Avalon Pride



roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?)
2.8.2017 22:34

Nemoze byt ten biely povlak zostatok po voskach (msice)?
Ja som tiez ten biely povlak povazoval za mucnatku, ale potom som si vsimol pritomnost vosiek a napadlo mi ci to nie je pozostatok napadnutia voskami. Mozno som si nejaku prvu vlnu vosiek nevsimol a az neskor ten povlak.
Vyzera, ze Avalon Pride silne pritahuje vosky, napadnutie bolo velmi silne.
Cital som, ze pritazlivost pre vosky je silne zavisla na odrode broskyne. A potvrdzuje sa to aj u mna. Spociatku som myslel, ze mozno vosky/mravce napadnu ten strom/odrodu co je blizsie. Ale v 2 roznych lokalitach silne napadli prave Avalon Pride a Jayhaven cca vobec. U mna su tieto 2 odrody len cca 4m od seba. Je vsak mozne, ze by napadli aj Jayhaven, keby tam nemali chutnejsie odrody - teda ze si vosky/mravce vyberaju strom podla svojej chute - ale ked nie je na vyber beru to co je.
Problemy na broskyniach sposobene voskami ci moniliozou/hmyzom sa mi zdaju horsie ako kuceravitostou (v pripade jedneho postreku proti kuceravitosti)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 8.11 (?), 5.6.2017 11:37

Ano, Avalony jsou bez kučeravosti. Jestli jsou tak odolné, nebo byly tak dobře ošetřeny u prodejců, to nelze posoudit. Doufám, že budou alespoň stejně tak chutné, jako stejně zrající a stejně nejdoucí od pecky - plody broskvoně Royalvee. Pro mě je pozitivní, že zrají před RH a tudíž se dají ještě považovat za rané.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 6.6.2017 21:27

Avalon mam silne napadnutu voskami - msice. Pritom na kmeni mam lepove pasy cez, ktore sa zatial mravce nedostanu. Vyzera, ze vosky nalietavaju priamo na stom a nenosia ich tam mravce.  Ale cca 1.5m vedla mam voskami silne napadnuty krikovy egres PAX - kde sa nedokazem branit mravcom a tie si tam tie vosky chovaju.
Moznoze ten biely povlak nie je mucnatka, ale sposobeny voskami. Ale ked som objavil biely povlak tak som si vosky nevsimol - je mozne, ze tie vosky tam boli, ale este take malicke - ze ich nevidno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.6.2017 15:24

Na vosky -mšice zatím ještě čekám. Něco je na třešních. Jinak Avalony rostou velmi zdravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 43.240 (?), 27.7.2017 0:43

23.7. som obral jedine 2 plody Avalon Pride u mna na Zahori. Obe pekne vyfarbene, tmavo cervene, jedna bola uz celkom zrela – meka a stavnata – velmi dobra, bola tam vyrazna sladka chut a kyselinky nevyrazne a tiez tam chybala aroma z Jayhaven, - bola o nieco lepsia ako dobre nektarinky z obchodu. Druha broskyna AvalonP este nebola celkom zrela, bola chrumkava, a malo stavnata, nevyrazna. Bola celkovo vyrazne horsia ako ta prva - zrela AvalonP. Je to asi ta novodoba generacie pekne vyfarbenych, vyrazne sladkych broskyn, ktorym ale chybaju kyselinky - ktore ja mam rad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.101 (?), 28.7.2017 11:58

Je to asi ta novodoba generacie pekne vyfarbenych, vyrazne sladkych broskyn, ktorym ale chybaju kyselinky

Podobne je to aj s novšími odrodami marhúl ako je napr. Kioto. Chuť má výrazne sladkú ale bez kyseliniek. Ale aby som Kioto aj pochválil tak musím napísať že je veľmi odolná na zimné a jarné mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.8.2017 8:46

Avalon Pride bude zřejmě náchylnější na pádlí broskvoňové, bílý "moučnatý" povlak na listech na žádné jiné broskvoní není ani na nektarinkách.Zarážející na tom je, že je tady sucho a vítr fouká téměř nepřetržitě. Za posledních 14 dnů spadlo jen pár kapek, což pro rozvoj houby nejsou zrovna ideální podmínky.surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 2.8.2017 10:58

Múčnatka (padlí) je síce huba, ale jej šíreniu napomáha práve suché a teplé počasie.

Naopak - chrastavitosti, klasterosporióze a monilióze sa darí najmä vo vlhkom prostredí.     IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.15 (?), 2.8.2017 11:50

Počasie síce musí byť charakterovo suché, ale nevyhnutné je aj slabé ovlhčenie napr. rosou. Pokiaľ chýba aj tá rosa, tak ani múčnatka nemá šancu. Navyše, teploty >35 °C sú pre vývoj múčnatky nepriaznivé. Kto teda má vyššie tvary stromov na slnečnom a vzdušnom stanovisku, s múčnatkou by nemal mať problém. Iné je samozrejme, ak pestuje na slabých podpníkoch, v tieni iných stromov, s nejakou vyššou podkultúrou, pravidelne polieva tak, že buď ovlhčí listy priamo alebo ďalší deň  to nepriamo urobí rosa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.8.2017 15:07

Jedná se o mladý dvouletý stromek, celodenní oslulění(bez zastínění a ovlhčení listů),žádná jiná broskvoň ani nektarinka to nemá (z 45 kusů).Pádlí na broskvoni jsem tady měl naposled snad před 10 lety.Večer jí opláchnu Horizonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 2.8.2017 22:34

Nemoze byt ten biely povlak zostatok po voskach (msice)?
Ja som tiez ten biely povlak povazoval za mucnatku, ale potom som si vsimol pritomnost vosiek a napadlo mi ci to nie je pozostatok napadnutia voskami. Mozno som si nejaku prvu vlnu vosiek nevsimol a az neskor ten povlak.
Vyzera, ze Avalon Pride silne pritahuje vosky, napadnutie bolo velmi silne.
Cital som, ze pritazlivost pre vosky je silne zavisla na odrode broskyne. A potvrdzuje sa to aj u mna. Spociatku som myslel, ze mozno vosky/mravce napadnu ten strom/odrodu co je blizsie. Ale v 2 roznych lokalitach silne napadli prave Avalon Pride a Jayhaven cca vobec. U mna su tieto 2 odrody len cca 4m od seba. Je vsak mozne, ze by napadli aj Jayhaven, keby tam nemali chutnejsie odrody - teda ze si vosky/mravce vyberaju strom podla svojej chute - ale ked nie je na vyber beru to co je.
Problemy na broskyniach sposobene voskami ci moniliozou/hmyzom sa mi zdaju horsie ako kuceravitostou (v pripade jedneho postreku proti kuceravitosti)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika