Klejotok na plodech Broskvoní



Barryn - (40) - 167.25 (?)
2.7.2014 15:48

Chci ještě dodat, že tady na fóru píší, že by se mohlo jednat o následky poškození mrazem nebo o škůdce Makadlovku (nevím co to je), ale nic konkrétního. Strom je přitom zdravý, bez kadeřavosti s nádhernými přírůstky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Barryn - (40) - 167.25 (?), 2.7.2014 15:14, zobrazeno: 6873x

Zdravím. Objevil jsem na některých plodech broskvoně klejotok. Může mi někdo poradit příčinu a jak se tomu bránit? Některé plody mají takový pihovatý povrch.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Barryn - (40) - 167.25 (?), 2.7.2014 15:48

Chci ještě dodat, že tady na fóru píší, že by se mohlo jednat o následky poškození mrazem nebo o škůdce Makadlovku (nevím co to je), ale nic konkrétního. Strom je přitom zdravý, bez kadeřavosti s nádhernými přírůstky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.7.2014 13:36

Klovatina vytéká i z jiných plodů peckovin, hlavně ze švestek.Nepředpokládám, že je to důsledek činnosti škůdců.Objevila se někdy před čtrnácti dny, a činnost housenek obaleče lze čekat až ve dnech příštích.Pokud vím, nikdo nyní nenachází v plodech škůdce.

Myslím si, že klovatina vytékající v těchto dnech je způsobena deštivým počasím, kdy vlivem zvětšené vzdušné vlhkosti, potažmo vodního režimu na povrchu plodů ovoce vznikají drobné trhlinky, a vytékající šťáva na vzduchu tuhne.

Skvrny-pihy to bude strupovitost peckovin....no a co je makadlovka, tak o tom někdy příště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Barryn - (40) - 167.25 (?), 3.7.2014 17:07

Díky, tohle vysvětlení mě uklidnilo. Bál jsem se jen, aby se to nešířilo dále na zdravé plody. Úroda je letos skvělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 3.7.2014 13:58

Kadeřavost na plodech přetrvává i když listy napadené kadeřavostí již opadaly. Další možnost je zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Barryn - (40) - 167.25 (?), 3.7.2014 17:18

Znamená to že dirkovitost listů souvisí s kadeřavostí? Loni jsem měl listy na Redhavenu jak řešeto. Stříkal jsem Kuprikolem v prosinci a pak dvakrát před vypučením pupenů. Stromy mají letos listy bez jediné dirky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.230 (?), 3.7.2014 17:39

nesouvisí.

Dírkovitost na plodech nechává tečky podobné strupovitosti.

Kadeřavost vytváří malé lesklé plošky.

Pokud to není ani jedna z výše uvedených houbových chorob, pak je to strupovitost (nebo otlučení kroupami).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika