Broskvoň Stark red Gold



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
13.8.2017 21:43

V rychlosti dozrievania sice mozno vediem, vediet vsak z ovocinarstva tolko, kolko Vy, a dalsie celebrity z tohoto fora, na to mi este treba poriadny trening. Ale typ som sutazivy :)

Napovídat se toho dá ohledně pěstování hodně, ale věřte, že není nic snazšího než zasadit stromek, který vám dá už druhým rokem pár plodů a nemusíte vědět vůbec nic a ani nic zvláštního dělat. smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 13.8.2017 21:43

V rychlosti dozrievania sice mozno vediem, vediet vsak z ovocinarstva tolko, kolko Vy, a dalsie celebrity z tohoto fora, na to mi este treba poriadny trening. Ale typ som sutazivy :)

Napovídat se toho dá ohledně pěstování hodně, ale věřte, že není nic snazšího než zasadit stromek, který vám dá už druhým rokem pár plodů a nemusíte vědět vůbec nic a ani nic zvláštního dělat. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 13.8.2017 22:25

Protože, kdo má nejlepší RH? No přece soused se svými 4N, což znamená: nestříhat, nestříkat, nehnojit, nezavlažovat. Je to sranda, vážení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.113 (?), 13.8.2017 19:37

Konečne na fóre, týždeň nám na ubytovni neišla vifi nadherná uroda pekné foto, ešte tyždeň v praci a tiež sa teším čo nového doma v zahrade.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.193 (?), 3.8.2018 20:10
Nektarinka Stark Red Gold je stará klasika, s ktorou som spokojný po každej stránke (zdravotný stav, rodivosť, vzhľad aj chuť plodov). Väčšinou mi dozrieva medzi 15.-20.augustom, tento rok o 2 týždne skôr. Fotky sú dnešné. Vďaka slnečným dňom je farba plodov až takmer fialová, a nie "red". Pritom stromček je ukrytý v polotieni. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.229 (?), 14.8.2017 21:54

Má niekto skúsenosti s nektarinkou Stark Red Gold aj v horších pestovateľských polohách ako majú páni Ivan a mino?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 18.193 (?), 11.4.2018 20:46

Stark Red Gold edícia 2018      mino BA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.90 (?), 4.8.2018 16:15

Máte pekné plody na nektarinke Stark Red Gold pán Hlavatý. Potrebuje vaša nektarinka nejakú väčšiu starostlivosť ako vaša broskyňa Flamingo? Broskyne mám, ale s nektarinkami nemám skúsenosti. Aký je rast vašej nektarinky na podpníku Mandžuská? Rastie bujne? Ďakujem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 4.8.2018 20:59

234.90: Rast na Mandžuskej je "normálny", ani slabý, ani bujný. Pestovanie nektariniek sa v ničom nelíši od pestovania broskýň, aj keď nektarinky sú možno "krapet" náročnejšie na dobré podmienky. Žiadne extra-špeciálne úkony ale nepotrebujú. Štandardná starostlivosť spočíva v správnom reze (v čase kvetu, ale môže byť aj po zbere úrody), postreku Kuprikolom v neskorej jeseni (nie je nevyhnutný, ja ho ale robím), nutnosťou je jarný postrek proti kučeravosti (najprv meď, potom organický fungicíd, tento rok som použil kombináciu Kuprikol > Prolectus). Niekto dáva len meď, org.fung. vynecháva. Ja dávam oba. Potom ešte jeden postrek proti obaľovačovi a to je v podstate všetko. Pri daždivom počasí prípadne ešte postrek proti klasterosporióze, pri suchom proti múčnatke - tento rok som ani jeden nerobil. Potrebné je ale zavlažovanie, broskyne a nektarinky nemajú rady sucho. Ak to zhrniem, tak najdôležitejšie je zvládanie rezu (správny rez broskýň/nektariniek je asi najnáročnejší spomedzi rezov ovocnín), postrek(y) proti kučeravosti a zavlažovanie v prípade sucha. Raz za čas je vhodné prihnojiť. Samozrejme, broskyne (a nektarinky zvlášť) sa nedajú pestovať hocikde, aj keď v tomto roku by asi zarodili aj na Lomnickom Štíte. Tí čo ich pestujú v tzv. okrajových oblastiach pestovateľnosti ale nemôžu očakávať, že takéto počasie ako tento rok už bude stále. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.108 (?), 9.8.2018 21:26
Tak som S.R.G. dnes obral - foto. Plody sa krásne vyfarbili a aj chuťovo sú výborné. Zdá sa - aj podľa doterajších príspevkov na fóre - že tento teplotne vychýlený rok praje broskyniam a nektarinkám, na rozdiel od sliviek, pri ktorých viacerí referujú chuťovo slabšiu úroveň. Zaujímavé je, že zo stromčeka S.R.G. od jari nespadol ani jeden plod a žiaden plod nebol ani poškodený, či už obaľovačmi, osami alebo vtákmi. Neobjavila sa ani kučeravosť, monilióza či múčnatka. Nie že by som sa sťažoval, len mi to príde pri nektarinke priam neuveriteľné. (Striekal som len proti kučeravosti a obaľovačom). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.4 (?), 12.8.2018 22:43

Dobrý večer pán Hlavatý, ako bolo s poškodením od hmyzu u vašej nektarinky Stark Red Gold v minulých rokoch. Nektarinky radi napádajú hlavne mravce a osy.  Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika