Broskvoň - jakou?



host - 218.137 (?)
30.3.2010 21:29

 Dobrý deň,aké máte ešte odrody okrem tých, ktoré ste opísali? 

ĎAKUJEM 

Fero 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.3.2010 20:52
a podle ceho tak soudite? jinak co se tyce sucha-tak to by nebyl problem uzalit jednu broskvon... prave, ze moji rodice rikali, ze tu tehdy dobre rostly broskvone-merunky mivali mrtvici, takze se obavam v cem byla chyba..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.135 (?), 16.3.2010 20:36

Pěstuji broskve na jihu Slovenska a podmínky na pěstování tu jsou opravdu výborné, ale mám takovou zkušenost, že většina kupovaných stromku po zasazení živoří a je velký problém přinutit strom aby rostl. Většina mě po kráke době odešla.Kořeny broskví totiž nesmí být dlouho obnaženy a to prodejcum asi moc neříká.Nyní sadím přímo na stanoviště semeno své vinohradnické broskve a na podzim očkuji požadovanou odrudou.Stromy rostou a plodí výborně a ještě se nestalo, že by některý strom uhynul předčasně.Myslím si, že pro toho kdo má možnost, je opravdu lepší si stromek vypěstovat sám než ho kupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.234 (?), 25.3.2010 21:45

Zlaté Moravce: mám presne tú istú skúsenosť - zasadiť na vybrané stanovisko kôstky z vinohradníckych broskýň, v auguste naočkovať. Vysoká ujateľnosť a silný rast.

Pokiaľ ide o odrody: v záhrade mám asi 6 druhov. Základom je Redhaven, jej nevýhoda je, že dozrieva veľmi rýchlo v najväčších horúčavách počas Vašej dovolenky cca 5.VIII., na konzum a spracovanie máte možno 3 dni - preto ich okrem konzumu v čerstvom stave hlavne zavárame. Zasadte si Cresthaven, rodí v takom hluchom období, keď v záhrade už, alebo ešte nič iné nedozrieva - poslednný týždeň v Viii. mesiaci a zberáte aj 3 týždne, nakoško už je chladnejšie. No a treba si vybrať ešte nejakú skoršiu odrodu, odrody pred Redhavenom sú neoddeliteľné od kôstky, ale taktiež chutné a vzácne. Skôr ako rariitu držím jednu Mayflower, ktorá prináša prvé vzácne ovocie ešte tesne pred čerešňami a jahodami, začiatkom Vi.mesiaca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.137 (?), 30.3.2010 21:29

 Dobrý deň,aké máte ešte odrody okrem tých, ktoré ste opísali? 

ĎAKUJEM 

Fero 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.186 (?), 13.4.2010 10:44

TENIRA - má někdo praktické zkušenosti s touto velmi ranou odrůdou broskve a kde by byla eventuelně k sehnání? V nové literatuře je popsána, ale na netu není o ní ani zmínka. Případně uvítám typ na obdobně ranou kvalitní žlutomasou odrůdu - kromě Harbingeru. Děkuji Jirka ze Znojma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.4.2010 11:33

Žlutomasé od nejranější: Kamila Fenix, Harbinger, Teska, Rozrtylská, Termina, aj. Teniru neznám
Bělomasé: Primissima Delbard, Redwin, Amsdenova, Luna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.186 (?), 13.4.2010 12:24

Díky za rychlou odpověď. Jen nevím, zda je název Kamila součástí k Fenixu, nebo se jedná o samostatnou odrůdu. Fenixy jsem koupil před 3 lety v Kadově u Mor. Krumlova, ale to co mi vyrostlo je ještě o týden pozdější než praskající Harbingery, které jsem tímto chtěl nahradit. Fenix by správně měl být ještě asi o 2 dny ranější než HB.  Proto sháním něco asi 20-25 dnů před RH. Tenira je uvedena ve Velkém atlasu odrůd ovoce od ing.Richtera a mým požadavkům by mohla odpovídat.  Od stejné vyhlášené fy. jsme s kamarádem každý nakoupili 3 suncresty, ale každý máme jiný typ květu, tudíž vůbec nevíme, co to je... Raději jsem změnil dodavatele. S pozdravem Jirka ze Znojma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.4.2010 12:32

Kamila je česká odrůda 27 dní před RH, t.č. nejranější žlutomasá odrůda v č. sortimentu (v roce 2008)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.186 (?), 15.4.2010 10:58

Mám dotaz, kde je možné odrůdu Kamila sehnat a získat o ní další informace. Děkuji Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.194 (?), 13.4.2010 13:18

Pro přispěvatele 126.86: zkuste stareodrudy p. Pešek Bojkovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika