Kdy postřik proti kadeřavosti?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
2.5.2010 19:47

a odkad, ze jste? u nas minimum-19st a vsude odkvetly jak splaseny... Berounsko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 2.5.2010 19:54

Ostravsko. Myslím, že pomrzly lehce narašené pupeny. Vedle rostoucí meruňky vypadaly jako nevěsty a mají i pěkně nasazené plůdky... Zajímavější je spíše fakt, že těch málo květů broskvoní nebylo opyleno a to i přes výrazně lepší počasí, než tomu bylo u meruněk. Možná proto, že kvetly masivně třešně, a začaly nakvétat jádroviny.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 2.5.2010 20:01

Pane Mičurinče, vymrznutí broskvoní nebylo způsobeno těmi velkými zimními mrazy okolo minus dvaceti a méně stupňů, ale jarními mrazíky, které přišly přibližně v 1/2 dubna, kdy už byly stromy hodně napučené a začínaly kvést a do toho přišly ty zákeřné noční mrazíky od nuly do minus pěti stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 2.5.2010 20:05

mel jsem za to, ze Vam je poskodily zimni mrazy... u nas to prave zjara nikterak nenamrzlo, proto jsem s jarnimi mraziky vlastne nepocital..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 2.5.2010 21:00

Nás postihla kalamita s broskvoněmi taky. Nemyslím si, že by to bylo způsobeno jarními mrazíky, při nich ještě pupeny nebyly narašené. Většina z nich totiž nenarašila vůbec. Zajímavé, že vedle stojící meruňky nepomrzly vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 2.5.2010 21:41

U nás v Pošumaví broskvoně přečkaly zimu relativně v pohodě, i když i tady běhal sibiřský děda Mráz se svojí berlou mrazilkou. Na přelomu března dubna se stromky pěkně "rozjely" a měly napučené všechny větve. Pak přišly ty jarní mrazíky a asi 1/2 všech vegetativních pupenů zaschla a opadala.Z květních pupenů zůstalo jen torzo. Měli jsme tady několik dní po sobě přízemní mráz okolo minus 2÷4 st.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 2.5.2010 22:35

Broskvoně jsem stříkla 2 x, kvetly hodně, první lístky byly pěkné, teď už se objevují zkadeřené a stromky se vůbec tváří nějak divně, jako by se zarazily. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.194 (?), 5.5.2010 14:04

přesto že jsem stříkal kuprikolem dvakrát na jaře   a jednou na podzim tak už mám kadařavost na lístcích. Broskve kvetly jako zběsilé a kadeřavost je jen na koncích větví. Asi rovnou listí otrhám a budu doufat že vyroste nové nekadeřavé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 5.5.2010 14:08
Já jsem to taky neodbyl a tady je výsledek.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
u tohoto odkvetlého stromku to není tak hrozné jak u jeho kolegy vedle, který nekvetl, zajímavé
u tohoto odkvetlého stromku to není tak hrozné jak u jeho kolegy vedle, který nekvetl, zajímavé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.117 (?), 8.5.2010 21:16

Taky jsem stříkala a stejně se kadeřavost objevila.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika