Cresthaven dozrává



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?)
7.9.2017 21:15

Pane Miloši, plody Cresthavenu, které jsem měl možnost v posledních letech ochutnat (byly ze tří zdrojů - všechny na broskvoňových podnožích (B-VA...)), byly velké, vyrovnané. Já jsem očkoval Cresthaven na St. Jul. A a zatím každý rok jsou plody dost malé. Na stejnou podnož jsem očkoval FM-3 a výsledek stejný (tady jsem ale nějak velké plody neočekával). Je pravda, že CH nemá narozdíl od FM-3 plně osluněné stanoviště a poměrně slabě roste. Srovnání CH na různých podnožích na mém stanovišti nemám, tak ten vliv podnože na velikost plodů berte s rezervou.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 187.216 (?), 6.9.2016 15:02

Sklizeno v sobotu, Díky bídnému jaru měl stromek menší množství plodů, překrásně vybarvených, šťavnatých a plných chuti. největší 376 g.

Mrknu ještě po nějaké pozdnější broskvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.9.2016 15:38

376 g? Ale to už opravdu přeháníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 6.9.2016 18:08

Nene, zvážena a snězena v sobotu po příjezdu. 320 bylo na stromku přes 10. Velikostí, barvou plodů a chutí se Cresthavenu letos mohla rovnat jen Modřinka, tu ale podstatně více nazobávali sršni a pdléhala hnilobě. Fotky bohužel už nedoložím, snad narok.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.9.2016 18:47

No, nezbývá než poblahopřát Vašemu stromku k takovému výplodu.smiley Ani jsem snad tak velkou broskev nikdy neviděl. Podívám se po něčem podobném v supermarketu. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 9.9.2016 6:18

A přesně podle přísloví " to nejlepší nakonec " jsem včera sklidil poslední rekordní plod Cresthavenu. Zcela mimořádné zářijové počasí mu dopřálo výtečnou chuť. Jedná se tříletý stromek.Valachy 400 m.n.m.

Cresthaven
Cresthaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.9.2017 11:40

Letos jste nějak zapomněli na lahodný Cresthaven. Škoda. 

Cresthaven
Cresthaven
Cresthaven
Cresthaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 7.9.2017 13:27

Předminulý týden jsem nechtě odlomil jeden plod a kupodivu byl už docela dobrý. Na St. Julien A tady ale Cresthaven vytváří poměrně malé plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.123 (?), 7.9.2017 13:36

Na St. Julien A ale Cresthaven vytváří poměrně malé plody.

To je pro mě, pane Mikeši, nová a docela zásadní informace. Myslíte, že to platí i pro jiné odrůdy? Jak jste to zjistil? Na jakých podnožích má Cresthaven plody větší?
   Já mám starší CrH na broskvoňovém semenáči a plody - když květy nezmrznou - jsou velké. Vzhledem k těžké a kyselejší půdě jsem pro příště zamýšlel právě St.J. Jinak mým tajným a neprověřeným favoritem by mohl být semenáč Ontaria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 7.9.2017 21:15

Pane Miloši, plody Cresthavenu, které jsem měl možnost v posledních letech ochutnat (byly ze tří zdrojů - všechny na broskvoňových podnožích (B-VA...)), byly velké, vyrovnané. Já jsem očkoval Cresthaven na St. Jul. A a zatím každý rok jsou plody dost malé. Na stejnou podnož jsem očkoval FM-3 a výsledek stejný (tady jsem ale nějak velké plody neočekával). Je pravda, že CH nemá narozdíl od FM-3 plně osluněné stanoviště a poměrně slabě roste. Srovnání CH na různých podnožích na mém stanovišti nemám, tak ten vliv podnože na velikost plodů berte s rezervou.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 8.9.2017 8:33

Mohli by Ste prosim, p. Mikes,  upresnit vase podne podmienky a polohu? Mate doplnkovu zavlahu? Ak Ste niekde na pieskoch v teplej oblasti, tak sa vysledku velmi necudujem, lebo SJ ma dost plytko rozlozenu korenovu sustavu a tym padom je citlivy na prisusky. Ja som z teplej oblasti ale s tazkou luznou podou, kde sa daju broskyne/marhule/mandle pestovat len na slivkach (Adesoto, SJ, myrobalan) alebo GF677. Nejake preukazatelne rozdiely vo velkosti bohuzial neviem posudit, lebo z kazdej odrody mam len 1kus a teda len na jednom z podpnikov. Momentalne skoro vsetko na GF677, lebo som sadil do miest, kde predtym boli slivky na myrobalane. Mam aj asi 3-rocnu mandlu stepenu na SJ, marhule Bergarouge a Tsunami na SJ. Zda sa mi, ze tie marhule su vcelku citlive na prisusky, mandli je to jedno. Polievam teda vydatne a preto nie je problem. V piesocnej pode to ale moze byt dost horsie. Ale aj nemusi, mam to len z knih...  

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika