Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Plodů v odpovídající kvalitě jsem se u Krasavy dočkal málokdy a to v průběhu více let. Nějaké výkyvy mít bude, i když si jí všichni chválí. Když píšeš "propadákem", tak se zřejmě jedná o nespokojenost s kvalitou. U Jayhavenu proč? Snad taky nemáš tu chronicky špatnou vlastnost s nedostatečným protrháním? smiley Musím konstatovat, že mě hlavně zklamaly odrůdy typu Royal Glory, Royal Gem, Spring Lady, Springbelle, Regina, které nejsou odolné proti mrazu v květu. S tímto problémem jsem se tady už dlouho nesetkal, proto si myslím, že to jsou odrůdy neperspektivní. Všechny tyto odrůdy neměly ani jeden plod. Naopak velice nadchly dvouleté stromky Symphonie a E.Lady, které nejen, že nezmrzly, ale ukázaly plody s pokrokovou chutí. Zůstávaly dlouho pevné, i když byly již zralé. Chuť zajímavě silně koncentrovaná, výrazná sladce navinulá. U tak malých plodů to je jistě pokrok. Harrow Beauty přinesla plody poprvé s kloudnou kvalitou. Lednickou žlutou jsem vypustil, mám už jen Morávii. Koukal jsem, že se opět dostala do prodeje, ale možné je, že Lednická žlutá by byla v kvalitě jistější. Moravia bude náročnější. Ze starších nadchla nejvíce "falešná" Dixired. Dalo by se říct, že broskve s lepší chutí už žádné později nebyly. Takže vrchol sezóny byl tímto kolem 15. - 20. 7. Pozdnější odrůdy mají sice hutnější dužninu a jsou oddělitelné od pecky, nemusí být ale nutně chutnější.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika