Nemoc pstruha duhového



Stránky: 1,  2   
host - 206.1 (?) 
28.6.2010 14:22, zobrazeno: 71889x

mám dotaz, chovám několik let pstruhy duhové v jezírku, teplota vody 14st., voda z vrtu, provzdušňování kaskádou, čištění pískový filtr. voda je mléčně zakalená, na dně řasy. pstruzi po čase onemocní - na oku se vytvoří jakoby mléčný zákal, ryba postupně oslepne. po vylovení zavadím-li o oko, vyteče krev a zůstane prázdný oční důlek. pstruzi jsou cca 40cm velcí, napadení se týká zhruba 1ks z patnácti, jedenkrát za měsíc. zatím se jednalo vždy o levé oko (souhra okolností). prosím poraďte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 81.38 (?), 9.7.2010 14:51
Dobrý den.Zkuste je přeléčit antibiotiky.Stačí 5 dnů přidávat do krmiva například širokospektralni oxytetracyklin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 10.7.2010 5:14
Příznaky mohou odpovídat více onemocněním, od plísňových přes bakteriální až po virová. Popisované krvácení je však trochu varovným symptomem. Mohlo by se totiž jednat o virovou hemoragickou septikemii (VHS). Najděte si na webu přesnější popis příznaků a porovnejte je s příznaky u vašich ryb. Budou-li se shodovat, je to špatné. Léčba této virózy neexistuje, jediným řešením je likvidace celého chovu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.85 (?), 21.7.2010 11:55

Práve sa mi stalo presne to isté, inak sú to pekné pstruhy bez iných príznakov choroby.Podarilo sa vám už zistiť diagnózu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.238 (?), 20.5.2011 13:14

Moji pstruzi taky, zhruba jeden z 15 ma vypouklé oko někdy do běla, je to neestetické ale nemá to nijak vliv na celý chov dokonce ani na samotného jedince tímto postiženého.Horší je když pstruzi mají nedostatek kyslíku ve vodě, to je pak s nimi konec.

Víte někdo jak okysličit vodu/kromě vzduchov.kompresoru nebo čerpadla nebo láhve kyslíku/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 20.5.2011 16:16

A není to parazit? Myslím, že raci přenášejí nějakéko červíka, který se specializuje na vyžírání rybích očí. Jednou jsem to slyšel od chovatele a prodejce ryb. Až tam zase pojedu, zeptám se ho, co to asi je. Také by to mahla být motolice oční...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.49 (?), 16.8.2011 11:07

V zabahněném kaprovém rybníku pro zvýšení obsahu kyslíku používám vápno koupené ve stavebninách. Dávka cca 20 až 40 kg nehašeného vápna na hektar za týden; dá se použít i hydrát, který méně ničí plankton, je ale dražší. Účinek je dlouhodobý zvýšení obsahu kyslíku se projeví tak za měsíc. Vápno způsobuje rychlý rozklad organické hmoty.  S vápněním na nasazeném rybníku začínám na jaře aby v letních vedrech a v zimě nepadal kyslík. Výrazně to zvyšuje i přírůstky, ale v mém případě je to vedlejší, mě jde především o to, abych předešel úhynum. Více v odborné literatuře. Vápněním a zvýšením kyslíku lze bojovat i proti většině bakteriálních a virových chorob, které propukají při stresu ryb. Vápněním je možné rybám i ublížit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 16.8.2011 13:51

Jaký máte názor na použití zeolitu v rybníku? Úplně laický dotaz, chemii vůbec nerozumím a zatím jsem si přečetla plno protichůdných názorů, tudíž z toho nejsem moudrá. Někde bylo, že zeolit okyseluje vodu, když jsem si však přečetla stránky přímo k zeolitu, bylo tam, že je vápenatý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.99 (?), 23.9.2019 8:20

Zdravim.Chcem sa spitat, ako sa dava do vody to vapno.Ci sa vsipe priamo do vody alebo sa najprv rozmiesa.dakujem za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.82 (?), 22.9.2011 13:34

jä mam tiez problem, zacinam chovat pstruhy duhove,  a niektore zacinaju mat biely chvost a usta,  a cca za dva dn zdochnu, je to tak 2ks z 15ks. je mi ich luto. mozem im nejako pomoct?  dakujem za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika