springbelle..., o nic lépe na tom nebude zřejmě ani Vistarišsmiley Ten Jayhaven má pravděpodobně jiné "kořínky" a vypadá opravdu nadějně. Hlavně ta odolnost. V chuti od žádné nové odrůdy zázraky nečekám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.5.2016 23:12

Naprosto souhlasím. Prozatím jsem broskvoně proti monílii neošetřoval, pouze meruňku, ale letos těch uschlých větviček bylo nějak více, nejvíc na Earliglo. Mohu potvrdit, protože úroda jinak bude rozumná, že se nejednalo v mém případě o poškození mrazem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 17.5.2016 23:49

FM3 má letos větší množství malých plůdků, které se nezvětšily, než obvykle. Jejich odstraněním bude probírka hotová. Halehaven kvetl málo, ale za to má vše opylené. Odolnost proti mrazu pěkně předvedla i moravská Morávia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.5.2016 21:26

Taky velmi rád potvrzujusmiley odolnost moravské Moravie a Lednické žluté, stejně jako FM3 a Fertilia Morettini nestratily ani jeden plůdek, na Springbelle jsem objevil dva kousky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 21.5.2016 5:59

Absolutním vítězem letošního mrazového souboje se stala FM3, u které bude dokonce nutná probírka plůdků. Naopak nejhůře je na tom Harbinger, který byl odměněn za své ranné kvetení dědou Mrázíkem ztrátou všech plůdků.Ostatní jsou bída s nouzí, zůstalo pár plůdků, jen o chlup lepší je placatice Saturn a Fairhaven. Valachy 400 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 25.5.2016 19:17

U mě to tak nebylo. U FM3 soudím podle toho, že drtivá většina plodů se nezvětšovala a odpadla. Druhá FM3 nemá nic. Springrest má všeho všudy asi 5 plodů. Nejodolnější se ukázal Jayhaven, Flamingo, Fairhaven, Halehaven, Harbritte, Redwin, Primissima Delbard, Springtime, Royalvee, Michaela, Moravia. Probraná mrazem je RH, Cresthaven, Early RH, Envoy. Nic nemá Spring Lady, Royal Glory (na jednom stromku dva plody zbyly), Springbelle, Royal Gem, Regina. Z trojice Amsdenova, Albatros a Luna byla nejúspěšnější Luna. Z pozdních dopadla nejlépe Elberta, Fayette a O´Henry nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika