Už také sázíte brambory?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 20.16 (?) 
30.3.2013 16:43, zobrazeno: 19291x

Jaro letos nepřijde, proto vyzývám všechny zahrádkáře, aby už na nic nečekali a začali (tak jako já) neprodleně se sázením brambor!

a jedééém!
a jedééém!
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 30.3.2013 17:10

Již vzhůru bratři této země... již vzhůru všichni jenž hlad zhněd...winkLidi neblázněte, já jsem pro každou špatnost, ale hlásí na neděli 15-20CM sněhu.Vždyť vám to pomrzne, jestli se to doví děda Mráz, přinde k vám na návštěvu, a všechno sebere.My ještě měsíc počkáme, a začneme na prvního máje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 31.3.2013 8:21

Tak jsem si zazpíval, vzal krumpáč a začal kopat řádky. Když jsem o zmrzlou půdu zlomil třetí, rozhodl jsem se, že s tím sázením brambor ještě pár dní počkám. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 31.3.2013 8:43

Také už jsem začal s přípravou.

Náhrada za rotavátor
Náhrada za rotavátor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 30.3.2013 17:18

Kde mate zahradu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 30.3.2013 17:51

Pane Rosto, at sadi..ci driv, tim lepe.Mysi a dalsi havet je ted po teto dlouhe zimne vyhladovela a prece nechcete, at to jde na vase policko.Otec brambory sadil az mnel zjistene, ze vsichni v sousedstvi uz maji brambory v zemi.Jestli to k necemu bylo?...A jak pisete, ten 1 Maj se ma oslavit praci...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.108 (?), 30.3.2013 17:55

Protitankovy zakop vidim, ale kde je ostnaty drot 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 30.3.2013 18:06

Havěť je po spotřebování svých zásob, i né moc mrazivé zimě vyhladovělá, a to je moc dobře pane Rosťo.Dnešek jsem strávil doplňováním myších granulek do otkrytých děr, ať se holky taky pomějíwink.Letos už asi pátým rokem pravidelně, jak počasí dovolí zásobuju naši faunu na zahradě patřičným krmivem, a stavy zvěře na zahradě se přímo úměrně snižují.Je to vidět vždy po zimě, jak sejde sníh, kolik bylo pod sněhem myších chodeb i nor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 31.3.2013 11:59

Myslím, že zelináři třeba od Lysé už si budou dost zoufat. Budou sázet pozdě a až budou sklízet, bude trh plný levných řeckých nebo egyptských brambor velkých jak dřevák.

Mám za mnoho let ověřeno, že pokud nechvátám se sázením, nemám na zahradě mandelinku, Ten brouk napadne porosty, které se objeví jako první a je dost líný na to aby lezl (letěl?) ještě někam jinam. Vyklade se a zůstává v místě. Sázíme okolo prvního máje (420 m nad mořem), někteří sousedi dávaj pod netkanou textilii předklíčené brambory i o pár týdnů dříve. Nejdříve na pár dní černou fólii, aby se zem zahřála a pak pod netkanou textilii sadbu. Do studené země nemá cenu brambory dávat. To je lepší je držet doma v kelímcích, nebo v bedničce a opatrně je s balem vysazovat až přijde jejich čas.

    V roce 1986 jsem šokoval velitele útvaru na vojně, když jsme si řekl o dovolenou od konce dubna do začátku května. V době, kdy jsme měli hlídat ještě důkladněji před případnými provokacemi agresorů. Když jsem mu řekl, že potřebujeme sázet brambory, odpověděl, že takhle si mu o dovolenou ještě nikdo neřekl a pustil mě. Jedinýho z útvaru. To, že bouch Černobyl jsme se dozvěděl až když jsem byl zpátky a každý den jsme po nástupu do služby měřili radiaci (bez pozitivního výsledku) na namalovaném obdélníku na asfaltu na dvoře kasáren.

... proč čekat na jaro, když se dá sázet už před zimou. Všichni to známe, že tam, kde se důkladně nesklidí všechno, vyrůstají na jaře brambory jako plevel. Tak jsem pro to, vysadit je už před Martinem a čekat v klidu, jak to dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.16 (?), 30.3.2013 18:37

Zahradu mám v Zahradě Čech :)

Co se myší týče, ty zatím neškodí - jednu rodinku mám už druhým rokem pod dřívím (hraboš polní), ale celou zimu je krmím suchým chlebem. Asi proto mi nelezou ani do chaty. Mám tam i krtka, ale žijem spolu v rovnováze. Minule mi zkypřil mrkev i petržel a tak vzorně rovně podél řádků, že jsem ho musel dokonce pochválit.

Zkrátka žádné jedy, postřiky či umělá hnojiva mi na zahradu nesmí. Ručně masakruji pouze mandelinku (především vajíčka), ale ta je z USA. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika