Příspěvky uživatele - Chargy

Pilatka švestková, 22.4.2019 Obsahuje fotku
Tak jse letos také použil lepové desky a nachytalo se jich docela dost.
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 12.4.2019
Kdepak teplé polohy jsou teplé. My už jsme na meruňky sice spíše horská oblast (cca 500m), ale tak pro porovnání: za posledních 5 let 3x zmrzly kompletně, 1x na půl a 1x byla plná úroda. Známý z Prahy měl za tu dobu 4x plnou úrodu a to mu kvetou... celý příspěvek >
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 12.4.2019
Pro nás (Selčansko) se předpovědní modely zatím docela liší, zatímco němci slibují na úterý ráno -3, tak norové 0 a další asi amíci nebo kdo to je taky 0, čili možná to nebude tak strašné (aspon v to doufám).
Jarne mraziky 2016, 1.5.2016
U nás mrzlo 6 dnů v řadě, nejvíce -3 z neděle na pondělí a to od 21 do 8, to jsem pod meruňkou i broskvoní topil, zbylé dny jsem už jen kropil meruňku a broskvoň jsem nechal být, (dle loňských let broskvoni mrazíky kolem -2 příliš nevadí, nicméně... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 29.4.2016
Tak už u nás (Sedlčansko) opět mrzne, ale začalo až teď (kolem 2 hodiny), takže to snad nebude tak zlé, jinde to podle meteostanic vypadá mnohem hůř. Nicméně u nás je mráz už od noci ze soboty na neděli, čili 6x za sebou, tolik mrzivých nocí za sebou... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 28.4.2016
Střední čechy, sedlčansko, o půlnoci byla 0, teď (3 hod) je -1, meruňku pravidelně stříkám, snad už to moc dolů nepůjde
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 30.4.2015
V jedné knížce o pěstování meruněk jsem četl, že pro plůdky je už kritická teplota -0,5°C (některé odolnější odrůdy až -1,2°C), každopádně je lepší se mrazu vyhnout
Kadeřavost už nyní, 29.4.2015
Na našem Redhavenu už kadeřavost taky úřaduje a to listy ještě pořádně ani nevyrostly. Ale ničim jsem to nestříkal, takže se není co divit, ovšem v době, kdy jsem to stříkal to bylo úplně to samé, takže jsem s tim přestal, první listy vždycky opadaj,... celý příspěvek >
Zásah proti mrazu či monilioze, 29.4.2015
Tak u nás nakonec nejnižší noční teplota +0,1 tak teď už snad bude až do sklizně vše ok.
Zásah proti mrazu či monilioze, 28.4.2015
U nás střední čechy sedlčansko to bude asi na hraně, teplotu v noci sledovat budu a v nejhoršim přitomim, čas budu mít do půl osmé.
Ranní mrazíky kolem 20.4.2015, 19.4.2015
U nás (Sedlčansko) bylo nejméně -1,4, zatopil jsem, tak snad to pomohlo a doufám, že už je to letos naposled, jindy už čas mít topit asi nebudu.
Ranní mrazíky kolem 20.4.2015, 19.4.2015
Mě právě teď vzbudil teploměr, který jsem připevnil na meruňku, že jsme na 0, takže jsem vedle ní zapálil oheň a opekám si buřty snad to pomůže.
Husqvarna 236, 21.10.2014
Tak zlé to zase neni, kolega asi narazil na velmi nekvalitní kousek, pracuji s ní už asi dva roky a vytknul bych tomu jednu věc a to, že mi většinou nejde nastartovat, když je hodně zahřátá, zatim jsem nepřišel jak tento problém vyřešit, vždycky... celý příspěvek >
Lze pěstovat meruňky v nadmořské výšce 380mnm, 29.9.2014
My jsme zhruba 490 mnm a meruňky pěstujeme také. Je fakt, že třeba letos nám všechny plody pomrzly, ale jinak bývají výnosy docela dobré. Máme leskoru.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika