Jakou odrůdu brambor doporučujete



pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?)
17.3.2011 9:31

Nemusíte prosit o názory, stačí si přečíst předcházející příspěvky. Já byl s PRINCESS spokojený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 178.235 (?), 10.3.2010 8:15

Cením si Vaši zásluhy na srovnávací tabulce a těším se na ni.Nikde není jako velmi raná zmíněna AGÁTA, kterou jsem jako sadbu letos koupil.Dost mě na pěstování odrazuje strupovitost (asi je v půdě).Nerad používám jakékoliv preparáty a chtěl bych vidět jak jsou v tomto směru ošetřovány BIObrambory. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.195 (?), 10.3.2010 15:25

nejlepší jsou malé s tvarohem a kefírem :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 184.28 (?), 11.3.2010 13:14

Tak zkouším vložit tu tabulku.

Odrůdy brambor - detailní tabulka
Odrůdy brambor - detailní tabulka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.174 (?), 22.2.2014 12:27

Děkuji panu Františku Rozkošnému za uveřejnění tabulky. Mohu jen potvrdit většinu údajů o skladovatelnosti Ditty a Dali, nasadím obě, Dali více, vzhledem k tomu, že Ditta je méně odolná plísním. Což můžu zpětně vyhodnotit i z mé zahrady. Dále mi ujasnil rozhodování mezi Marabelou a Adélou. Dám Adélu. V tabulce ještě není Monika. Doporučuji, ale upozorňuji na nižší skladovatelnost vzhledem k probuzení klíčků-prosinec. Jinak i po včasném odstraňování klíčků hned po vyrašení je i koncem února ve skvělém stavu. Ve sklepě mám 8 st C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 11.1.2011 21:22

Dovolím si napsat svůj osobní názor na brambory z vlastní sklizně.Pro zimní uskladnění a konzumaci u nás jasně vítězí Jelly, před ní jsme pěstovali Sante, ta není též špatná.Z raných je nejspolehlivější bezesporu Karin(i po těch letech),ale není špatná ani Colette, a v posledním roce z i raných u nás vede Anuschka.Ale přiznám se, že moc raných brambor nesázíme, protože nejdou moc dlouho v domácím prostředí skladovat, jako brambory polopozdní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.173 (?), 10.3.2010 15:12

Děkuji 203202,že mi ulehčil hledání o odrůdě ADELA.Loni jsem vysadil 3 hlavní odrůdy a 4 odrůdy po 1kg.Také se už delší dobu chystám, že udělám degustaci vařených brambor, zatím k tomu nedošlo. Hodnotit mohu skladovatelnost Ditta=Lenka a Dali jednoznačně vedou. Ve sklepě 8stC skoro neklíčí.Z hlediska skladovatelnosti vedou polorané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.38 (?), 15.3.2011 9:00

Dobrý den, pěstuji odrůdu Belana ale rád bych na letošek vyzkoušel Princess, popř Pacovskou Adélu. Mohu poprosit o vaše názory, co se týče chuti a výnosu zda lepší setrvat u Belany??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 17.3.2011 9:31

Nemusíte prosit o názory, stačí si přečíst předcházející příspěvky. Já byl s PRINCESS spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.178 (?), 13.1.2016 11:36

Pro mne je chuťově nejlepší Princess a to už pár let. Je sice drobnější, ty velké obvykle spořádá hraboš a Kariny se ani nedotkne, ale chuť poznám i se zavázanýma očima, jak už tady někdo napsal. Nejlepší jsou uvařené ve slupce, stačí přidat trochu oleje s koprem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 13.1.2016 12:47

Nevím, já osobně budu od příští sezóny Princess vypouštět a zůstanu u pěstování Belany, Dalí, Rosary a Laury. Belanu budu pěstovat kvůli nejlepší chuti a univerzálnosti použití, Dalí kvůli dlouhé dormanci, unuverzálnosti použití (a hlavně na hranolky), Rosaru máme rádi jako salátovou a Lauru, protože jako jediná z BC varného typu nám vyhovuje i chuťově. U Princess je krátká dormance, vysoké ztráty od hlodavců a oproti ostatním jen průměrná chuť.

Ještě jsem chtěl pěstovat Satinu, ale tchýně byla líná se ohnout na zem ve stodole, kde osychaly Dalí a vzala mi ze stolu lísku se sadbou Satiny. Když jsem to zjistil, byly už uvařené a servírované na talíř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika