Jakou odrůdu brambor doporučujete



host - 145.195 (?)
10.3.2010 15:25

nejlepší jsou malé s tvarohem a kefírem :-D

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 178.235 (?), 10.3.2010 8:15

Cením si Vaši zásluhy na srovnávací tabulce a těším se na ni.Nikde není jako velmi raná zmíněna AGÁTA, kterou jsem jako sadbu letos koupil.Dost mě na pěstování odrazuje strupovitost (asi je v půdě).Nerad používám jakékoliv preparáty a chtěl bych vidět jak jsou v tomto směru ošetřovány BIObrambory. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.195 (?), 10.3.2010 15:25

nejlepší jsou malé s tvarohem a kefírem :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 184.28 (?), 11.3.2010 13:14

Tak zkouším vložit tu tabulku.

Odrůdy brambor - detailní tabulka
Odrůdy brambor - detailní tabulka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.174 (?), 22.2.2014 12:27

Děkuji panu Františku Rozkošnému za uveřejnění tabulky. Mohu jen potvrdit většinu údajů o skladovatelnosti Ditty a Dali, nasadím obě, Dali více, vzhledem k tomu, že Ditta je méně odolná plísním. Což můžu zpětně vyhodnotit i z mé zahrady. Dále mi ujasnil rozhodování mezi Marabelou a Adélou. Dám Adélu. V tabulce ještě není Monika. Doporučuji, ale upozorňuji na nižší skladovatelnost vzhledem k probuzení klíčků-prosinec. Jinak i po včasném odstraňování klíčků hned po vyrašení je i koncem února ve skvělém stavu. Ve sklepě mám 8 st C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 11.1.2011 21:22

Dovolím si napsat svůj osobní názor na brambory z vlastní sklizně.Pro zimní uskladnění a konzumaci u nás jasně vítězí Jelly, před ní jsme pěstovali Sante, ta není též špatná.Z raných je nejspolehlivější bezesporu Karin(i po těch letech),ale není špatná ani Colette, a v posledním roce z i raných u nás vede Anuschka.Ale přiznám se, že moc raných brambor nesázíme, protože nejdou moc dlouho v domácím prostředí skladovat, jako brambory polopozdní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.173 (?), 10.3.2010 15:12

Děkuji 203202,že mi ulehčil hledání o odrůdě ADELA.Loni jsem vysadil 3 hlavní odrůdy a 4 odrůdy po 1kg.Také se už delší dobu chystám, že udělám degustaci vařených brambor, zatím k tomu nedošlo. Hodnotit mohu skladovatelnost Ditta=Lenka a Dali jednoznačně vedou. Ve sklepě 8stC skoro neklíčí.Z hlediska skladovatelnosti vedou polorané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.38 (?), 15.3.2011 9:00

Dobrý den, pěstuji odrůdu Belana ale rád bych na letošek vyzkoušel Princess, popř Pacovskou Adélu. Mohu poprosit o vaše názory, co se týče chuti a výnosu zda lepší setrvat u Belany??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 17.3.2011 9:31

Nemusíte prosit o názory, stačí si přečíst předcházející příspěvky. Já byl s PRINCESS spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.178 (?), 13.1.2016 11:36

Pro mne je chuťově nejlepší Princess a to už pár let. Je sice drobnější, ty velké obvykle spořádá hraboš a Kariny se ani nedotkne, ale chuť poznám i se zavázanýma očima, jak už tady někdo napsal. Nejlepší jsou uvařené ve slupce, stačí přidat trochu oleje s koprem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 13.1.2016 12:47

Nevím, já osobně budu od příští sezóny Princess vypouštět a zůstanu u pěstování Belany, Dalí, Rosary a Laury. Belanu budu pěstovat kvůli nejlepší chuti a univerzálnosti použití, Dalí kvůli dlouhé dormanci, unuverzálnosti použití (a hlavně na hranolky), Rosaru máme rádi jako salátovou a Lauru, protože jako jediná z BC varného typu nám vyhovuje i chuťově. U Princess je krátká dormance, vysoké ztráty od hlodavců a oproti ostatním jen průměrná chuť.

Ještě jsem chtěl pěstovat Satinu, ale tchýně byla líná se ohnout na zem ve stodole, kde osychaly Dalí a vzala mi ze stolu lísku se sadbou Satiny. Když jsem to zjistil, byly už uvařené a servírované na talíř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika