Cresthaven dozrává



host - 253.40 (?)
9.9.2016 6:18

A přesně podle přísloví " to nejlepší nakonec " jsem včera sklidil poslední rekordní plod Cresthavenu. Zcela mimořádné zářijové počasí mu dopřálo výtečnou chuť. Jedná se tříletý stromek.Valachy 400 m.n.m.

Cresthaven
Cresthaven
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 187.216 (?), 6.9.2016 15:02

Sklizeno v sobotu, Díky bídnému jaru měl stromek menší množství plodů, překrásně vybarvených, šťavnatých a plných chuti. největší 376 g.

Mrknu ještě po nějaké pozdnější broskvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.9.2016 15:38

376 g? Ale to už opravdu přeháníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 6.9.2016 18:08

Nene, zvážena a snězena v sobotu po příjezdu. 320 bylo na stromku přes 10. Velikostí, barvou plodů a chutí se Cresthavenu letos mohla rovnat jen Modřinka, tu ale podstatně více nazobávali sršni a pdléhala hnilobě. Fotky bohužel už nedoložím, snad narok.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.9.2016 18:47

No, nezbývá než poblahopřát Vašemu stromku k takovému výplodu.smiley Ani jsem snad tak velkou broskev nikdy neviděl. Podívám se po něčem podobném v supermarketu. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 9.9.2016 6:18

A přesně podle přísloví " to nejlepší nakonec " jsem včera sklidil poslední rekordní plod Cresthavenu. Zcela mimořádné zářijové počasí mu dopřálo výtečnou chuť. Jedná se tříletý stromek.Valachy 400 m.n.m.

Cresthaven
Cresthaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.9.2017 11:40

Letos jste nějak zapomněli na lahodný Cresthaven. Škoda. 

Cresthaven
Cresthaven
Cresthaven
Cresthaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 7.9.2017 13:27

Předminulý týden jsem nechtě odlomil jeden plod a kupodivu byl už docela dobrý. Na St. Julien A tady ale Cresthaven vytváří poměrně malé plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.123 (?), 7.9.2017 13:36

Na St. Julien A ale Cresthaven vytváří poměrně malé plody.

To je pro mě, pane Mikeši, nová a docela zásadní informace. Myslíte, že to platí i pro jiné odrůdy? Jak jste to zjistil? Na jakých podnožích má Cresthaven plody větší?
   Já mám starší CrH na broskvoňovém semenáči a plody - když květy nezmrznou - jsou velké. Vzhledem k těžké a kyselejší půdě jsem pro příště zamýšlel právě St.J. Jinak mým tajným a neprověřeným favoritem by mohl být semenáč Ontaria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 7.9.2017 21:15

Pane Miloši, plody Cresthavenu, které jsem měl možnost v posledních letech ochutnat (byly ze tří zdrojů - všechny na broskvoňových podnožích (B-VA...)), byly velké, vyrovnané. Já jsem očkoval Cresthaven na St. Jul. A a zatím každý rok jsou plody dost malé. Na stejnou podnož jsem očkoval FM-3 a výsledek stejný (tady jsem ale nějak velké plody neočekával). Je pravda, že CH nemá narozdíl od FM-3 plně osluněné stanoviště a poměrně slabě roste. Srovnání CH na různých podnožích na mém stanovišti nemám, tak ten vliv podnože na velikost plodů berte s rezervou.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 8.9.2017 8:33

Mohli by Ste prosim, p. Mikes,  upresnit vase podne podmienky a polohu? Mate doplnkovu zavlahu? Ak Ste niekde na pieskoch v teplej oblasti, tak sa vysledku velmi necudujem, lebo SJ ma dost plytko rozlozenu korenovu sustavu a tym padom je citlivy na prisusky. Ja som z teplej oblasti ale s tazkou luznou podou, kde sa daju broskyne/marhule/mandle pestovat len na slivkach (Adesoto, SJ, myrobalan) alebo GF677. Nejake preukazatelne rozdiely vo velkosti bohuzial neviem posudit, lebo z kazdej odrody mam len 1kus a teda len na jednom z podpnikov. Momentalne skoro vsetko na GF677, lebo som sadil do miest, kde predtym boli slivky na myrobalane. Mam aj asi 3-rocnu mandlu stepenu na SJ, marhule Bergarouge a Tsunami na SJ. Zda sa mi, ze tie marhule su vcelku citlive na prisusky, mandli je to jedno. Polievam teda vydatne a preto nie je problem. V piesocnej pode to ale moze byt dost horsie. Ale aj nemusi, mam to len z knih...  

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika