Příspěvky uživatele - 234.108

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Podnož Zelená ryngle, 28.2.2023
Regina netvorí velké koruny. Nie je to bujne rastúca čerešňa. Stanley dosť trpí moníliou plodov hlavne ak pred dozrievaním plodov koncom augusta niekolko dní po sebe prší.
Kordia je nepřekonaná, 12.7.2021
Pan Petr, ako je na tom Kordia s praskaním plodov v období daždivého počasia? Mali ste už na nej niekedy popraskané plody? Na akej podnoži ju máte zasadenú?
Soledáno, 7.7.2020
Paní Enna, marhula Kuresia Vám dozrieva až po Maďarskej?    F
Lucasova, 11.9.2019
'Boli časy, boli, ale sa minuli'. Áno, boli časy, keď LUCASOVA bola u nás ešte zimná odroda... Posledné roky ju musím oberať už v septembri, zároveň s Boscovou, čo by bolo v pomerne nedávnej minulosti úplne nemysliteľné. Tým pádom Lucasova nevydrží... celý příspěvek >
Delikates, 20.8.2019
Delikates je určite zaujímavá odroda s predpokladom kvalitnej chuti. Ja mám z poľských odrôd Ligol a tiež som s ním spokojný. Ešte pridám foto s degustačným hodnotením chuti, ktoré spomína pán Polehla (v stupnici s maximom 9) - pre názornú predstavu.... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 28.7.2019 Obsahuje fotku
LUCY (Topaz x Fuji), jedno z najvydarenejších krížení českého šľachtenia z posledných rokov. Odroda jablone s rýchlym nástupom do plodnosti, ľahko tvarovateľná, bohato rodiaca, s výborným zdravotným stavom, peknými a kvalitnými plodmi, ktoré sa dajú... celý příspěvek >
Dřevina napadená mšicemi. Prosím o indentifikaci, 22.2.2019 Obsahuje fotku
Kedy Ste to fotili? Rastlina je Bršlen (zrejme japonský). Škodca je Štítnička bršlenová. Riešením je postrek insekticídmi, najlepšie 3x v 10-dňových intervaloch (Dursban, Karate Zeon, Reldan, Mospilan, Calypso...)- prípravky striedať (!), neopakovať... celý příspěvek >
Lysice 2018, 9.2.2019
Ešte s spomínanej odrode SHALIMAR (Topaz x Golden Del.). Pestoval som ho a po mnohých stránkach to bola špičková odroda - včasný nástup do rodivosti, bezproblémové tvarovanie, perfektný zdravotný stav stromu aj plodov, pekný atraktívny výzor (viď... celý příspěvek >
Lysice 2018, 9.2.2019
50.172: Isteže, rozdiely v jednotlivých degustáciách vždy boli a budú, to je OK, faktorov ktoré to ovplyvňujú je veľa, nielen ten časový rozdiel. Napriek termínu si ale myslím, že v prípade že sa hodnotia štandardné vzorky jednotlivých odrôd, tak... celý příspěvek >
Výběr zimních odrůd odolných sršňům a vosám, 24.1.2019
Lajci: Nie je to igelit. Je to jemný priesvitný sáčok s uškami, aký sa bežne používa v domácnosti. Monilióza nehrozí, na dne sáčku spravím 2-3 malé otvory na odtok vody z rosy alebo dažďa. Ja to používam len na ochranu plodov ktoré som vybral ako... celý příspěvek >
Koru, 19.11.2018 Obsahuje fotku
KORU je nová odroda jablone z Nového Zélandu. V jazyku pôvodných Maorov Koru znamená "nový život" alebo "nový začiatok". Odroda je potomkom Fuji a Braeburnu, čo je pozoruhodné kríženie, dávajúce predpoklad zaujímavej chuti a dlhej skladovateľnosti.... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 1.9.2018
Bohemia dozrela (foto), zajtra ju plánujem obrať. Dnes mi to znemožnil dáżď. Stále platí, že Bohemiu sa mi nedarí pestovať na takej úrovni ako by som chcel. IH
Merkur, 1.9.2018
Ešte pridám (opakovane) komplexný genealogický rodokmeň Merkuru. Medzi predkami v x-tom kolene má viaceré chuťové esá. Merkur im určite hanbu nerobí. IH
Merkur, 1.9.2018
MERKUR (Topaz x Rajka) - ak niekto hľadá komplexne kvalitnú jesennú odrodu jablone, Merkur ho určite nesklame. Výborná chuť, skvelý zdravotný stav, excelentná rodivosť, mimoriadne dlhé konzumné okno (dá sa jesť priamo zo stromu, v pivnici vydrží bez... celý příspěvek >
Názov odrody, 9.8.2018
Lucie: Golden Del., Goldstar a Sonet to nie sú jednoznačne (už len doba ich dozrievania ich vylučuje z okruhu kandidátov). Jablká trochu pripomínajú Croncelské (foto 1). Ale predsa len: Ste si istá že to nemôže byť Priesvitné letné (foto 2)? IH
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika