Kdy postřik proti kadeřavosti?



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
1.5.2010 23:08

Jelikož jsou broskve už odkvetlé, tak žádný postřik proti kadeřavosti už nepomůže. V létě odstraňte konce letorostů napadené kadeřavostí, či alespoň napadené listy. Na podzim pak při opadu listí ošetřete stromek měďnatým přípravkem a na jaře příštího roku se polepšete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.3.2010 11:26

mohu pouzit Sulku na kaderavost? v cem je lepsi ci horsi nez ostatni pripravky...? sem dnes strikal revu a jeste mi zbyl namochany postrik tak by ji rad pouzil... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.233 (?), 20.3.2010 16:14
Já jsem dnes postříkal Kuprikolem.Lísky u nas na Opavsku začínají prášit tak snad je ideální čas.Naše broskve dostaly postřik poprvé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 20.3.2010 16:18

Taky jsem dneska poprvé "fouknul" Kuprikol a vzhledem k rašení i naposledy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
FandaPP - (5) - 213.5 (?), 1.5.2010 22:19

Mohu ještě teď stříkat proti kadeřavosti? Malé listy už jsou trochu kadeřavé. Pokud ano, tak čím. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.89 (?), 1.5.2010 22:27

teď už to nemůže pomoci, bohužel

je lepší někdy stříknout něco i více dopředu než evidentně pozdě, já letos aplikoval Sulku díky dešti snad 3x po několika dnech a myslím, že to dopadlo dobře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 1.5.2010 22:32
Já jsem letos stříkl 3x a na jednom stromu (po ostřihání měl jen tak 6 květů) se kadeřavost projevila velmi silně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 2.5.2010 13:35

Já jsem stříkal na podzim i na jaře a kadeřavost zatím nemám, bohužel ani broskve nebudou, asi to pomrzlo. HK.      VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 3.5.2010 9:30
Dnes ráno jsem na jedné broskvoni u domu obral částečku napadených listů a musím konstatovat že tak napadený strom kadeřavostí jsem již dlouho neměl. Ostatní stromky, které měly květních pupenů o mnoho více vypadají zatím lépe. Tato broskev má již asi deseticentimetrové nové výhony (hodně výhonů) a napadené jsou snad všechny (měla jen asi pět květů). Tak přemýšlím zda to nemá nějakou souvislost, protože strom žene na sto procent jen do zeleného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 1.5.2010 23:08

Jelikož jsou broskve už odkvetlé, tak žádný postřik proti kadeřavosti už nepomůže. V létě odstraňte konce letorostů napadené kadeřavostí, či alespoň napadené listy. Na podzim pak při opadu listí ošetřete stromek měďnatým přípravkem a na jaře příštího roku se polepšete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 2.5.2010 19:22

Stejně jako Mirkovi mě taky broskve moc letos nekvetou (vymrzlo to skoro dokonale), postřik mědí i sulkou jsem provedl, přesto kadeřavosti je letos dost.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika