Broskvoň Stark red Gold



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 234.183 (?) 
22.8.2018 17:36

Pán Hlavatý potrebuje nektarinka Stark Red Gold pred dozretím plodov stále vlhkú pôdu kvôli možnému popraskaniu plodov ak by po dlhom suchu prišli výdatné dažde? U broskýň tento problém nebýva.                                          A ako je to s prebierkou plodov? Je treba u nej robiť prebierku alebo býva násada plodov menšia? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.86 (?), 22.8.2018 22:27
Odpoveď: Nektarinky v mojich podmienkach (opakujem: v mojich podmienkach) nepotrebujú v porovnaní s broskyňami žiadnu špeciálnu starostlivosť. Prebierka sa robí, ak je potrebná - každý rok je iný, nedá sa paušalizovať. Tento rok bola, inak by polámalo konáre. Ohľadom zavlažovania - za všetky rastliny ktoré si zasadím v záhrade pociťujem zodpovednosť a je mojou povinnosťou sa o ne postarať. Nemôže sa stať že by trpeli nedostatkom vody len preto že mne sa nechce. Mám vlastný zdroj vody, viem že takú možnosť nemá každý a mnohí sú bohužiaľ celkom závislí od počasia. V júli bolo u nás zrážok dosť, aj keď prevažne vo forme prívalových lejakov. Teraz v auguste už musím zavlažovať, minimálne raz za 2 dni, zaberie mi to 2 až 3 hodiny, končím väčšinou za tmy. Nektarinky mi nepraskajú, zavlažované sú priebežne tak aby mali vlahu v optimálnom množstve. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 4.234 (?), 14.8.2019 18:00

Nektarinka Stark Red Gold je v plne vyzretej forme lahodná. Väčšinu plodov je však potrebné odtrhnúť skôr, ako ich skosí monilióza. V ostatných týždňoch ich zhnitých spadlo dosť, teraz sa situácia mierne (neviem prečo) upokojila    mino BA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 20.5.2021 13:49

Budou tyto plůdky patřit nektarince SRG nebo Venusu? Stále nevím. Minulý rok květy zmrzly.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.90 (?), 15.12.2021 21:29

Niektoré ovocné školky popisujú túto nektarinku ako velmi odolnú na mrazy. Redhaven mi v posledných 6 rokoch 3x vymrzol v kvetných pupeňoch. Má niekto Redhaven a túto nektarinku zasadenú spolu kto by vedel porovnať jej odolnosť na zimné mrazy v dreve v porovnaní s Redhavenom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 68.114 (?), 18.12.2021 13:13

Keď vymrznú tu v teplej oblasti marhule, vymrznú aj broskyne a nektarinky s miskovitým kvetom. Miskovitý kvet má aj Stark Red Gold.

BJ Elerta a Fenix so zvonkovitým kvetom majú cca 50% úspešnosť prežitia kvetov..

mino BA 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.51 (?), 18.12.2021 16:52

Pán Mino ako je na tom vaśa nektarinka Stark Red Gold s odolnosťou na moníliu plodov a praskanie plodov? Je napadaná pred dozretím hmyzom? Mne vyžierajú broskyne pred dozretím včely. Na moníliu sú odolné. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 68.114 (?), 19.12.2021 9:10

Monilióza nektarinky dramatickejšie redukovala v záverečnej fáze dozrievania - zvyčajne na úrovni cca 30%. Tento rok som prvýkrát vyskúšal 14 dní pred oberom plodov postrek Prolectusom, vzhľadom na jedo krátku OL. Výsledok bol optimistický, nielenže som moníliu zaznamenal len na pár plodoch, nektarinky aj podstatne dlhšie vydržali na strome, čo umožnilo ich postupné oberanie. Budúci rok vyskúšam postup aj na slivke, či jabloniach.

Hmyz špeciálne neriešim, pristúpim však k rozvešaniu fliaš s návnadou. Ostatné  (okrem vošiek) ponechávam na prírodu.     mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.38 (?), 19.12.2021 16:35

Pan Mino, vaše broskyne Burbank July Elberta a Fenix sú odolnejšie na moniliózu plodov ako nektarinka Stark Red Gold ak by ste na nich plody nechali bez postrekov alebo je to s moniliozou plodov u nich rovnako?

U sliviek som spokojný s Čačanskou Lepoticou a s Bystrickou, tie sú na moniliózu plodov tak dobre odolné že ich nemusím postrekovať. Iné odrody sliviek mi zatiaľ neplodili. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 225.183 (?), 20.12.2021 18:42

Áno, sú...

a dakujem za info.

mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika