Duranzie se scvrkávají



ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?)
20.9.2021 22:24

Loni se nám to stalo u švestky Stanley, přes zimu uschla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 208.228 (?), 20.9.2021 16:50, zobrazeno: 1245x

mám 11ti leté duranzie vysokokmen, zatím plodí málo střídavě ob rok, letos ale jako by se plody zastavily o prázdninách v růstu a začaly se scvrkávat,  mám 7 stromů na všech je to stejně, do bečky to půjde, jsou jakž takž sladké ale poloviční. listy zelené bez známek napadení, nevíte někdo co by to mohlo být? sucho letos není, na podzim dávám pod stromy koňským hnůj, průmyslovými jsem nepřihnojoval

díky Vašek Přerov

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 20.9.2021 22:24

Loni se nám to stalo u švestky Stanley, přes zimu uschla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 0.188 (?), 21.9.2021 9:11
Stejný problém řeší letos hromada pěstitelů. Mám dvě starší durancie, jednu mladou a pak durancii naroubovanou na ryngly. Scvrkávají se všude, nezrají, nesládnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.72 (?), 21.9.2021 10:16

no přesně tak to mám.  špatný rok?  stromy vypadají jinak zdravě vitálně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.232 (?), 21.9.2021 15:18

To stejné máme u příbuzenstva, všechny durancie. Písčitá půda, odkopky a semenáče. Hodonínsko. Netušíme proč. Soused to na duranicích má taky, jeho čačanské to neměly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.137 (?), 21.9.2021 21:02

Taky mi předčasně scvrkávají skoro všechny Durancie, i vloni, předloni. V sekci Valjevka jsem se už o Durancii zmínil, no prý je to silným tlakem houbových chorob - a věřil bych tomu, monilioza předvádí výkony jako nikdy, k tomu další silně přemokřený rok, bují strupovitosti, padlí úplně na všem, nejodolnější rezistenty révy pokryté bílé, dýně taky pokryté bílým padlím, i listy pampelišek jsou pod Duranciemi bílé indecision... Listy Durancií jsou sice zdravé, ale plody jak píšete, předčasně uzrajou nebo spíš nedozrají a mají menší cukernatost. Pořád mi ty scvrkliny visí na stromě, ožírají je každé ráno ptáci, na moniliu shnilo minimálně už tak třetina plodů, pravidelně vypichuju, jinak by shnilo všechno, tak stále vyčkávám až scvrknou úplně.

Lapotica vůbec nescvrkává, ale u ni pro změnu se objevila jiná anomálie - 2/3 plodů dozrálo, ale třetina tam visí dodnes - poloměkké až měkké, minimální cukernatost - bláto bez chuti, velikostně jsou plody normální - nic na nich není vidět. Na Valjevce takových jalových plodů je o něco méně, ale přesto mě to znepokojuje - nejde o žádné přeplození - dělají to i jednotlivé plody.

Takže Durancie vám kdysi tak nescvrkávaly? Já tu odrůdu neznám, tady se pěstovaly nejčastěji Domácí švestky, Durancie jsou moravské slívy ze Slovácka, takže jsou teď s ní problémy i tam? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.228 (?), 22.9.2021 22:38

Stará Ves u Přerova, svahy k západu, 300 nm, dnes jsem obešel i sousední sady a duranzie jsou tam na tom stejně, opadané nedozrálé, nebo na stromě scvrklé, takže je možné že to souvisí s plísněmi jak píšete, u mě letos stolní hrozno plesnivělo jak už dlouho ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.218 (?), 28.9.2021 10:13

Ve vlákně Durancie, strana 5 je příspěvek o stříkání letošních durancií - proti monilioze a podle přispěvatele to zabralo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika