Kadeřavost - postřik dnes?



host - 81.136 (?)
14.2.2015 11:44
Tak to ještě tento víkend určitě nebude 7 stupňů Celsia, má být jasné a celkem chladné počasí
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 15.2.2015 19:36

Blizny jsou venku, jehnědy ještě nepráší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.2.2015 20:26

Kadeřavost - postřik dnes? Určitě dnes ještě ne. Pupeny jsou v klidu. Loňská kadeřavost ovšem napáchala velké škody. Jednak zredukovala minuloroční úrodu a jednak díky tomu, že byla masivní a trvala velmi dlouho, tak silně omezila minuloroční přírůstky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 15.2.2015 20:55

Výskyt kadeřavosti jsem loni nezaznamenal. Na redukci plodů měla větší vliv hniloba plodů. V druhé polovině roku se na broskvích ukázala makadlovka a tak dlouho jsem navěděl co s ní až jsem nakonec nijak nezasáhnul. Vrcholy letorostů budu tak jako tak střihat ale sotva je na stromcích jediný, který není makadlovkou postižený.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 15.2.2015 21:20

Ostříháno asi měsíc po sklizni, stříkat budu v pátek-plané lísky po cvrnknutí do jehněd už práší, velkopl.bílé a červené jsou zatím zamčené, semotamo špička bl.-do hadího jazyka daleko. Dnes 10st.,proto ten pátek vidím jako ideál-Haná, Chropyně-195mnm. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 14.2.2015 0:40

Teď o víkendu zkouknu černý rybíz a pokud to bude na postřik Sulkou, tak zbytek postřikovače půjde na nejdůležitější stromky z broskvoní. Na malé zahradě sice kvetiu sněženky a erantisy, ale jehnědy se zastavily ve stavu jak byly v lednu, červené blizny lísek jsem na samičích pupenech nenašel. No, měď zase není tak drahá, aby pokud budeš mít zítra nebo v neděli nad 7°C a ustane vítr, aby jsi neudělal první postřik. Příští víkend má být teplejší (ale jen na 65%).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.136 (?), 14.2.2015 11:44
Tak to ještě tento víkend určitě nebude 7 stupňů Celsia, má být jasné a celkem chladné počasí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 14.2.2015 15:52

Jeden neznámý angrešt ještě spí, ale Kaptivátor se začíná probouzet. Zelené špičky ještě nejsou. Ale čistil a stříhal jsem růže, a ty jsou už hodně narašené. Dokonce jedna sazenice po odhrnutí hrůbku měla prýty dlouhé aspoň 5 cm. Nechal jsem ji už odhrnutou. Asi to zmrzne, ale neva. Vyraší jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.3.2016 21:02

Ano, kadeřavost - postřik dnes a to proto, že pan Walter jako poslední mohykán, který si vystačil pouze z jedním postřikem měďnatým fungicidem, změnil názor i přesto, že měl s tímto jedním postřikem výborné výsledky. Ovšem hlavně proto, že jak se zdá, jsem úvodní souboj s touto záludnou chorobou broskvoně opět prohrál. Nejvíce je to patrné na odrůdě Earlycrest, která má listy už natolik velké, že jsou na nich vidět červené skvrny. Syllit jsem už samozřejmě nesehnal, tak mi byl doporučen Thiram Granuflo. Ne, že bych věřil tomu, že by byl Syllit nebo tento přípravek nějaký zázračný uzdravující všelék, ale sedět s rukama v klíně a točit palcem kolem palce se mi nechce. Kuky tento fungicid nepoužívá, pan Vinšálek v kombinaci se Syllitem ano, tak si vyberte. V návodu se uvádí, že je vhodné Thiram používat ve stádiu růžového pupenu, což je právě teď a dokonce snad i ještě v době kvetení, kdy se jinde píše, že už nic neučinkuje. Zajímavé je porovnat stádium rašení listů u této žlutomasé broskvoně Earlycrest, kdy jsou listy už dost zvětšené s bělomasou broskvoní Primissima Delbard, která je pravděpodobně zatím nejranější broskvoní vůbec, ale má listové pupeny stále jen velmi nepatrné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.3.2016 21:31

Ještě bych později použil Thiram s Horizonem, jestli je ovšem možné takto "koktejlovat". Nebo místo Thiramu Dithane? Vycházím z běžně dostupných fungicidů, ne nějakých nedostupných specialit. Syllit tady už nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 24.3.2016 15:39

No, uvidím, pane Petře, jak dopadnu se dvěma postřiky. Musím ale podotknout, že stále nestříkám broskvoně na podzim, či v zimě. Nadále se snažím dělat postřik až těsně před rozvinutím květů. A stále užívám proti kadeřavosti Kuprikol. Druhý postřik je pouze doplňující a aplikuji ho jen, když to počasí umožní. Určitě nechci nikomu vnucovat právě Kuprikol, ale protože s ním mám při likvidaci kadeřavosti dobré zkušenosti, divím se, proč ho nezkusíte použít také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika