Zakalená voda v jezírku



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Dejf - (30) - 45.1 (?) 
11.2.2009 16:58

Pěkné jezírko. Koukám, že se zakalením vody jste na tom podobně jako já

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 17:04

to jsem neměl ještě filtrační čerpadlo a vlastní studnu..dovezeno fekálem z rybníka a 20dní bez filtrace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 11.2.2009 17:07

Aha, tak to jo . Já jsem to napouště vodou z okapů, když pršelo a něco jsem taky dopustil vodou, co natekla do studny. 

Zdá se mi to, nebo tam fakt nemáte fólii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 17:22

já mám průsvitnou nebo taková mléčná ale stejná kvalita..mě jí někdo přivezl bálík za flašku

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.9 (?), 11.2.2009 18:37

tak jak jsem předpokládal bylo to na mne a vy jako odborník jste si dal do jezírka fólii co k tomuto účelu je úplně naprd :-))) ale samo přeji úspěch a to ne ironicky,  ale jestli tvrdíte, že je to fólie na jezírko pak vás buď někdo napálil nebo to víte ale chtěl jste ušetřit a o to více práce budete mít při výměně až ztvrdne a poláme se, moje švagrová taky šetřila a už dělá fólii potřetí :-) nejprve z nějakýho rukávu co koupila v zahradnictví, pak jí někdo dovezl zaručeně pravou rybníčkovou průhlednou, hele neměla ji od Vás :-) nejste někde od Kroměříže? :-)

já mám milimetrovou Fatrafol a klidně se na ni postavím se špičatým rýčem se svými 85 kily ;-) v jezírku je sedmý rok

a k Dejfovi

voda z okapů a ze studny je fakt plná různých látek a živin, doporučuji vodu z vodovodu kde je toho málo, fakt nešetřete ono to fakt tolik nestojí, nebo spíš je to levnější než řešit následky a kupovat do jezírka chemii na odbourání a čištění ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 11.2.2009 18:56

Jo, to věřím, ale problém je, že voda co teče z vodovodu je u nás na chalupě voda ze studny .

Vodovod jako takový tam nemáme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 19:01

za prvé předpokládal jste špatně nebo máte IP adresu 172.4?? tuším že máte 172.9!! za druhé jestli jste si přečetl název obrázku je to druhé jezírko které mám..to první je tuším sedm let ze stejné folie a v zimě je tuhá né tvrdá a dovolím si říct že nedělá nic a je určené chovu kachen(foto)...za třetí nevím proč by mě napálil, když je to podkladní folie z fatry (na papírové roli je štítek) do koupališt pod betón odolná chemii a UV o síle 1mm..za čtvrté s tím rýčem to zkoušet nebudu..za páté nejsem tak naivní jako vaše švagrová, abych se napálil dvakrát se zaručeně rybniční folii..já jsem psal že je ve stejné kvalitě... pane Ládík nejprve pečlivě přečtěte na co budete odpovídat

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
jen 5mm  silná geotextilie na krajích
jen 5mm silná geotextilie na krajích
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 20:21

jen ta voda se musí dvakrát ročně vyvést fekálem, na kachny by musela být gigačističkaten okraj geotextílie jsme loni vyřešily, protože jí uďubovali a místama je vidět na fotkách, že kouká folie, tak jsme sme smíchali beton s kamenou drtí a napatlali na geošku v šíři 50cm až pod hladinu..je to bezva,...já mám v tom jezírku jak už jsem psal třikrát nátěr betonovým pačokem a jen na okraje k vodě jsem nalepil kačírek, aby ten za ním neujížděl do vody... sem myslel že se to bude drolit a hodně praskat, ale je dobrý, voda to vlastně nikam nepustí a ani led tomu nic neudělal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.4 (?), 11.2.2009 20:59

píšu ze tří různých míst a někdy nepřihlášen, to jen na vysvětlenou

z práce se mi nedaří odeslat obrázky, zkusím tedy znovu,  na ostatní nebudu reagovat, nemá to smysl

tak zkouška zda ty fotky konečně odešlu ;-)

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
potucek
potucek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 21:05

už naběhly fotky... kolik tam je těch koi??? pěkný to je i koupací???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika