Halehaven a Fairhaven



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?)
18.8.2016 22:32

Tak u nás letošní úroda Fairhaven na výbornou. Velké, pěkně vybarvené, šťavnaté plody.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 234.218 (?), 14.8.2016 22:05

A koľko dní po Fairhavene asi dozrieva Halehaven?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 14.8.2016 22:38

Tady to dělá nějakých 5 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 18.8.2016 22:32

Tak u nás letošní úroda Fairhaven na výbornou. Velké, pěkně vybarvené, šťavnaté plody.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 22.8.2016 11:08

Omámen létem a prázdninami, koupil jsem v hypermarketu tři broskve, údajně Italské. Byly jak beton. Dvě shnily druhý den. Třetí stále tvrdá, kam s ní - na misku nebo do lednice. V lednici se scvrkla a vyschla aniž dozrála, za tři dny, následně vyhozena. S slzou v oku vzpomínám na mé tři loňské Fairhaveny, po kterých jsme se olizovali až za ušima. Potřeboval bych zahrádku přenést někam přibližně do Korutan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.8.2016 13:31

Já jsem včera sklidil z 10letého Fairhavenu (loni obsypaný) plody dva.  Objevil jsem je v koruně stromu na poslední chvíli.Chuť úžasná, pro dva lidi jedna stačila. Dnes bude obžerství poračovat. A skončí, protože Cresthaven žádné utajené plody neskrývá
.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.172 (?), 22.8.2016 15:49

Fairhaven je vďaćná, nenáročná a chutná odroda, keby som ju nebol zasadil na nevhodnom podpníku do mojej ílovitej pôdy tak ju mám doteraz.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.8.2016 21:03

To jistě áno, pán Jano. V konkurenci odrůd dozrávajících v tomto období pro mě ale nějak zvlášť nevyčnívá.

Fairhaven
Fairhaven
Fairhaven
Fairhaven
Fairhaven
Fairhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.198 (?), 25.8.2016 10:57

Súhlasím s vami pán Petr, dnes je už v predaji veľa iných odrôd ktoré dozrievajú v dobe kedy dozrieva aj Fairhaven ale 19 rokov dozadu keď som kupoval túto odrodu tak vtedy mal Fairhaven konkurenciu len v odrode Burbank July Elberta ktorá dozrieva približne v dobe kedy aj Fairhaven.Iné odrody v predaji neboli aspoň tu na Slovensku to tak bolo.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.8.2017 15:27

Broskvovým nadšencům zdar. Fotky sice nic moc, ale máte možnost dát sem lepší. Musím říct, že tak jako je snad Velkopavlovická dokonalá v meruňkové chuti, tak těžko nějaká odrůda sesadí z trůnu HALE (J.H.Halle) HAVEN (South Haven). Chuť se dá těžko popsat. Je to snad dokonalý soulad sladkosti v broskvi. Nic podobného neznám. Ani moc, ani málo, skvěle propojené a lahodné. Nikdo si ani nemůže stěžovat na moc říznou, ostrou chuť, ale přitom je chuť výrazně sladce broskvově lahodná. Jeho bratr FAIRHAVEN, který pochází od stejných rodičů je něco zcela odlišného. Tvar plodů je více protáhlý, často jsou plody méně vybarvené a hlavně chuť je naprosto, ale naprosto odlišná. V letošním roce je Fairhaven velmi solidní, takový lepší RH (ten horší typ), dostatečně řízný i sladký. Na HALEHAVEN ale rozhodně nemá. Při současné degustaci obou odrůd vítězí v puse Halehaven i těsně po degustovaném Fairhavenu. 

Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Halehaven
Fairhaven
Fairhaven
Halehaven (nahoře) Fairhaven (dole)
Halehaven (nahoře) Fairhaven (dole)
Halehaven (nahoře) Fairhaven (dole)
Halehaven (nahoře) Fairhaven (dole)
Halehaven (vpravo a vlevo), uprostřed dva plody Fairhaven
Halehaven (vpravo a vlevo), uprostřed dva plody Fairhaven
Halehaven (nahoře) Fairhaven (dole)
Halehaven (nahoře) Fairhaven (dole)
Halehaven
Halehaven
Halehaven (nahoře) Fairhaven (dole)
Halehaven (nahoře) Fairhaven (dole)
Fairhaven
Fairhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.171 (?), 19.8.2017 22:01

Ako je na tom Halehaven s odolnosťou na mráz v porovnaní so Suncrestom? Mám štyri odrody Redhaven, Flamingo, Suncrest, Cresthaven.  Suncrest je z nich najmenej odolný.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika