Zakalená voda v jezírku



host - 187.62 (?)
16.2.2009 12:42

ono podle mě v případě těch kachen snad nezáleží tolik na té bio-filtraci, né? Koneckonců Koiáci v té vodě komplet žijí, zatímco kachny se v ní jen prochází, tak snad nevadí, že je bohatší na dusičnany, dusitany, či amoniak, ne?

jen odhaduji, nebijte mě :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 18.2.2009 17:46

 čerpadlo bude v jezírku nebude překonávat velký výškový rozdíl, když počítám ode dna tak 110-120cm..v návodu píšou 3,60m!! Filtry vyměnit by asi nebyl problém i když už mám vyvrtáné díry na propojení v různé výšce!!počítal jsem že kořenovku dám jako první! Má větší odkalovací prostor..no uvidíme a ještě prosím o radu, mám dávat UVečko 17w nebo se na to vyprdnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.2.2009 8:45

Podle mého by se měla snáze odaklovat ta DIY filtrace, než kořenová čistírna, ale těžko říct, když jsme to neviděl. Já bych do té kořenové pouštěl mechanicky co nejčistější vodu, aby se substráty uvnitř co nejméně zanášeli.
Ještě k tomu UV - jestli už ho máte, tak ho tam dejte,  jestli zápasíte s přepravní výškou, můžeme Vám UV ještě reálný výkon čerpadla zhoršit - zkuste si změřit výkon při zapojením s a bez ní.  Těch 17 W bych nepřeceňoval, ale jestli už je koupená...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 19.2.2009 8:47

no mám UV dva roky a filtry dám jak říkáte, nějak to pořeším dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.2.2009 16:11

Nemáte nějakou fotku té kořenovky, nebo alespoň slovní popis, jak to vypadá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 19.2.2009 20:25

zítra sem dám foto..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 20.2.2009 8:56

Foto nemám musel jsem to odvést ze sklepa, jak jsem to natřel tak to bylo cítit všude...tak jsem to namaloval(žádnej Picaso) podle mého plánu, ale bude to podle Vás jen musím předělat vstupy a výstupy!! ještě tam není vzduchování a UV..také chybí pár pojišťováku (přepadů pro případ ucpání nebo zanesení)

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.2.2009 13:09

Plánek je jasný -já bych ty fitlr prohodil, jako první bych umístil ten filtr s náplněmi, ten druhý - tu kořenovku bych dal za něj. Důvod je jeden jediný - možnost čištění té vany s kartáči a houbami je nepoměrně jednodušší než když kdyby jste chtěl nejak odkalit ten štěrk, notabene když je zarostlý. Proto se obyvkle snažíte do té kořenovky nalít opravdu co možná nejčistější vodu, aby jste ten okamžik "zestárnutí a zanesení" subtrátu pod rostlinami oddálil co nejdéle to půjde.  On se tam stejně vždycky nějký "bordel " dostane, navíc tam vzniká šlem a kal "organického " původu - a všechno bakterie v kořenovce nerozloží.
Podobné řešení přikládám na obrázku, abych naznačil řešení, jak bych si ho představoval. Nenechte se zmást typem fitlrace, ten je nepodstatný.  Čerpadlo je v tomto případě umístěno na konci fitlrační sestavy a tlačí vodu zpátky do nádrže - část výdechů vody jde přímo do hlavní vany, ale věnujte pozornost těm černým a žlutým linkám - tudy v drenážních trubkách proudí již mechanicky velmi dobře pročištěná voda, a subtrát (v tomto případě je to kačírek) je stále proplachována udržován velmi dobře prokysličený.  Aktivní plohca jezírka (tedy vlasntě kačírku) je daleko větší, než kdby jste ho zalepil blátem.

Je to srozumitelné?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 20.2.2009 13:27

jasně udělám to podle Vás, jen budu mít čerpadlo v jezírku, ale vše by mělo jít samospádem. S kořenovky bych napojil vše do drenáže(mám tam ten nejmenší husý krk ještě za dob když se soudruh nedíval) a přesně mě to bude vycházet přes kačírkovou mělčinu z5 k čerpadlu do hloubky! Nevím jakej je tam potřeba proud nebo tlak vody, ale s tím nic nenadělám když to bude samospádem, ale aspoň pohyb vody by měl stačit počítám... o5 vám pane Hrkal moc děkuji až to tak nějak bude na jaře hotový tak pošlu zprávu a foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.2.2009 13:36

Tam je jen potřeba, aby ten "hydraulický odpor substrátu" byl co nejmenší, protože voda už tam bude bez jakéhokoli tlaku. Toho by jste mohl docílit buď velkou plochou, kde bude hodnota průtoku v litrech na m2 velmí nízská, nebo podložením substráu nečním, co se nezanese. U nás to řešíme tou drenážní trubkou - v koupacím jezírku je to průměr 100mm - taková ta žlutá.  Dovedu si představit i podložení matala rohoží, nebo něčím podobným. Idální by byl takový materiál, který by jste i na té ploše mohl tlakovou vodou nebo vzduchem "proláchnout"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 16.2.2009 12:42

ono podle mě v případě těch kachen snad nezáleží tolik na té bio-filtraci, né? Koneckonců Koiáci v té vodě komplet žijí, zatímco kachny se v ní jen prochází, tak snad nevadí, že je bohatší na dusičnany, dusitany, či amoniak, ne?

jen odhaduji, nebijte mě :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika