Jarne mraziky 2016



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 23.170 (?)
1.5.2016 21:39

Koľko stupňov bolo u Vás? nerobili ste žiadne opatrenia v skleníku?

Mne presne tak isto pomrzlo navonku nechránené kiwiBes arguta ešte 21.4. kedy bolo len -0,5°C v 2m. Jeden výhonok úplne OK, vedľajší totálne KO a bez rozdielu vo výške od zeme. Myslím si, že je to rozdielným štádiom vývoja výhonkov, a tým majú rôznu odolnosť voči poškodeniu mrazomwink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 168.17 (?), 30.4.2016 23:24

Vím, že zde na foru se někdo ptal na výsledky protimrazových opatření. Já velkopavlovickou meruňku -strom asi 2,5m vysoký s násadou odhadem 60-70 opylených plodů jsem zalil 3 dny před předpokládanými mrazy kýblem rozpuštěného boraxu a postříkal směsí borax -Champion. A dnes po týdnu jsem se konečně dostal na zahradu- přežilo asi 2/3 plodů.  Během týdne dle souseda některý dny bylo  -3st. Jsem v podhůří Šumavy 480m.n.m.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 1.5.2016 8:44

Zhodou okolností mám tiež Veľkopavlovickú podobnej výšky, tiež u nás boli mrazy do mínus 4, tiež prežili 2/3 až 3/4 plodov (neprežili tie od severu). Nerobil som žiadne protimrazové opatrenia. Netvrdím že Vami popisovaný postup je neúčinný, ale aby to bolo možné signifikantne posúdiť, bolo by potrebné mať 2 približne rovnaké stromy v dostatočnej vzdialenosti od seba, pri jednom tento postup použiť, pri druhom nie, a následne porovanať výsledok. Inak sa môže stať, že výsledný efekt prisudzujeme faktoru, ktorý naň v skutočnosti nemusel mať žiadny vplyv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 1.5.2016 9:49

Tady mrzlo jen z podělka na úterý (celonoční mráz od 23 do6:30h, ve 2.metrech -3 v 0,5m - 4 stupňů).Meruňky ošetřené Cropaidem pomrzly kompletně, kromě pár plodů na Vesprimě, Vesně,Strepedu a Budapešťské.Nejlíp dopadl starý dobrý, francouzký Bergeron, odhaduji tak 30% přeživších plodů.Jeho "kolegové"lednický Bergeron, Bergeron z Plantexu a Tardicot 100%K.O.Slivoně dopadly podobně, nejlíp dopadly Domácí, přežilo asi 30%,ostatní se budou počítat na kusy.Paradoxně nejlíp dopadly broskvoně, na pár citlivějších odrůd, téměř bez poškození.Ze všech peckovin nejlépe obstála broskvoň Burbank July Elberta, což je opak toho co se oní píšeyes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.105 (?), 1.5.2016 10:55

Viděl bych to tak, že u peckovin při letošním extrému hrál roly zejména fakt, v jakém stádiu kvetení byly. Pozdější kvítky na později rozkvétajících odrůdách jsou tak zhruba z 50% OK, to co už odkvétalo, nebo dokonce odkvetlo je u mě defakto tak 5% OK, takže na Čačanské staré 12 let obalené květy jsem našel asi 10 přeživších jedinců. U domácí švestky a Valjevky, kterou mrazy zasáhly v rozkvítání, je to podstatně lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.5.2016 13:45

Prozatím poslední mrazivé páteční ráno nenechalo na pokoji i zdejší oblast. Teploměr sice ráno v 6:30 ukazoval +0,9 a byla opět jen slabá jinovatka bez ledové pokrývky na sudech s vodou, přesto snad na letišti byly -2°C, což bylo asi nejvíce za toto mrazivé období. Z meruněk to odnesly "koty"- Veecot a Tomcot a tradičně nejcitlivější plůdky kanadsko-americké dvojky Sundrop a Harogem, ovšem hlavně ve spodní části stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.5.2016 16:47

U mě mrzlo (mimo středu) pět dnů.Ještě sobotní ráno bylo mrazivé asi -2*C.Štěstím bylo lehké pozdržení vegetace.Jabloně - růžové poupě, hrušeň - plný květ, švestka - plný květ, meruňka - po odkvětu plůdky schované v sukínkách po květech, broskev - plný květ až konec, totéž jak u meruňky, réva - venkovní začala rašit, skleníková asi 40 cm letorosty s květenstvím.Vše se zdá být bez vážnějších škod.Jedině slíva Malvazinka má v plném květu místy ožehlé okvětní lístky.Pan Kuky to tady již zmiňoval.Černý úhor vyzařuje nejvíce tepla.Není to všelék ovšem při hraničních teplotách to může rozhodovat.Hranice mezi vegetací a zmrznutím je velmi křehká.Obdělávám úhor na 300 m pod všemy stromy a vím proč. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chargy - (14) - 233.121 (?), 1.5.2016 17:25

U nás mrzlo 6 dnů v řadě, nejvíce -3 z neděle na pondělí a to od 21 do 8, to jsem pod meruňkou i broskvoní topil, zbylé dny jsem už jen kropil meruňku a broskvoň jsem nechal být, (dle loňských let broskvoni mrazíky kolem -2 příliš nevadí, nicméně meruňce už mohou uškodit, před 2 lety bylo kolem -3 a zmrzly všechny plody) Každopádně se zdá že vše přežilo prakticky na 100%. Víno nám začíná teprve rašit, takže tomu by snad také nic být nemělo. Třešen je v plném květu a tam to vypadá tak na 1/4 spálených květů. 500mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.3 (?), 1.5.2016 17:55

Réva v polykarb.skleníku omrzla tak, že přežil každý 4.-5. výhon. Proč neomrzly všechny? Ty přeživší nebyly nijak schované, mám tam jen 2 hlavní výhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 23.170 (?), 1.5.2016 21:39

Koľko stupňov bolo u Vás? nerobili ste žiadne opatrenia v skleníku?

Mne presne tak isto pomrzlo navonku nechránené kiwiBes arguta ešte 21.4. kedy bolo len -0,5°C v 2m. Jeden výhonok úplne OK, vedľajší totálne KO a bez rozdielu vo výške od zeme. Myslím si, že je to rozdielným štádiom vývoja výhonkov, a tým majú rôznu odolnosť voči poškodeniu mrazomwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.3 (?), 2.5.2016 9:36

U nás bylo -2°C. Žádné opatření jsem nedělala, myslela jsem že to skleník ochrání a prdsad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika