Jarní střih broskvoni



driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?)
17.3.2018 11:25

Jako amatér - k tomu ohýbání větví to je pro mě CENNÝ postřeh :-D Po nasazení plůdků a prostříhání to vidím na mix krátkého a dlouhého řezu.

Ohledně páčení, jo Urbánek se s tím nemastí :-D Taky mi vstávaly chlupy na těle jak jsem to viděl. :-D

Psal jsem jim děkovný pozdrav za krásná videa, tak napíši asi ještě jeden, že rád "zasponzoruji" nové nůžky, ale tuším, že na jiných videích už měl rotační FIS***.

Jinak je to starý praktit. Od zahrádkáře JEROMA jsem se dočetl o vyvazování větví do vodorovna, věšení závaží na "vlky", teď jsou již v prodeji i praktické plastové ohýbačky... Urbánek tam někde na toto dává svůj názor  -obrazně "kraviny do kravína" :-D

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.3.2018 10:06

Ještě jeden poznatek - v posledních letech aktuální - který na videu nezazněl. 
   Dlouhý - americký - řez broskvoní je rychlejší a jednodušší. Pokud ale všechny květy či plůdky na jaře vymrznou, je lepší jej dodatečně změnit na krátký. Absencí úrody totiž nedojde k ohnutí plodných větví a vyrašení výhonů z jejich ohbí. Nové letorosty tak narostou víc na koncích a stromek tak poněkud vyholí. 
    Vzhledem k tomu, že jarní mrazy jsou u nás spíš pravidlem než výjimkou, provádím radši pracnější krátký řez. I ten nechávám třeba až déle po odkvětu, kdy už je jasno kolik plůdků (ne)přežilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 17.3.2018 11:25

Jako amatér - k tomu ohýbání větví to je pro mě CENNÝ postřeh :-D Po nasazení plůdků a prostříhání to vidím na mix krátkého a dlouhého řezu.

Ohledně páčení, jo Urbánek se s tím nemastí :-D Taky mi vstávaly chlupy na těle jak jsem to viděl. :-D

Psal jsem jim děkovný pozdrav za krásná videa, tak napíši asi ještě jeden, že rád "zasponzoruji" nové nůžky, ale tuším, že na jiných videích už měl rotační FIS***.

Jinak je to starý praktit. Od zahrádkáře JEROMA jsem se dočetl o vyvazování větví do vodorovna, věšení závaží na "vlky", teď jsou již v prodeji i praktické plastové ohýbačky... Urbánek tam někde na toto dává svůj názor  -obrazně "kraviny do kravína" :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.25 (?), 11.4.2018 8:25
Chcem sa spytat, ked strihate broskyne v kvete, tak ako ďaleko za narašeným listovym pupenom zastrihnut, kedze lezi na konariku? Potom sa ten vzniknuty špaček ešte v lete odstrihava?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 11.4.2018 10:37

Šikovnému špak nevznikne. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 11.4.2018 13:54
U revy, broskvoni a nekterych dalsich peckovin se cipek (2-4cm) casto dela a nikomu to nevadi. Mozna je to i lepsi. Odstrani se pri rezu napr v nasledujicim roce i se starym letorostem. U jadrovin se to nedela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika