Zakalená voda v jezírku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?) 
9.2.2009 14:28

Myslím, že vodní šneci Vás nevytrhnou   Beru Vaší snahu o nějakou přírodní formu čištění, berte to ale tak, že Vy to přírodní jezírko už máte (teď bez ironie) takhle nějak ten biotop klidně může vypadat. Ten stav s průzračnou vodou, kameny bez řas, bez bláta na dně, rybami uvnitř a krmením obden je celkem nepřirozený, o to častěji však vyžadovaný a řekl bych dost zavádějícím způsobem označovaný jako bezúdržbový biotop

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.4 (?), 9.2.2009 22:35

tak tak jak píše pan Hrkal, jezírko máte hezké, fakt koukněte jak vypadá voda v přírodě, nikde nevidíte na dno, jedině v Chorvatsku na Plitvických jezerech :-) tam zas ale na dně nemaj fólii :-) zkoušejte, bojujte, přemýšlejte, tohle mě třeba odvádí od pracovních myšlenek v podstatě jsem stále naštvanej, že se mi to nedaří ale vlastně mě to odvádí od mnohem větších problémů a přináší mi to radost, když se mi něco podaří a taky když vidím, že se tam koupou ptáci, plavou žáby a pulci, létají vážky, mihne se užovka, přiletí kachničky, přes plot kouká soused :-))) atd.

je to lepší než sedět v hospodě a chytře tlachat o tom jak to ti nahoře dělaj blbě a jak my bychom to vytrhli :-)

zdar Vaší práci na jezírku a těším se na další fotky, hledal jsem nějaké svoje ale mám samé pracovní a nic moc hezkýho co bych sem dal :-)

Ladik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 11.2.2009 10:03

Až najdete nějaké pěkné fotky, rozhodně je sem dejte!

Mimochodem, když zítra pojedu na chalupu a jezírko bude opět zamrzlé, co mám teda dělat? Říkáte, že vysekání ledu je pro ryby stresující, tak jak jinak jim mám pomoci a dodat vzduch?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 11.2.2009 12:56

Ja som skusal popisovany sposob z literatury: Hrncek s vriacou vodou. No bolo to pomale. Nakoniec som to musel urychlit tak, ze som dal do neho spiralu a hrial vodu. To som prerusoval a vyberal rozmrazenu vodu. Nehrial som viac ako 10 minut, kym voda takmer zovrela. Niekolko cyklov a v 20 cm lade bola diera, priemer hrnceka a plus 5 cm dookola. Posledny centimetrik som uz riesil dlatkom a kladivkom. Pekne potichu aby som niekoho nezobudil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.9 (?), 11.2.2009 14:24

no nevim zda to bylo na mě a nemíním se hádat ale porovnávat rybník s obrovskou plochou k malému jezírku se asi neda a otřesy z ledu na tak malé ploše budou jistě velmi silné a pro vysílené rybky, které mohou mít i jiné problémy to určitě nebude příjemné a i když nemusí, může to být jedna z příčin jejich úhynu a protože své rybky po těch letech mám velice rád, nebudu jim takto způsobovat stres

vyfotil jsem jezírko jak vypadá teď když trochu roztál sníh ;-)

už aby bylo jaro :)

Ladik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 14:43

ať vám v létě někdo ťukne v rybníku nebo písníku pod hladinou dvouma kamenama o sebe a vy ponořte hlavu kilometr od něj..je to jako by buchal metr od Vás přes zimu se také těží písek korečkama a bagrama v písnících a ryba je tam zdravá a trofejní... žádnej rozdíl v tom není velkej nebo malej..sekám také každý rok jsou zdravé jako rybyčky..nejhorší je vypustit vánočního kapra na svobodu do řeky ..tomu říkám stres a vzápětí smrt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.9 (?), 11.2.2009 14:52

podívejte mě je to jedno, myslím, že porovnávat život ryb v přírodě a v umělému jezírku bude trochu rozdíl ale to je jedno, já je tomu prostě vystavovat nebudu a to, že si kolega ze Slovenska si dá tu práci a snaží se to udělat jinak odsuzovat taky nebudu. Jak jsem psal už někdy dřív mám puštěné čerpadlo celou zimu a potůček trochu filtruje a okysličuje celou zimu, led tedy nesekám a u břehu je stále kousek volné hladiny

fotku nějak nemohu vložit, zkusím ještě jednou a když ne tak jindy :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 14:56

ok, to jen bylo na dotaz že stresuje rybyproti hrnéčku s teplou vodou nic také nemám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 11.2.2009 15:06

... ja cerpadlo pustene nemam,... v kazdom pripade sa len ucim, mam jazierko prvy rok. Mozno buduci rok dam do jazierka nejake cerpadlo, alebo vzduchovac. Moje jazierko ma asi 5-6 m3, nechcel by som aby vymrzlo viac vody ako treba, co sa moze stat s verziou s cerpadlom, najma ak su velmi tuhe a dlhe mrazy.

20 cm lad rozbijat krompacom by som nechcel, omnoho jednoduhsie to slo tym mojim sposobom. Mne je jedno, ci varovanie pred rozbijanim ladu je len plany poplach z literatury, ale tvrdi sa to azda vsade, kde sa o zahradnych jazierkach pise. Rozbijanie ladu sa mi zda byt pracnejsi sposob, najma ak je lad velmi hruby.

Co ma potesilo, ked sa cez vikend lad roztopil zazrel som svojich jeseterov v jazierku ako si vegetia na dne.  Mensie rybky su niekde schovane (dufam). Zaciatkom tyzdna sa tenucky lad vytvoril znovu, ale uz sa tesim na jar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 16:40

Dejf to nebylo na tebe ba naopak souhlasím s tebou...to patřilo sem.. host - xxx.xxx.172.4 (?), 5.2.2009 22:18

večer po dokončení druhého jezírka
večer po dokončení druhého jezírka
Bez názvu
Bez názvu
po 20dnech
po 20dnech
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika