Švestky v sezóně 2012



Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?)
25.2.2013 19:12

Ten nekolinasobny križenec altanovej renkloty sa vola Evička.

EVIČKA
EVIČKA
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 24.2.2013 22:13

Nevím na kolik je pravda skutečnost, že by Kalypso měla mít pomerančově-žlutou dužinu, což by bylo lákavé zkusit, nebo je to prodejní trik.Dozrává ranně s Katinkou, nebo po ní, kterou považuju za první kvalitní slivoň,a zároveň s Opálem.Kdybych měl místo ji zasadit, tak by bylo zajimavé zjístit, kolik si odnesla vlastností z odrůdy Opál, kterou si zřejmě letos k Hermanu taky objednám.Loňské fotky Stana(jeho Topfirstu),Libora od Btatislavy, i Honzy  jejích plodů Opálu byly opravdu lákavé.

poznámka:až pozdě večer jsem si vzpomněl,že jsem Stana zaměnil za Libora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 233.238 (?), 25.2.2013 9:06

Nevím co si mám představit pod pojmem bohatá plodnost u vás, topend a topfive nemám a odrůdu kalipso vůbec neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 25.2.2013 14:08

Nevím, jestli zná pan rosti&slavík Návsí u Jablunkova jen z okna vlaku nebo auta, ale spíš by mě zajímalo jestli se letos dočká první úrody Topfive. Pan Fiala se nad jeho plody minulý rok přímo rozplýval blahem. Takže jsem na to zvědavý jistě nejenom já. Škoda, že tato odrůda tak podivně zmizela z trhu. A jinak Rosťo (Kulikovský), na tvých fotkách se jedná o zmiňovanou odrůdu Kalipso?

A pane Jane, doufám, že se za mou připomínku nezlobíte? Bohatou plodnost u Stanley se mi podařilo minulý rok zredukovat na přijatelnou mez pomocí roztomilé mušky, která dostala název pilatka. Větve byly tak silně obalené květy, že jsem to musel risknout. Zpočátku to vypadalo, že černá tečka, která signalizuje přítomnost larvy této mušky, je snad na každém plodu, ale nakonec bylo plodů přijatelné množství. Jsem za to rád, protože si mohu i letos těšit díky tomu na rozumnou úrodu, bez zbytečného oslabení stromu. Někdy by se tato muška hodila i na probírku broskví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 235.43 (?), 25.2.2013 16:38

Já nějak nechápu o jakou připomínku se jedná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 26.2.2013 15:41

Zdá se p. Petře, že má nasazeno na květ.Ale jak už to bývá, tak většina květenství v prvním roce kdy nasadí opadne.Jen malé procento prvních květů zůstane, opýlí se, a plody dozrají.Přez to doufám, že by mohla vydat kontrolní vzorek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 26.2.2013 16:27

A co má v hledáčku další velký sběratel slivoňových odrůd - pan Vysloužil? Pane Vysloužile, budete shánět Topfive, Kalipso, Vision nebo Evičku (název zmínil pan Fiala)? Když ne, tak na co jste se letos zaměřil?

Jinak, nevím co převratně nového může vzniknout z křížení odrůd Čačanská Najbolja x Aurerbacher, přitom mě ale Topfive enormně zajímá. Jednak díky minuloroční zprávě pana Fialy, jednak nesmírně výhodnou dobou zrání. Odrůdy zrající na přelomu července a srpna nebo o něco později v srpnu mají u mě zelenou. Samozřejmě i ranější. U broskvoní to jsou červencové odrůdy a u meruněk rané odrůdy v podobné kvalitě jako Radka a Leskora. Velkou nadějí v tomto ohledu je snad Bhart (Orangered), jejíž kvality tady někdo minulý rok blahořečil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.34 (?), 24.2.2013 21:59

V příspěvcích se  odrůda Stanley uvádí jako spolehlivě plodná, což je sice pravda, ale u mne, co nesežerou červi, to napadne monilióza a z bohatě nasazené úrody toho moc nesklidím, takže se chystám strom zlikvidovat a nikdy si, již tuto odrůdu nevysadím. Postřikem proti houbovým chorobám ošetřuji stromy jen brzy na jaře, pak už později z jistých důvodů nechci používat chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 25.2.2013 15:47

Nebude to, Rosťo, spíš nějaký mezidruhový kříženec? Kalipso vypadá na fotce jinak. Co se týče Vision, tak proč ji nemít, že? Odradila mě doba zrání v polovině září, společně snad s největším množstvím jiných odrůd, ale třeba bude lepší, než Angeleno nebo Superior. Chtěl bych taky upozornit na vzorové, přímo ukázkové fotografie Čačanské rané na prodeji stromků cz. Opravdu povedené. A pak, že tato odrůda nerodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 25.2.2013 16:17

Mate pravdu... Kalipso to neni... dal jsem to jen tak, jetli nekdo uhodne co to muze byt... Neuhodl by asi nikdo.Jedna se o nekolikanasobny krizenec althanovy renkloty... rouby budu mit bohuzel az pristi rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 25.2.2013 19:12

Ten nekolinasobny križenec altanovej renkloty sa vola Evička.

EVIČKA
EVIČKA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika