Kdy postřik proti kadeřavosti?



host - 248.5 (?)
18.11.2013 20:31

Stříkala jsem Kuprikolem asi před týdnem.       Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 156.64 (?), 24.3.2011 9:40

Dobrý den,

mohu se zeptat zda stav pupenů stromku na obrázku ještě umožňuje postřik Kuprikolem? Včera jsem broskve postříkal, ale potom jsem dostal pochybnosti, zda na Kuprikol již není moc pozdě?

Poslední dobou se kadeřavost dostavuje s železnou pravidelností a tak jsem postřik prováděl na podzim a letos před 14 dny, před odjezdem na dovolenou.

díky Honza


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 24.3.2011 10:10

Tomu nerozumím. Včera jste postříkal a dnes se ptáte, jestli není moc pozdě? Nemělo to být naopak? 
  Pokud jste stříkal Kuprikolem již 2x (na podzim a před 14 dny), tak už bych včera zvolil Syllit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.69 (?), 24.3.2011 20:53

Ano to máte pravdu, mělo by to být v ideálním případě naopak. Já ráno postříkal, ale když jsem večer procházel podrobně toto fórum, trochu jsem znejistěl, zda správně rozpoznám co se rozumí "rašením pupenů" (že Kuprikol může spálit rozvinuté pupeny vím) Takže se chci ujistit, zda jsem postupoval ještě správně a hlavně se poučit pro příště...:-)

Můžete se mi tedy někdo podívat na přiloženou fotku a napsat svůj názor zda pupeny na fotce nejsou již za hranicí kdy jim Kuprikol ještě neublíží?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 24.3.2011 21:40

S tím Kuprikolem buďte bez obav, ale ten Syllit by byl výhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.64 (?), 25.3.2011 1:53

Já koupil větší balení Kuprilolu, asi 0,5 kg kde byla odměrka s vyznačenou váhovou stupnicí. Když jsem do ní nalil vodu a zvážil, tak zhruba to odpovídalo, že 35g vody odpovídalo 25 g Kuprikolu, neboli 10 g je asi 15 ml. Snadvámto pomůže takto.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.32 (?), 18.11.2013 16:53

Dobrý den, už stříkáte proti kadeřavosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 18.11.2013 19:06

Já broskvoně už nemám, ale je akorát čas. Měďí /Kuprikol, Champion atd./. Postřik musí zaschnout, aby ho nesmyl déšť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.5 (?), 18.11.2013 20:31

Stříkala jsem Kuprikolem asi před týdnem.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 18.11.2013 20:33

Já jsem dnes postříkal Kocide všechny peckoviny a stromkové angrešty+rybíz.  Zítra dopoledne pak ještě omyji kmeny a polokosterní větve některých odrůd jabloní, Rubinolu, Rubín a hrušeň Bohemicu ošetřím celé.
Počasí těchto dní je na to ideální, od středy už bude na nějakou dobu šmytec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 135.155 (?), 19.11.2013 0:01

Broskyne proti kučeravosti meďou som striekal vždy v predjarí. Zásah bol dostačujúci. Tohtoročný mokrý a studený záver jari však vytvoril podmienky pre rozvoj parazita a na koncoch konárov sa objavilo pár kučeravých lístkov. Využil som teda teplého jesenného počasia, kedy boli šupiny na púčikoch pootvorené, a pred 2 týždňami strieknul broskyne Kuprikolom. Koncom februára prirodzene príde znova meďnatý postrek. Som zvedavý, či pridaný jesenný postrek eliminuje výskyt parazitózy. Ostatné stromy a stromčeky ničím na jeseň ani cez zimu nestriekam. Ani meďou, ani sírou, ani močovinou. Nechcem zasahovať do prírodnej rovnováhy. Nie je náhodou výskyt rias či lišajníka na kôre starých jabloní príznakom zdravej záhrady? Éra Arborolu a Nitrosanu je našťastie za nami.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika