Kaderavost?



host - 63.186 (?)
11.5.2013 21:50

Smacedla Silwet se dava typicky 1ml/10l/100m2, takze to neni drahe, jak se zde pred casem diskutovalo, zejmena pokud koupite 50 ci 100 ml, je to par korun na 1 postrik. Jar jako smacedlo se nemuze se Silwetem vubec porovnavat. J.R.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.5.2013 15:48

Pokud to pan Vinšálek neupřesní, což by nebylo na škodu, tak jakási odpověď je např. ve vlákně "K čemu je Talent?" V tomto vlákně je i humorná vložka pana Vysloužila nebo hosta s číslem 4.7. A co takhle dát přednost ranějším odrůdám, které strupovitost v takové míře nenapadá? U mě je to zhruba u odrůd do zrání RH a u meruněk do zrání VP. Ale pozdnější odrůdy mám taky a právě na tento zásah proti strupovitosti peckovin se těším ze všeho nejméně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 11.5.2013 16:20

No, kdo by si nedal vlastnoručně utrženou broskev ze své zahrádky už v červenci? Když ty pozdnější odrůdy jsou ale jaksi chutnější a větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.5.2013 17:21

Už jsem to tady psal mnohokrát, že v posledních letech při porovnávání raných a pozdních broskví můžu souhlasit u pozdních odrůd jen s lepší konzistencí dužniny a odlučitelností, ale v chuti je zklamání hlavně v obsahu aromatických látek a obsahu cukru. Zklamáním je třeba Halehaven, který má sice výborný zdravotní stav, méně kvete a tím pádem nepřeplozuje, ale bohužel se tady potvrzuje, že má velké nároky na teplo a proto není chuť jeho plodů odpovídající, i když jejich velikost je velmi uspokojivá. Asi nejlepší pozdní odrůdou bude Cresthaven. David chválí Symphonii, jejíž dva stromky mně v minulosti nevyrašily, takže nemohu porovnávat. Všichni chválí také Suncrest. Pan Stefun nám snad odhalí, co mu letos předvedou jeho moderní sorty naočkované na jakési slivoni. Pan Goodwin to poodhalí až příští rok, pokud mu to vzrůst jeho stromků dovolí.

S tím stříkáním sousedových stromů proti kadeřavosti máte možná pravdu, pane Waltere. Tento soused je typický trávníkář (pěstitel trávy), ze kterého by asi neměl radost pan PP, jelikož tady každou chvíli rachotí sekačka svátek nesvátek. Ale zájem o ochranu ovocných stromů má, takže ani nevím, proč ty svoje broskvoně letos nepostříkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 33.246 (?), 12.5.2013 0:48

Pane Petře, předpokládám, že zvládáte problematiku sklizňové a konzumní zralosti broskví, které se liší o 2 - 7 dnů (dle cv).

Můj otec zásadně trval na sklízení měkkých broskví a měl je samozřejmě bez chuti, moučnaté. Tak si na to zvykl, že mu to tak chutnalo. Když jsem mu dal ochutnat broskve sklizené vybarvené tvrdě pružné, dozrálé 3 - 5 dnů do měkka, vychlazené, kroutil nad nimi hlavou a trval na svém (měl ovšem již umělý chrup).

Takže - co ovocnář - to chuť. Mně chutnají prakticky všechny broskve, ale musejí být sklizeny ve správnou dobu a správně uloženy.

K postřikům - mně se stále osvědčuje Kuprikol po opadu listů, omývám jím celý sad (150 stromů). Chrání proti většině houbových chorob. Je prakticky neškodný pro živočichy, obsahuje pouze Cu, Cl a O. Vše jsou biogenní prvky obsažené v lidském těle (i v jiných organizmech). Na jaře použiji něco organického (nyní Dithane Neo, příště něco jiného).

Zdravím - J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.186 (?), 11.5.2013 21:50

Smacedla Silwet se dava typicky 1ml/10l/100m2, takze to neni drahe, jak se zde pred casem diskutovalo, zejmena pokud koupite 50 ci 100 ml, je to par korun na 1 postrik. Jar jako smacedlo se nemuze se Silwetem vubec porovnavat. J.R.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika