Favorita Morettini 3



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?) 
21.4.2018 8:47

Máte pravdu, pane Jiří, nejde to vyfotit. Také jsem to zkoušela smiley Nevíte prosím někdo, která broskvoň kvete také takto tmavě růžově? Mám na zahradě jednu žlutomasou beze jména, zraje asi chvíli před RH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 28.4.2018 17:45

Kdysi jsem slyšel, že pěstování takového ovoce v takových podminkách je trápení jak stromků tak zahrádkáře. Myslím, že je to pravda.

Asi ano, přesto bych byl zvědavý jakého výsledku by dosáhlo u Pelhřimova FLAMINGO. Je možné, že by bylo odolné a velmi pravděpodobně by u něj byla vyšší kvalita plodů než u Fairhaven. Flamingo dozrává prakticky ve stejnou dobu jako Fairhaven, jistě ne později. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 29.4.2018 11:28

Co se týče barvy miskovitých květů, tak ta se leckdy v průběhu kvetení mění. Na konci kvetení plátky často tmavnou. Nejsvětlejší miskovité květy, co jsem tady viděl má tvrdka Catharina a tvrdka Babygold. Babygoldů je více druhů. Tenhle mám z Uherského Ostrohu a byl bez číselného označení. Zraje až v září. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.7.2018 15:53

Začíná zrát i FM3.Plody jsou letos menší (60-85 gramů),dužina zatím od pecky nejde oddělit a některé pecky jsou prasklé.Plody nehnijí.Dužina je spíš měkší, šťavnatá, Chuťově jsou plody sladké s typickým broskvovým aroma.Ps: Listy a plody jsou zaneřáděné mýdlovou vodou kvůlí zvýšenému výskytu mšic, nechtěl jsem do zrajicích plodů pumpovat insekticidy.

Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.187 (?), 8.7.2018 13:35
Taky už mám Favority letos, i u mě jsou plody menší, sucho, rychlejší vývin letos v kombinaci ještě dost mladým stromkem. Mě už jdou plně od pecky jak jsou zralé :-) __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.196 (?), 8.7.2018 13:46

Takže tá Favorita Morettini3 dozrieva súčasne s marhulami Maďarskou, Velkopavlovickou a slivkou Katinka? Maďarskú, Velkopavlovickú a Katinku mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.7.2018 16:33

Takhle to nefunguje.Každý rostlinný drun (ikyž patří do stejného rodu) má jíné nároky (klimatické podmínky stanoviště, rozdílné teplotní nároky, závlaha, hnojení,typ půdy.) FM 3 tady zraje 10 -15 dnů před VP a Maďarskou a 15-21 dnů před Redhavenem..Letos asi 5 dnů, těch 20 meruňek co na Maďarce zbylo se chystám obrat zkraje příštího týdne.Taky všechny ty tabulky dozrávání ovoce jsou jen orientační, např meruňka Bergeron (VP+7),v některých letech dozraje o 5 dnů dřiv než VP.Takže "nemíchejme jabka s hruškama".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.69 (?), 8.7.2018 20:23

Ďakujem Vám za odpoveď pan Jiří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 8.7.2018 21:52

Skromě se připojuji k broskyňkářům.Moje priorita jsou jabloně vzhledem k poloze a nadmořské výšce.FM3 mě plodí spolehlivě ale letos je to bomba.Konečně zjara pršelo a plody jsou velmi kvalitní.Žádná zálivka nemůže nahradit srážky zhúry.Sklizeň bude asi o 10÷14 dříve.Skromné fotografie připojuji. - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.101 (?), 9.7.2018 9:32

Letošek je broskvoňářův rok. Kadeřavost žádná, násada převeliká, teploty nadprůměrné.. Jako pokaždé zjišťuji, že probírka naprosté většiny plůdků byla nakonec nedostatečná a že jsem jich měl na stromku nechat ještě o polovinu míň.
   O FM to platí taky, možná nejvíc. V tom spatřuji příčinu menších plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika