Jarní střih broskvoni



host - 157.239 (?)
11.4.2018 10:37

Šikovnému špak nevznikne. SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.3.2018 10:06

Ještě jeden poznatek - v posledních letech aktuální - který na videu nezazněl. 
   Dlouhý - americký - řez broskvoní je rychlejší a jednodušší. Pokud ale všechny květy či plůdky na jaře vymrznou, je lepší jej dodatečně změnit na krátký. Absencí úrody totiž nedojde k ohnutí plodných větví a vyrašení výhonů z jejich ohbí. Nové letorosty tak narostou víc na koncích a stromek tak poněkud vyholí. 
    Vzhledem k tomu, že jarní mrazy jsou u nás spíš pravidlem než výjimkou, provádím radši pracnější krátký řez. I ten nechávám třeba až déle po odkvětu, kdy už je jasno kolik plůdků (ne)přežilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 17.3.2018 11:25

Jako amatér - k tomu ohýbání větví to je pro mě CENNÝ postřeh :-D Po nasazení plůdků a prostříhání to vidím na mix krátkého a dlouhého řezu.

Ohledně páčení, jo Urbánek se s tím nemastí :-D Taky mi vstávaly chlupy na těle jak jsem to viděl. :-D

Psal jsem jim děkovný pozdrav za krásná videa, tak napíši asi ještě jeden, že rád "zasponzoruji" nové nůžky, ale tuším, že na jiných videích už měl rotační FIS***.

Jinak je to starý praktit. Od zahrádkáře JEROMA jsem se dočetl o vyvazování větví do vodorovna, věšení závaží na "vlky", teď jsou již v prodeji i praktické plastové ohýbačky... Urbánek tam někde na toto dává svůj názor  -obrazně "kraviny do kravína" :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.25 (?), 11.4.2018 8:25
Chcem sa spytat, ked strihate broskyne v kvete, tak ako ďaleko za narašeným listovym pupenom zastrihnut, kedze lezi na konariku? Potom sa ten vzniknuty špaček ešte v lete odstrihava?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 11.4.2018 10:37

Šikovnému špak nevznikne. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 11.4.2018 13:54
U revy, broskvoni a nekterych dalsich peckovin se cipek (2-4cm) casto dela a nikomu to nevadi. Mozna je to i lepsi. Odstrani se pri rezu napr v nasledujicim roce i se starym letorostem. U jadrovin se to nedela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika