Příspěvky uživatele - Jarda Slatinany

Bubnový filtr made in Škrovád, 24.2.2017
Dobrý den. Těžko říct, kolik to spotřebuje vody na ostřik. Já to neřeším, mám studnu. Asi by šlo dát nejdřív hrubší síto a tím zmenšit takt ostřiku na minimum. Stačit by mělo něco kolem 100 mikronů. Ono i 60 mikronů nestíhá pobrat sinice a jemný... celý příspěvek >
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový, 28.4.2014
V tomto případě by se asi hodilo mít šťavnatější slitinu, to jest asi tak 30% cínu v mědi, což je zrcadlovina, a pěkně naleštěná. Pak by se dal takový rýč používat coby zrcadélko pro snoby. Nicméně musím konstatovat, že měď dokáže lidi docela... celý příspěvek >
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový, 26.4.2014
Nejen PKS vyrábí bronzové nářadí. Toto není žádná reklama, ani antireklama. A ano, nemám nic odzkoušené. Jen se snažím zjistit, jestli to už někdo udělal. Je vidět, že jen málokdo vybočuje ze zajetých kolejí klasického zemědělství, stejně jako... celý příspěvek >
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový, 25.4.2014
Podle toho co jsem vyčetl, bronz pro tyto potřeby je jen klasická slitina mědi a cínu. Jelikož se nejedná pouze o vodní prostředí, nebo o bronz vystavenou povětrnosti, nebudou se tvořit klasické sloučeniny mědi s oxidem uhličitým či siřičitým, ale... celý příspěvek >
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový, 25.4.2014
Zdravím všechny zahradníky a zahrádkáře. Rád bych si pořídil nějaké bronzové nářadí, protože jsem se na netu dočetl, že obdělávání půdy tímto bronzovým nářadím dramaticky zúrodňuje půdu. Jsou to ale dost drahé a podle mně i křehké hračky, tak nejdřív... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 12.3.2014
Sorry, dlouho jsem tu nebyl, nějak není čas všecko sledovat. Otázek tu padlo hodně, zkusím to nějak shrnout. Motorek, převody i způsob přenosu energie na buben je na každém kutilovi. Jak si to udělá, tak to bude. Já jsem chtěl jen udat směr, malý... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 29.11.2013
Buben i biologickou filtraci jsem vypnul a mám v pohotovosti už jen maličké čerpadlo na udržování díry v ledu, jako každý rok. Na čistotu vody měl v létě buben samozřejmě veliký vliv. Dokonce jsem nepotřeboval zapínat uv lampu. Tohle jemné síto... celý příspěvek >
Možnost úschovy KOI, 9.10.2013
Já když zvětšuju, nebo čistím jezírko, dělám to buď na jaře, nebo na podzim. Důležitá je teplota. Ideální je tak kolem 10°C. Pak se vyrovná teplota vzduchu i vody jak v jezírku, tak v bazénu. Všechny ryby vylovím a dám do toho nevyužitého bazénu,... celý příspěvek >
Z kterých stromů nedávat větve králíkům, 31.8.2013
Rozhodně bych jim nedával okusovat větvičky z oleandru, i když na druhou stranu je to moc užitečná rostlina. Například takový špekáček pro tchýni nenápadně opečený na větvičce z oleandru může vyřešit spoustu psychických problémů spojených s neustálým... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 12.8.2013
Vypotil jsem okomentované video o svém filtru a jak tak koukám na datum, motohodiny už měří čas čerpadla jeden týden. Natočily přesně jednu hodinu. Vzhledem k tomu, že je sezona a nejvíc špíny, bude tohle asi maximální hodnota. Však uvidím, kolik... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 12.8.2013
Jak to myslíte? Já jsem napsal, že malí jeseteři rádi žerou vodní berušky, když v zimě stejně nic jiného nedostanou. Když jeseter vyroste, stejně už na mělčinu nemůže, protože by se tam zamotal do kytek a řas. Za prvé se tam ani nedostane a za druhé... celý příspěvek >
Doma dělané filtrace, 9.8.2013
Co se týče živočicha rodu Asellus Aquaticus, tak k nim mám velmi kladný vztah. Vůbec nevím, kde se u mě vzal, asi s vodními rostlinami, ale je fajn. V mé původně kořenové filtraci jsou jich miliony. Ukazují se jen v noci a jen v zimním období. To... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 3.8.2013 Obsahuje fotku
Tak motohodiny už fungují. Našel jsem je vloni na půdě a teď se hodily. Cvičně jsem je na deset minut spustil a napočítaly desetinku a něco. Uvidím, kolik toho do zimy namotají, ale asi toho moc nebude. Snažil jsem se vymyslet buben tak, aby bral... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 3.8.2013
Tak takovou výztuhu já doma na koleně nevyrobím. Snad to udrží ta moje žebra. Jsou z obou stran a pronýtovaná dohromady. Na mém čerpadle je psán maximální tlak 7 barů. Přesněji - výtlak max. 70m. Průtok max. 60 l/min. Na konec tlakové trubky jsem... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 2.8.2013
Taky mám ten dojem. A uvčko mám nastavené jen na sobotu. Asi ho vytáhnu ze sítě, protože už není potřeba, to je fakt. Jen by zbytečně trýznilo užitečné bakterie. Je fakt, že v bubnu se může nastřádat nějakých pár litrů vody, ale podle mě to uložení... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika