Kdy postřik proti kadeřavosti?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 183.242 (?) 
17.3.2010 21:09

Díky. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 155.121 (?), 18.3.2010 12:17

Broskvoně se stříkají, když práší lísky. Tak je ještě skoro pár dnů čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 18.3.2010 20:32

Dnes jsem v HK koukal na pupeny broskvoní - a jsou už lehce pootevřené. Tak jsem stříkal Syllitem. Až budou prášit lísky, tak je postříkám ještě jednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 127.81 (?), 18.3.2010 20:57

Já také , tady je to také tak, udělala jsem to samé. Polabí, vrch Chlum, 360 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 18.3.2010 21:47
Já jsem dnes postříkal DELANem. U některých stromků jsem nestihl druhý postřik mědí. Vzhledem k vývoji teplot a rašení pupenů šlo o poslední postřik proti kadeřavosti. Ještě více raší meruňka - Maďarská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 18.3.2010 22:14

Já bych se ještě rád zeptal, jestli mohu o víkendu udělat ještě jeden postřik (Delanem), když jsem ve středu provedl postřik Championem. Bude mít tento následný postřik vůbec nějaký účinek, vzhledem k tomu že se broskvoním začínají pozvolna nalévat pupeny? Můžou dva postřiky za týden stromkům nějak uškodit?

děkuji za radu.

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.135 (?), 18.3.2010 22:57

Mirku, Syllit je výborný postřik na broskve, ale je to jak píše pan Vinšálek pouze organický fungicid s hloubkovým učinkem, to znamená, že pronikne do rostliny, ale není v ní rozváděn rostlinnými šťávami jako systémové přípravky, ty se aplikují pouze v době, kdy rostlina má již vyvinutou listovou plochu a to rašící broskve nemají.První postřik v době nalévání druhý o 7 - 10 dní, ale již pouze organickými fungicidy a to Delan, Syllit,Novozir, Efuzin,Dithan. Listy broskve jsou na měd citlivé a muže dojít až k opadu těchto listu.   Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 18.3.2010 23:20
Dnes jsem se ještě ujišťoval v zahradnictví u odborníka ohledně postřiků. Měď samozřejmě již ne, volil jsem mezi Delanem a Syllitem. Delan jsem měl koupený a tak volba padla na něj, pokud bych dělal ještě další postřik (u mne to již nepřipadá v úvahu) prostřídal bych ho Syllitem. Zná někdo, nebo existuje vůbec "echt" systémový prostředek na kadeřavost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 19.3.2010 13:51

Typickými zástupci systémových fungicidů jsou triazoly (které se mimochodem užívají proti různým mykózám i v humánní medicíně). Některé triazolové fungicidy (namátkou tebuconazol) jsou - jakožto prostředky proti kadeřavosti - registrovány v zahraničí, pro dokonalé rozvedení pletivy je však zapotřebí listová plocha, což dle již také zaznělo.

Pokud je mi známo, citovaný fungicid je v ČR registrován mj. proti moniliové hnilobě broskví s doporučeným termínem aplikace po odkvětu broskvoní.

Osobně považuji za zajímavější a progresivnější trendy v ochraně rostlin nasazení biofungicidů s využitím vybraných bakteriálních kmenů rodu Bacillus. Přípravky tohoto typu jsou již dnes registrovány ve Státech i Kanadě proti strupovitosti, kadeřavosti a snad i bakteriální spále růžovitých. Cenově to (za oceánem) nevychází nijak špatně. Přípravek je dneska dostupný i v ČR, pokud vím, je v tuto chvíli registrován pro moření sadby a lesnické aplikace...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.133 (?), 20.3.2010 11:18

Zaujimave s tymi bio... takto to nejako riesili nase babicky ked striekali broskyne zkvasenym mliekom ci priamo jogurtom. Na plesne s bakteriami a na bakterie s plesnami... Mudr. potvrdia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika