Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

234.90: Rast na Mandžuskej je "normálny", ani slabý, ani bujný. Pestovanie nektariniek sa v ničom nelíši od pestovania broskýň, aj keď nektarinky sú možno "krapet" náročnejšie na dobré podmienky. Žiadne extra-špeciálne úkony ale nepotrebujú. Štandardná starostlivosť spočíva v správnom reze (v čase kvetu, ale môže byť aj po zbere úrody), postreku Kuprikolom v neskorej jeseni (nie je nevyhnutný, ja ho ale robím), nutnosťou je jarný postrek proti kučeravosti (najprv meď, potom organický fungicíd, tento rok som použil kombináciu Kuprikol > Prolectus). Niekto dáva len meď, org.fung. vynecháva. Ja dávam oba. Potom ešte jeden postrek proti obaľovačovi a to je v podstate všetko. Pri daždivom počasí prípadne ešte postrek proti klasterosporióze, pri suchom proti múčnatke - tento rok som ani jeden nerobil. Potrebné je ale zavlažovanie, broskyne a nektarinky nemajú rady sucho. Ak to zhrniem, tak najdôležitejšie je zvládanie rezu (správny rez broskýň/nektariniek je asi najnáročnejší spomedzi rezov ovocnín), postrek(y) proti kučeravosti a zavlažovanie v prípade sucha. Raz za čas je vhodné prihnojiť. Samozrejme, broskyne (a nektarinky zvlášť) sa nedajú pestovať hocikde, aj keď v tomto roku by asi zarodili aj na Lomnickom Štíte. Tí čo ich pestujú v tzv. okrajových oblastiach pestovateľnosti ale nemôžu očakávať, že takéto počasie ako tento rok už bude stále. IH

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika