Jak dlouho klíčí mračňák?



Stránky: 1,  2   
host - 141.158 (?) 
25.3.2009 0:39, zobrazeno: 19364x

Dobrý den, poradíte mi, jak dlouho klíčí mračňák? Někde jsem našla, že až 2 roky a má projít zimou, je to tak? díky, Majda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 171.242 (?), 25.3.2009 8:41

Klíčí zhruba týden. Zasévám je každý rok, vzejde zhruba 90 % semen. Letos, nevím proč, nevzešlo nic. Myslím, že je to osivem. Měla jsem semena z Lidlu a Koexfloru, vyzkoušela jsem i různé substráty, marně. Zřejmě mají stejného dodavatele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.161 (?), 25.3.2009 13:39

dobry den, tak tam je asi zakopan psik, ja koupila seminka v obi, nohel garden, taky mi od nich letos z celeho pytliku vzesly jen dve mochyne, nu coz... aspon budou mit dost mista: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.217 (?), 10.4.2009 13:32

Dobrý den, tak mračňáky vylezly, ale asi po 4 týdnech, myslela jsem, že to jsou ibišky, které jsem tam nasypala "místo" nevyklíčených mračňáků, ale jsou to ony: o) No, už mi takhle letos vylezla rajčata místo mochyní, uvidíme, jaká další překvapení nás čekají: o) Krásné velikonoce: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 27.2.2010 12:33

prosím o sdělení všech zkušeností s mračňákem, kam vysazujete (popř. foto), jak vysoko vyroste (píše se, že až tři metry), kolik rostlinek na jakou plochu atd. Děkuji D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jagi - (10) - 34.243 (?), 27.2.2010 17:22

Já jsem ho vysela asi před čtyřmi roky, ještě jich pár mám v květináčích, zimuju jako oleandry atd., ostříhané. Teď už je mám v teplejší a světlejší místnosti, některým už raší lístky, některým ne, uvidíme. Moc velké jsem je nikdy neměla, řekla bych tak metr a něco. Dcera ho měla v hodně velkém květináči a měla ho dost větší. Přímo v zemi mi moc nešly, tam byly ještě menší. A řekla bych, že mají radši trochu stín, ne celý den výheň.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 28.2.2010 14:45

Dobrý den. Semenáčky vel. 5-10cm přesazuji do samozavlažovacích truhlíků (asi 5 rostlinek na 60cm truhlík), za první rok v nich narostou minimálně dvojnásobně, než by narostly v obyčejném květináči, mají pak více sil na dobré přezimování. Přezimovávám v chladnější chodbě, ale maminka nechává v bytě - i když to není ideální, dá se i tak. Na jaře přesazuji do normálních květináčů, hnojím každý týden Kristalonem ředěním podle návodu. Rostliny mám na straně k východu. Velikost záleží na sestříhávání - metrová pěkná, košatá rostlina se dá vypěstovat za 3-4roky při ideálních podmínkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.1 (?), 27.2.2012 11:17

Mračňák pěstuji již několik let.Vzešel ze semínek koupených v Lídlu.Bohužel ze všech zasetých pouze jeden.O to víc mi dělá radost.Na podzim ho sestříhám a tyto řízky dám do vody.Pustí kořínky a je zas co sázet a rozdávat.Nevytoste moc vysoký, tak 20cm.Má rád slunce.Mám okna na jih a daří se mu.Venku ale ne.Uvnitř bytu.Kvete celý rok.Přeji úspěšné pěstování.

           Míla

Mračňák
Mračňák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.53 (?), 17.3.2010 19:33

Letos jsem zasela semena koupená i vlastní. Ze 60 koupených semen vzešla jedna rostlinka, z vlastních asi 100 semen mám 80 rostlinek, takže chyba bude skutečně v osivu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 176.119 (?), 6.5.2010 2:29

Mám Mračňáky staré asi 3roky, kvetou bez přestání i v zimě.Z jedné rostliny mám vypěstovaný stromek, je v chladnu na schodišti, další dva mám na okně v ložnici.Přes leto jsou na zahradě.Posílám fotky.

Mračňák ze schodiště v chladu
Mračňák ze schodiště v chladu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Abutilon-mračňák
Abutilon-mračňák
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika