Příspěvky uživatele - hugovotr

Špatně založená ovocná stěna?, 24.3.2024
M26 na stěnu až takový problém není, záleží na půdě a podmínkách. Ale těch 45cm od plotu je žalostně málo. Tak můžete pěstovat maliny, rybíz nebo jiné drobné ovoce. Stromy nebudete schopni ošetřovat. My jsme na stěně měly dva Rubíny a byl to boj.
D-Limonene - pomerančový olej, 24.3.2024
Zdravím, máte někdo zkušenosti s použitím pomerančového oleje proti škůdcům a chorobám na ovocných stromech? Dá se sehnat levně, ale nevím jak přesně ho použít.
A co vaše višně?, 20.7.2023
Moje višně už jsou měsíc pryč. Meteor Korai s deklarovanou vyšší odolností proti monilii je skvělý, mě sladkovišeň vyhovuje. Před loni jsem se s jedním stromem po více jak dvaceti letech kvůli monilii i přes postřiky rozloučil. Druhý zdá se první... celý příspěvek >
Nancyjská mirabelka neplodí, 1.6.2023
U mě Nancy začala trochu plodit snad po sedmi, osmi letech. Plody velikosti třešně, ve velmi suché lokalitě se neosvědčila.
Jakou zvolit korunu?, 27.4.2023
Pokud půjdete cestou duté koruny, bude vám současný terminál utíkat. To se dá ukočírovat, ale navíc horní dva výhony tvoří Včko, náchylné k pozdějšímu rozlomení. Založil bych novou korunku ze špičáku.
Rakovinné odumírání větví peckovin, 16.4.2023
Stejné poškození mám na broskvonich i já. Začalo se masivně objevovat zhruba před čtyřmi lety. Na mandloních se objevuje taky, spolu se skvrnitostí. Na meruňkách jsem to zatím neobjevil.
Rakovinné odumírání větví peckovin, 15.4.2023
Děje se to, že životnost broskvoní se ještě více zkrátila a stávají se leckde téměř nepěstovatelné. Jen nadšenec je ochotný měnit stromy co šest let. V prodejně mi nedávno tvrdili, že Aliette už je mimo hru, no na internetu se prodává, takže snad... celý příspěvek >
Rakovinné odumírání větví peckovin, 14.4.2023
Poté, co jsem začal aplikovat měd po opadu listí a dezinfikovat nářadí, se situace zlepšila. Tlak choroby je ale velký. Problém je hlavně u broskvoní, které potřebují pravidelný řez, často do starého dřeva. Rány se špatně hojí, často to končí... celý příspěvek >
Podzimní postřik mědí, 26.11.2022
0,07% jako smáčedlo pro plodiny určené ke konzumaci, 0,14% krom smáčení i ochrana pro dešti pro plodiny neurčené ke konzumaci. Já dávám do 10ml při postřiku během vegetace, teď na podzim jsem dal 15ml na 10l vody.
Podzimní postřik mědí, 25.11.2022 Obsahuje fotku
Zrovna dnes bylo ideální počasí, alespoň na Slovácku.
Podzimní postřik mědí, 22.11.2022
Ano, ještě určitě bude příležitost pro postřik mědí. Místo lepidla zkuste Agrovital, funguje i jako smáčedlo a lepí.
Švestky 2022, 18.11.2022
Valjevka bylo jedno velké zklamání, tři stromy postupně zasaženy šárkou měly možná jednu slušnou úrodu, jinak děs běs. Na jejich místě roste už roky supercitlivý špendlík žlutý bez příznaků...
Podzimní postřik mědí, 14.11.2022
Určitě to smysl má. Čekám, až odpadají listy a vezmu mědí celý sad. Po loňském podzimním postřiku bylo u peckovin letos méně skvrnitostí, odumřelých pupenů a větví a u broskví žádná kadeřavost, samozřejmě v součinnosti s jarními postřiky.
Maďarská, 25.10.2022
Záleží na hodně okolnostech a je to každý rok jinak - lokalita, půda, péče, průběh počasí, přeplození v loňském roce... U mě je to u VP a Maďarské na semenáči 5 - 100kg na strom:) Na mirobalánu mám dvě mladé VP, tam čekám menší úrody.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022, 29.4.2022 Obsahuje fotku
Ne eagri vidím, že Signum i Bellis se může prodávat i příští rok. Není to spíše tak, že výrobce musí periodicky žádat o prodloužení? Konec platnosti příští rok tam má i Champion, Karate, Mospilan...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika