Viktoria



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 243.102 (?) 
16.2.2016 18:36

Zdravím všetkých ovocinárov,

slivku Victoria som mal, bola vynikajúca. Chuť bola úžasná, sladká, išla od kôstky, pripomínala mi niečo medzi slivkou, ringlotou a mirabelkou.

Tento rok krásne kvitla, mala veľa plodov, ale z nejakého dôvodu vyschla, je beznádejne preč.

Neviete mi niekto prosím poradiť, kde by som ju kúpil/zohnal? Poprípade mi posunúť vrúble? Bol by som veľmi, veľmi, veľmi vďačný.

Ďakujem, pekný deň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 16.2.2016 19:26
Prodejstromku.cz ji nabízí pod názvem Královna Viktorie. Nějaký roub bych asi našel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 16.2.2016 19:32

Až ji budou mít v jarní nabídce naskladněnou, cca od března, objednejte na e-shopu ovocnestromky.cz nebo prodejstromku.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 16.2.2016 21:19

No já nevím, ale otec si ji zasadil asi před šesti lety do sadu a řekl bych, že tam jen zabírá místo. I plody Althanovy, ke které má v sadě vlastnostmi nejblíže, je chutnější při velké pravidelné plodnosti.

Někomu ale nejspíš její, pro mne nevýrazná, chuť vyhovuje, přesně jak je trefně v jednom předchozím příspěvku něco mezi švestkou, rynglí a mirabelkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.2.2016 22:12

Althanova je, pravda, sladší, ale v plodnosti, odolnosti proti pilatce i monilii a v nárocích na prostředí u mě boduje Viktoria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 16.2.2016 23:31

Několik fotek z loňské úrody.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.102 (?), 20.2.2016 15:45

Zdravím všetkých,

ďakujem za tipy na kúpu, predovšetkým p. "moudivláček Alois" a "Miloš Vysloužil". Victoria už je doma, kúpil som ju v ovocnej škôlke v Strážniciach neďaleko slovenských hraníc. 

Veľa úspechov a pekný deň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 20.2.2016 19:56

Dobrý den.
     Pro zahrádkářské kutily. Slivoň Viktoria na obrázcích ve vláknu mi připomíná slivoň, ryngle, které rostou nedaleko Jemnice v blízkosti křižovatky, směr z Dobré Vody do Mladoňovic. Z Mladoňovic byl Petr, žák Jana Husa. Naproti pak se nachází neznámé výšinné hradiště a za kousek, na Bihance, přehrada Asuán s kapry 25 kg.
     Jedná se o stoupající zářez silnice na jižní stráni v délce asi 200m se svodidly. Zde (mapy.cz) 49.0007600N, 15.6461067E těsně u svodidel stál starý strom, který byl nedávno poražen. Když jsem si přijel pro rouby, tak jsem si jen nasbíral letorosty z pohozeného chrastí. Asi nebudou optimální. Ale jsou živé. Níže od tohoto stromu asi 100 a 200 m, také těsně za svodidly, mezi porosty myrobalánů a drobné zelené ryngle, jsou dvě skupiny mladých stromů, tedy spíše křoviska, těchto slivoní. Zrají asi v polovině srpna. V plodech jsem mezi nimi nepoznal rozdíl, ale nikdy jsem se optimálně do ovoce netrefil. Ovoce je velké asi jako menší vejce, červenooranžovonafialovělé, podlouhlé. Stromy jsou velmi plodné. Projevy šarky jsem na těchto slivoních neviděl. Nasměrovala mě tam stará paní z Dobré Vody, která mi říkala, že tam bývaly moc dobré ryngle.
     Tento příspěvek píšu proto, že je mi líto, že zajímavé ovoce mizí z krajiny. Třeba nezmizí. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 20.2.2016 20:30

zdravim v moji rodne vesnici byvalo nekolik třešnovek a švestkovka jako deti jsme meli okouknute stromy co nam chutnalo stejně sme snedly kar plodu vše už je zničene přestarle vysazuji na svych pozemcích nove to nedela v okoli snad nikdo ale než mít kolem pole trni na mezich radeji ovocné stromky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 23.8.2016 19:40

Pestujem ju vyše 10 rokov ale take plody velke ešte nemala štavnata sladkasta.Porovnanie na vahe s Čačnskou Najbolov.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika