Favorita Morettini 3



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?) 
9.7.2018 10:37

U mě 390 m.n.m. začíná FM3 dozrávat až nyní. První úrody! Nádherná násada květu, nádherné kvetení a násada plodů značná. Něco jsem probral, ale na víc jsem neměl srdce :-(Co mě překvapilo, že pecky jsou malinké, takže,  "masa" je hodně. RH slabší násada květů i plodů, ale byť jich je pár, tak velikostně oproti FM3 větší o moc nejsou, snad ještě něco naberou.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 9.7.2018 11:29

Nevydržel jsem a taky se pochlubím. V 390 mnm "až", v ledovém údolí 550 "už"! Tedy ještě úplně ne, ale už to vypadá jak broskve a denně chodím okolo, očenichávám až ucítím broskev a zkusím utrhnout. Stromek je pokus o vřeteno, ovšem tři roky skoro bez zimních mrazů ve vlhku, bez plodů a při dobrém hnojení udělaly své. Dřeva je z toho habaděj. Že bych měl tady vlastní broskev začátkem července je poměrně odvážný sen. Soudím, že pan profesor měl při výběru nejen velkou odbornost, ale i štěstí. Tak ještě až ji ochutnám.

FM3 pokus o vřeteno
FM3 pokus o vřeteno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.143 (?), 9.7.2018 18:31
PP: Z mojej strany potlesk! U nás dokáže broskyne dopestovať každý k... t, vo Vašich podmienkach je to tak trochu umelecké dielko 😉. Snáď Vám to dodá entuziazmu aj do ďalších rokov a uberie trochu z Vášho "proslulého" negativizmu (nazvime to radšej realistickým skepticizmom 😃). To Vám úprimne prajem. IH (P.S.: Klimatické změny makají pro Vás).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 9.7.2018 18:46

Dík za přání, snad to vydrží i další sezóny. Abych se tu nečepýřil úspěchy, mám dojem, že za to tak trochu dost může i ten stromek. Vyvádí jak utržený ze řetězu, první rok stačily nůžky, pak už pákovky. Mám o kousek dál Fairhaven, z které jsem ochutnal loni (letos vymrzla poupata). A ta sice prosperuje dobře, ale zdaleka na tak divoce, jak Favorita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.60 (?), 9.7.2018 12:21

a některé pecky jsou prasklé.

Zdravím Vás Jirko 1968, tie pecky sú prasklé preto lebo tento rok Favoriita Morettini3 dozrela skôr ako v iných rokoch a pecka sa nestačila dobre vyvinúť podobne ako je to u odrôd dozrievajúcich pred Favoritou Morettini3, napr. Harbinger u ktorého pecky praskajú každý rok.      Michal  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 12.7.2018 15:14

Takhle ta Favorita Morretini 3 vypadat asi nemá. FRoduvěrné sadaře s tím asi nepotěším. blush Plody jsou sice trochu menší, ale vynikající.

           Vladimír

Favorita Morretini 3
Favorita Morretini 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 154.254 (?), 12.7.2018 15:43

yes len tam treba dať oporu smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 12.7.2018 15:57

Opora už tam je. Chtělo to ale protrhat, plody jsou poněkud menší (mně ta velikost vyhovuje), ale nevím co s tou Favoritou bude příští rok. Nadměrné množství plodů a sucho s ní asi zacvičí i když jsem jí nějaku výživu už dal do těch děr co jsem udělal. Musí si hlavně poradit sama, já na no teď nemám čas. Dokážu tak jenom sklidit plody.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.7.2018 14:20

Favorita M.3 asi patří k tomu nejlepšímu, co broskve nabízejí. Právě u nás dozrává. Nejenže má bezkonkurenčně nejhezčí květy i v plodnosti a chuti se vyrovná nejlepším

Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.188 (?), 13.7.2018 22:09

Naprostý souhlas.Mám na mladém stromku letos poprvé úrodu, jsem nadšená.Chutné, jemné a voňavé plody, když je nechám do druhého dne odležet, jde sloupnout slupka a jdou od pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika