Broskvoň - jakou?



host - 99.194 (?)
13.4.2010 13:18

Pro přispěvatele 126.86: zkuste stareodrudy p. Pešek Bojkovice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.3.2010 20:52
a podle ceho tak soudite? jinak co se tyce sucha-tak to by nebyl problem uzalit jednu broskvon... prave, ze moji rodice rikali, ze tu tehdy dobre rostly broskvone-merunky mivali mrtvici, takze se obavam v cem byla chyba..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.135 (?), 16.3.2010 20:36

Pěstuji broskve na jihu Slovenska a podmínky na pěstování tu jsou opravdu výborné, ale mám takovou zkušenost, že většina kupovaných stromku po zasazení živoří a je velký problém přinutit strom aby rostl. Většina mě po kráke době odešla.Kořeny broskví totiž nesmí být dlouho obnaženy a to prodejcum asi moc neříká.Nyní sadím přímo na stanoviště semeno své vinohradnické broskve a na podzim očkuji požadovanou odrudou.Stromy rostou a plodí výborně a ještě se nestalo, že by některý strom uhynul předčasně.Myslím si, že pro toho kdo má možnost, je opravdu lepší si stromek vypěstovat sám než ho kupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.234 (?), 25.3.2010 21:45

Zlaté Moravce: mám presne tú istú skúsenosť - zasadiť na vybrané stanovisko kôstky z vinohradníckych broskýň, v auguste naočkovať. Vysoká ujateľnosť a silný rast.

Pokiaľ ide o odrody: v záhrade mám asi 6 druhov. Základom je Redhaven, jej nevýhoda je, že dozrieva veľmi rýchlo v najväčších horúčavách počas Vašej dovolenky cca 5.VIII., na konzum a spracovanie máte možno 3 dni - preto ich okrem konzumu v čerstvom stave hlavne zavárame. Zasadte si Cresthaven, rodí v takom hluchom období, keď v záhrade už, alebo ešte nič iné nedozrieva - poslednný týždeň v Viii. mesiaci a zberáte aj 3 týždne, nakoško už je chladnejšie. No a treba si vybrať ešte nejakú skoršiu odrodu, odrody pred Redhavenom sú neoddeliteľné od kôstky, ale taktiež chutné a vzácne. Skôr ako rariitu držím jednu Mayflower, ktorá prináša prvé vzácne ovocie ešte tesne pred čerešňami a jahodami, začiatkom Vi.mesiaca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.137 (?), 30.3.2010 21:29

 Dobrý deň,aké máte ešte odrody okrem tých, ktoré ste opísali? 

ĎAKUJEM 

Fero 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.186 (?), 13.4.2010 10:44

TENIRA - má někdo praktické zkušenosti s touto velmi ranou odrůdou broskve a kde by byla eventuelně k sehnání? V nové literatuře je popsána, ale na netu není o ní ani zmínka. Případně uvítám typ na obdobně ranou kvalitní žlutomasou odrůdu - kromě Harbingeru. Děkuji Jirka ze Znojma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.4.2010 11:33

Žlutomasé od nejranější: Kamila Fenix, Harbinger, Teska, Rozrtylská, Termina, aj. Teniru neznám
Bělomasé: Primissima Delbard, Redwin, Amsdenova, Luna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.186 (?), 13.4.2010 12:24

Díky za rychlou odpověď. Jen nevím, zda je název Kamila součástí k Fenixu, nebo se jedná o samostatnou odrůdu. Fenixy jsem koupil před 3 lety v Kadově u Mor. Krumlova, ale to co mi vyrostlo je ještě o týden pozdější než praskající Harbingery, které jsem tímto chtěl nahradit. Fenix by správně měl být ještě asi o 2 dny ranější než HB.  Proto sháním něco asi 20-25 dnů před RH. Tenira je uvedena ve Velkém atlasu odrůd ovoce od ing.Richtera a mým požadavkům by mohla odpovídat.  Od stejné vyhlášené fy. jsme s kamarádem každý nakoupili 3 suncresty, ale každý máme jiný typ květu, tudíž vůbec nevíme, co to je... Raději jsem změnil dodavatele. S pozdravem Jirka ze Znojma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.4.2010 12:32

Kamila je česká odrůda 27 dní před RH, t.č. nejranější žlutomasá odrůda v č. sortimentu (v roce 2008)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.186 (?), 15.4.2010 10:58

Mám dotaz, kde je možné odrůdu Kamila sehnat a získat o ní další informace. Děkuji Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.194 (?), 13.4.2010 13:18

Pro přispěvatele 126.86: zkuste stareodrudy p. Pešek Bojkovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika