A diskusi mám pročtenou - začínám. Kdo kopal růčo?



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
10.4.2010 20:40

6*12 metrů, to je fůra jako hrom, budete to hromadit kolem jezírka a tím zvedat břeh nebo odvážet pryč?Jestli tak nebo ne, i tak je reálný čas asi jak hrabal hrabě Monte Christo.Asi bych zvážil bagr, i tak budete mít fůru ručně vše dorovnat a upravit podle svých představ.Je to fakt spousta metrů a kolečkama vyvážet a jezdit na konec zahrady... jestli budete sám, tak to vidím na 3 měsíce dřiny po práci a počasí vždy nemusí vyjít, sem tam se to sesune, zatopí a tak... hodně síly a Alpy na svalstvodržím pěsti, taky zvažuji jezírko, ale na ryby, takže spíš hluboké než plýtké...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
maiad - (14) - 199.48 (?), 10.4.2010 18:46, zobrazeno: 42355x
Zravím všechny na fóru, už dlouho uvažuji o koupacím jezírku, pročítám zdejší diskuse a děkuji Vám za Vaše zkušenosti a nápady. Po dlouhém rozvažování a posunování špagátků po zahradě jsem se konečně rozhodl a do té zahrady také rýpnul. Rád bych se na tomto foru dělil o své zážitky z budování toho veledíla :-) A také ocením Vaše rady a komentáře. V plánu je momentálně jezírko 6x12 metrů, v nejhlubší části asi 1,5 metru, na jednom konci mělčinka pro cachtání dětí, v obloucích a středových částech bahenní zóna pro rostlinky... V plánu je kaučuková folie. A na začátek jeden dotaz... kdo z vás kopal růčo fůčo? Beru to jako sport, je to reálné vykopat to v rozumném čase?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.146 (?), 10.4.2010 20:08

Taky jsem kopal ručně, sice to bylo jenom 3,5x2 hloubka 1m měly jsme to se 2 kamarády za odpoledne a basu piva a litr rumu na grog bylo to na podzim a celkem pěkné odpoledne můžu jenom doporučit o tom to jezirko je alespon z něj máte věčí radost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 10.4.2010 20:40

6*12 metrů, to je fůra jako hrom, budete to hromadit kolem jezírka a tím zvedat břeh nebo odvážet pryč?Jestli tak nebo ne, i tak je reálný čas asi jak hrabal hrabě Monte Christo.Asi bych zvážil bagr, i tak budete mít fůru ručně vše dorovnat a upravit podle svých představ.Je to fakt spousta metrů a kolečkama vyvážet a jezdit na konec zahrady... jestli budete sám, tak to vidím na 3 měsíce dřiny po práci a počasí vždy nemusí vyjít, sem tam se to sesune, zatopí a tak... hodně síly a Alpy na svalstvodržím pěsti, taky zvažuji jezírko, ale na ryby, takže spíš hluboké než plýtké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.247 (?), 10.4.2010 21:01

Presne tak sam to vidim u sebe u takovedleho jezirka je vykopani jen zacatek, te prace ktera bude potom bude nekolikanasobne vic :-)) takze jestli je to jen trosku mozne tak bagr, nemusi to byt jen velky bagr ale bagrovat dokaze i bobek, ktery projede skoro vsude. Ja mam jezirko s objemem 100m3 a to co bych kopal tak pul roku mel bagr hotovo za par hodin. V jednom cloveku jsem to pak pripravoval pro polozeni folie, tak cisty tyden.

Jestli nemate problem se skladbou podlozi nebo spodni vodou tak bych urcite pridal hloubku, neni prijemne smatrat nohama v kalu, dotykat se slizke folie a hlavne to zlepsi stabilitu biotopu (vetsi objem vody, teplotni rozvsrtveni)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 10.4.2010 21:19

jestli je to koupací jezírko, tak pozor na děti neplavce a hloubku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.64 (?), 11.4.2010 9:52

tak to já jsem si svoje jezirko vykopal zasadně ručne ryč, lopata a kolečka, začal jsem na podzim roku 2008 a na jaře 2009 bylo jezirko vykopane 1.června 09 sem jezirko spustil ikdyž všechno nebylo ješte ok rostliny atd. Max hloubka je280cm rozměry jsou 14x10,odvoz hliny mi zajištoval kamarad z velkym kontejnerem bylo jich asi 6 dalšich 20m3 hliny jsem použil na vytvořeni skalky ktera je v pozadi a okolo jezirka. Na vyloženi dna jsem si nechal přivezt 5tun kačirku a 20 tun piskovce.Prace bylo dost a ještě ji je ale vysledek stoji zato takže nějaky bagr se muže jit vycpat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 11.4.2010 10:13

K čemu ten pískovec na dni? Pískovec je písek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.64 (?), 11.4.2010 10:26

piskovec je použit na vytvořeni skalky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.35 (?), 20.4.2010 9:19

přeji krásný den taky jsme kopali,,růčo" teda kopal manžel, a za den měl hotovo Dělali jsme jej před loni délka asi 5 m krát 3 metry hlobka od 70 cm, do 90 cm. fotodokumentaci mám tady. přeji hodně sil a pak radost bude z hotové krásy dokonalá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Daniel - (36) - 57.149 (?), 20.4.2010 10:56

Jen pro predstavu - tady jde opravdu o trosku jiny rosah :-) - ty presuny zeminy jsou opravdu obrovske. Jen pri vzpomince na to mne boli zada :-D

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika