Favorita Morettini 3



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 191.123 (?) 
22.7.2017 22:31

No musím se Vám omluvit, tuhle odrůdu jsem si v roce 2013 vybral právě podle Vašich recenzí a patrně i na tomto vlákně. Do loňského roku živořila v důsledku napadení kadeřavostí, plody velké jako třešně a kadeřavost vítězila i nade mnou až jsem uvažoval o tom, že se broskví vzdám. Letos se mi ale konečně podařilo trefit správně načasování postřiků a po dubnovém totálním zamražení už mladých plodů dozrálo pět hrdinek, výtečné broskve. Nevím, jak přesně hodnotit "odpeckovatelnost" - tak snadno jako meruňku asi žádnou broskev odpeckovat nejde - ale na pecce Favority mi žádná dužina nezůstala, vše šlo snadno ukousnout. Těším se na příští sezonu,  doufám totiž aspoň v desetinásobek úrody :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.7.2017 14:00

Možná, že lépe jdou od pecky ty později zralé plody, ale nezkoušel jsem to u těch prvních. Že jde takto vysoce kvalitní a přitom raná broskvoň, dozrávající 10-15 dní před RH od pecky, je taky obrovské plus. Prostě tato odrůda nemá konkurenci. Vyfocený plod byl jedním z největších, ale přitom měl hmotnost jen 115g. Připomíná mně to minulou sezónu, kdy měl soused zdevastovaný strom RH kadeřavostí a moniliovým úžehem, plodů bylo méně a byly menší, nicméně měly tu svoji "desetiletou" chuť. Koštoval jsem nějaké odrůdy zrající mezi FM3 a RH a i když jsou velmi chutné, tak na sladkost a plnou broskvovou chuť FM3 prozatím nemají.

Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 14.4.2018 20:57

FM3 ukazuje sem tam květ, odhaduju 95-98% vymrznutí. Farthaven nemá nic. Leskora se začíná vzpamatovávat, ale nepokvete. Kdysi jsem slyšel, že pěstování takového ovoce v takových podminkách je trápení jak stromků tak zahrádkáře. Myslím, že je to pravda.

"Ta pěkná čtyři mínus z fyziky, to sou už první vlaštovky", nebo tak nějak to bylo v tom Marečku podejte mi peru. Respektive 95% vymrznutí není 100. Ale vážně. Samozřejmě, že mě mrzí nemožnost pěstovaní meruněk a broskvoní všude, kde se komu zlíbí, přesto za pokus to stojí. Kdyby neměli v Sudetech tak špatný vztah k ovocným stromům, už bych tam měl nějakou meruňku a broskvoň dávno. Zajímalo by mě, jak to třeba v letošní zimě probíhalo u toho Vašeho Pelhřimova. Maximální mráz a kdy. Tady žádné květní pupeny u broskvoní nevymrzly. Utrpěly jen některé meruňky, ale násada u těch nepostižených bude veliká. 

Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 14.4.2018 21:34

Mráz mi teploměr ukázal -20,5 st. v té "hlavní vlně", zápis kdy mám na chalupě. Několikrát pak kolem -15, -18. Za pokus snad, ale z teplomilných druhů je u mne lepší pěstovat révy. Když se vyberou odolné druhy, jsou kritické 2-3 roky, než naroste dostatek starého dřeva a sazenice zesílí. Pak rostou a plodí spolehlivě a letošní mrazy nezpůsobily prakticky žádné škody. Zatím, tedy, ještě není vyhráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 15.4.2018 9:17

Tak přátelé u mne v první vlně -24°C, v druhé vlně -10°C!!! 2 narašené slabé meruňky to odskákaly, ale i tak cca 10% zůstala. Třetí v řadě 100% dobrých květů. Bez šítova řezu, ale i tak je vidět, že bude kvést na dvakrát. Broskvoně - RH OK, FM3 nádhera, největší kvetení, Primissima delbard - slabá násada květů a jen na koncích vetviček (už asi rozumím tomu, jak někteří psali, že je to dnes již překonaná odrůda). Druhá pokusná Primissima zasazená na volném prostranství nenasadila na květ skoro vůbec, takže asi to vhodné zvolení u broskvoní do zákrytu má smysl! Tuším, že jsem se někde dočetl, že Primissima by měla mít miskovitý květ a teď koukám, že je to zvonek, tak snad to zase není záměna. Harbinger zasazen tento rok. S řezem čekám, až jak nasadí plody.

P.S.: snad jsem fotky přiřadil správně, 390 m.n.m.

FM3
FM3
FM3
FM3
RH
RH
Primissima
Primissima
Meruňka - NONAME
Meruňka - NONAME
Meruňka - NONAME 2
Meruňka - NONAME 2
Meruňka - NONAME 3
Meruňka - NONAME 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 18.4.2018 8:50

Mrazy únor 18 - den stupně/: 16 10/ 20 14/ 23 13/ 25 19/ 27 20,5/ 28 17/ březen: 2 15/ 5 15/ 21 9,5

Teploměr jsem nenuloval denně, takže "mrazových" dnů bylo více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 18.4.2018 21:45

Nádherné kvetení FM 3 s vítaným hostem.

Jan z pod Javorového


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 18.4.2018 23:04

Moje mamka si u premiérního kvetení dokvétající FM3, která se krásně dobarvila do tmavě růžova, skoro poplakala, že něco tak nádherného už dlouho neviděla, že je to pastva pro oko i pro srdce :-) A má pravdu i já u ní vychutnávám odpolední kávičku.

P.S.: Nechal jsem Vás pozdravovat po Honzíkovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.4.2018 17:42

Škoda že foťák nedokáže tu nádherně tmavě, růžovo fialovou barvu F.M.3 zaregistrovat.

Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 21.4.2018 8:00

Žádnou tmavě fialovou na mé FM3 nemám, květy jsou čistě světle růžové. Nebo nemám to co by mělo být. Vidím barvu, což znamená že kvete. Zhruba na polovině větví je po 2 - 3 květech. Po těch mrazech velké štěstí. Zajímavé, jak pozdě kvete. U mne současně s třešněmi, v lepších polohách okolo už ji třešně předběhly. Edit 1. Už je fialová!

Detail
Detail

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika