Broskvová sezóna 2011



host - 40.230 (?)
1.11.2016 18:49

Harmas mám pouze dvě celé sezóny. V první msezóně otrhávám všechny květy. Ve druhé sezóně jsem na stromě nechal pouze 7 plodů. Všechny dozrály později, u mně cca 15 srpna. Na hodnocení této odrůdy je to brzo. Harco u mně zraje pravidelně a hodně. Na rozdíl od broskví,  více trpí hmyzem. Jsem rád, že ho mám, ale kdybych ho měl sadit dnes, asi bych si vybral broskev. wtom

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.10.2016 10:38

Plodů v odpovídající kvalitě jsem se u Krasavy dočkal málokdy a to v průběhu více let. Nějaké výkyvy mít bude, i když si jí všichni chválí. Když píšeš "propadákem", tak se zřejmě jedná o nespokojenost s kvalitou. U Jayhavenu proč? Snad taky nemáš tu chronicky špatnou vlastnost s nedostatečným protrháním? smiley Musím konstatovat, že mě hlavně zklamaly odrůdy typu Royal Glory, Royal Gem, Spring Lady, Springbelle, Regina, které nejsou odolné proti mrazu v květu. S tímto problémem jsem se tady už dlouho nesetkal, proto si myslím, že to jsou odrůdy neperspektivní. Všechny tyto odrůdy neměly ani jeden plod. Naopak velice nadchly dvouleté stromky Symphonie a E.Lady, které nejen, že nezmrzly, ale ukázaly plody s pokrokovou chutí. Zůstávaly dlouho pevné, i když byly již zralé. Chuť zajímavě silně koncentrovaná, výrazná sladce navinulá. U tak malých plodů to je jistě pokrok. Harrow Beauty přinesla plody poprvé s kloudnou kvalitou. Lednickou žlutou jsem vypustil, mám už jen Morávii. Koukal jsem, že se opět dostala do prodeje, ale možné je, že Lednická žlutá by byla v kvalitě jistější. Moravia bude náročnější. Ze starších nadchla nejvíce "falešná" Dixired. Dalo by se říct, že broskve s lepší chutí už žádné později nebyly. Takže vrchol sezóny byl tímto kolem 15. - 20. 7. Pozdnější odrůdy mají sice hutnější dužninu a jsou oddělitelné od pecky, nemusí být ale nutně chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 31.10.2016 19:09

Protrhávat nebylo zapotřebí, jelikož broskví bylo na stromech pověstných "pět a půl"smiley.Slušně zaplodiy jen Royalvee a Harrow Beauty.Jayhaven a Krasava, blátivá,vodnatá jalovina, prasklé pecky, bez broskvového aromatusad,ještě se celkem povedl Fairhaven, letos lépější než Halehaven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.230 (?), 31.10.2016 19:48

Mně broskve zarodily krásně (všechny odrůdy). Jarní mrazíky mně jakoby zázrakem minuly. Jarní kroupy nadělaly do plodů velké rány, na broskvích se ale neprojevily. Na nektarinách byly rány vidět celé vegetační období. Při dozrávání v ranách praskaly a tím byly vstupním místem infekce. Taktéž umožnily páchat hmyzu na plodech velké ztráty. S pozdravem wtom (FM)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.10.2016 20:22

Pane 40.230 wtom (FM), jaké pěstujete odrůdy broskvoní a nektarinek? Jirko, jak velké měl Jayhaven plody? Bylo jich na stromku mnoho? Pane Jano, vidíte, že ten Halehaven nemá stabilní chuť každý rok. Jirko, Krasava nebyla letos zase tak nejhorší, ještě bych ji nelikvidoval. Škoda, že nenapíše nic david.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 31.10.2016 21:03

Jayhavenu dozrálo na vitálním stromku celkem šest, největší plod měl 180 gramů, ostatní 14O-160g.Krasava na mandloni nevypadá moc dobře, podobně jako Albatros, po krupobití už to zabalily Harbinger, Harbite a nektarinka Super Queen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.230 (?), 1.11.2016 18:18

Favorita Moretiny 3, Dixired, Harco, Redhaven a Harnas. Mimo poslední broskev mají ostatní kolem 8 - 10 let. Každý rok musím nasazené plody protrhávat. Nechávám pouze cca pětinu plodů. Sám jsem překvapen, že u nás na SM - FM na stromě uzraje i 20 kg broskví. S pozdravem wtom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.11.2016 18:36

A jak jste, milý pane wtome, spokojený s Harnasem, případně i s tím Harkem? Harnas nezrušíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.230 (?), 1.11.2016 18:49

Harmas mám pouze dvě celé sezóny. V první msezóně otrhávám všechny květy. Ve druhé sezóně jsem na stromě nechal pouze 7 plodů. Všechny dozrály později, u mně cca 15 srpna. Na hodnocení této odrůdy je to brzo. Harco u mně zraje pravidelně a hodně. Na rozdíl od broskví,  více trpí hmyzem. Jsem rád, že ho mám, ale kdybych ho měl sadit dnes, asi bych si vybral broskev. wtom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.11.2016 18:58

V hodnocení Harka s Vámi souhlasím, pane wtome z Frýdku Místku. Co se týče Harnasu, tak nedá broskve uspokojivé chuti ani když jich je "pět a půl" a jsou velké jak balóny. U Dixired jsem se právé stále nedopátral. Už mám asi pátou. Jirka (FM) psal, že mu z té poslední vylezl Halehaven.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 1.11.2016 20:46

Když on mi z Dixiredu vyleze Halehaven pokaždéwink!Původně jsem Halehaven neplánoval a najednou mám tři, patří k těm nejkvalitnějším co tady mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika