Jarní střih broskvoni



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?) 
12.3.2018 15:11

jinak řez až po odkvětu... No co už, člověk se stále musí něco učit...

Ono ten termín řezu není třeba brát tak kategoricky. Důležitější je, co a kolik toho uříznete než v jakou dobu. Jistě, po odkvětu vidíme plůdky,  v době květu a růstu se rány nejrychleji hojí. U broskvoní se ale většinou řeže jednoleté dřevo, takže s hojením až takový problém není. Ten kdo řeže v předjaří, si zase pochvaluje menší spotřebu postřiku proti kadeřavosti a taky snadnější manipulaci a likvidaci nařezaného proutí. Mnozí pěstitelé řežou s úspěchem i v září.
   Já preferuju ten řez po odkvětu. Jsou roky, kdy mi 90% násady vezme mráz. A pak jsem rád, mohu-li některý zachráněný plůdek neuříznout. Věřím taky, že hustší koruna může být mrazíkům odolnější a nakonec -  z obsypaného kvetoucího stromku profitují včely i oko pěstitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 12.3.2018 15:44

To že na Broskvoni přezimují vajíčka mšice broskvoňové neznamená, že musíte stříkat. Jednak proto, že M.broskvoňová se tak jmenuje jen podle zimního hostitele, ale v létě je na úplně jiných rostlinách (vadí nám na paprikách). A V DRUHÉ ŘADĚ NENÍ POTŘEBA STŘÍKAT, protože hladké větvoví broskviní neposkytuje dost úkrytů a 90% vajíček ozobou ptáci jako zimní potravu. Pokud někdo navíc stříká Sulkou, má to 2v1 i s těmi mšicemi, pokud kuprikolem (mědí), zůstanou vajíčka poživatelná pro ptáky.

Kuprikol včera je správně.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Romcakr - (13) - 94.16 (?), 14.3.2018 7:11
Supr, moc děkuji za vysvětlení.. Zase jsem o něco chytřejší... Moc děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 12.3.2018 18:31

Jinak pro informaci posílám odkaz na pěkná videa od mého oblíbence pana Urbánka, hodně se věnuje broskvoním a má tam k tomu super pokec. Vřele doporučuji.

Já o víkendu taktéž stříkal broskvoně kuprikolem a teď budu čekat na střih až po násadě plůdků, jestli mi tam tuhé mrazy něco nechaly :-D

Jak říká pan Urbánek, správně ostříhanou broskev poznáte tak, že pod stromem je toho více než na stromě. Ve Vašem případě tam toho bude pěkná kupa :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 12.3.2018 22:44

Poměr odstraněného a ponechaného dřeva bude u nás asi 5:1. Zejména po loňské sezóně, kdy květy zmrzly a rostlo jenom zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 13.3.2018 8:30

A kdoví, jestli u mne bude vůbec nějaký poměr, teploměr mi zaznamenal -20,5.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Romcakr - (13) - 149.140 (?), 13.3.2018 9:31
No také se obávám, co přijde za mrazíky o víkendu.. Musíme doufat..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Romcakr - (13) - 94.16 (?), 14.3.2018 7:10
Děkuji, tak videa od pana Urbana jsem shlédla, a jsem trošku chytřejší.. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.60 (?), 15.3.2018 16:03
Zdravim, nejake tipy co robit dalej s tym stromcekom broskyne, minuly rok v aprili vysadeny a vyhonky zrezane na 2 púčiky, no vôbec sa nerozvinuli, sú tam len kvetné púčiky neviem či boli príčinou slabšie korene alebo niečo iné. Čakať že vyrašì zo spodu nový výhon, alebo nejaký rez?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.50 (?), 15.3.2018 16:19

Tady asi řezat není co. Na vině bylo horší ujmutí stromku - příčin může být víc. Je šance, že se stromek rozroste.

Jinak vida pana Urbana považuji za velmi pěkná a názorná. Až na to páčení nůžkama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika