Kočka ničí mou práci



nakatenga - (5) - 14.206 (?)
27.2.2008 8:15

Psi k záhonu můžou a dokonce, kdyby chtěli, dostanou se v pohodě i na něj. Je ohraničen plůtkem z takové té zelené síťoviny asi 120 cm na výšku. Přeskočí z fleku ladným a tichým hopsem. Ta síťovina je tam proto, že občas je chytně lítací záchvat kolem pozemku a při těch fofrech po nich zůstávají v zemi stejné vrásky jako po plochodrážních motorkách - a to jakékoli rostlinstvo vydejchává jn těžko. Spíš vůbec.

Potíž je spíš v tom, že jsou celoročně na noc doma a v chladném období chodíme jen venčit mimo zahradu a cestou zpět je na zahradě nechám vylítat a šup domu. Kočka to velmi dobře ví.

Uvidíme. Vyzkouším trní. Nakonec, mám ráda ptactvo a tady jsou mraky krásných ptáčků, kterým by se hodil živý plot z pyracanthy...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
nakatenga - (5) - 14.206 (?), 27.2.2008 8:15

Psi k záhonu můžou a dokonce, kdyby chtěli, dostanou se v pohodě i na něj. Je ohraničen plůtkem z takové té zelené síťoviny asi 120 cm na výšku. Přeskočí z fleku ladným a tichým hopsem. Ta síťovina je tam proto, že občas je chytně lítací záchvat kolem pozemku a při těch fofrech po nich zůstávají v zemi stejné vrásky jako po plochodrážních motorkách - a to jakékoli rostlinstvo vydejchává jn těžko. Spíš vůbec.

Potíž je spíš v tom, že jsou celoročně na noc doma a v chladném období chodíme jen venčit mimo zahradu a cestou zpět je na zahradě nechám vylítat a šup domu. Kočka to velmi dobře ví.

Uvidíme. Vyzkouším trní. Nakonec, mám ráda ptactvo a tady jsou mraky krásných ptáčků, kterým by se hodil živý plot z pyracanthy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 29.2.2008 13:59

No kočky sice milují mulč, ale dramatický obraz který popisujete by snad dokázal zajistit toliko usurijský tygr...Vím o čem mluvím, kočky mám a na zahradě je několik desítek metrů zamulčované plochy s keříky a cibulovinami. Nevyháním ani ostatní kočky. Zahrada nádherně prosperuje - naopak cibuloviny prospívají díky přítomnosti koček ukázkově, protože na zahradě takřka nejsou drobní hlodavci.

Ptala jste se na radu - nejdřív se pokuste objektivně zjistit, zda Vám na zahradě  v noci nefunguje další "škůdce" - časté stesky na  kočičí hříchy jsou velmi častom pláčem na nesprávném hrobě. To že kočka zahrabe minu ještě neznamená, že je nutně zodpovědná za ostatní škody. Nicméně pokud se kočky chcete trvale zbavit a nechcete se při tom chovat podle idiotský rad vrahů zvířat, existuje vcelku ideální řešení, na záhon dejte postřikovač(e), které budou spuštěny pyrosenzorem (pohybové čidlo), nebo infrazávorou. Spolu s elektromagnetickým ventilem je to investice za stokoruny. Zvíře (nejenom kočka) velmi rychle vypěstuje podmíněný reflex po té co mu zmokne kožich. A  Vaší zamulčované pýše se obloukem vyhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 29.2.2008 14:50

A co třeba zkusit posypat mulč pepřem. Když to zabírá na kuny tak na kočky by mohlo taky. Sice by se musel po dešti posyp opakovat no ale co by člověk neudělal pro čistý a pěkný záhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.34 (?), 29.2.2008 17:36

Pepřem?!  To jsou teda rady... Naprosto souhlasím s chem. Alí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.206 (?), 29.2.2008 17:53

No taky často přemýšlím o tom, zda je za vš zodpovědná kočka. Bobky zahrabané v mulči rozhodně ano. Okus cibulovin - nejsem si jistá. Olámané větve v období zimy u mladých keříků - ano. Toto jsou tři problémy, se kterými se na naší zahradě setkávám. Všechny mne štvou, cibuloviny však nejméně.

Rozhodli jsme se pro vodu a čidla pohybu. Kočka to nesnese, ale neublíží jí to, přitom ptáci, které na naší zahrádce podporujeme a budeme se snažit ještě více podporovat, ke škodě nepřijdou.

A pro všechny, kteří radí pepř - radila bych chilli.

autorka téma

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 29.2.2008 20:11

Pepř a voda. to neublíží tak jak broky a jiné drastické rady po pepři si kočka trochu zaslzí zapšiká a nemá to žádné následky jako mnohéjiné rady a jestli se majitel ze všech těch návrhů rozhodne pro vodu a čidla tak před ním smekám. sama chovám kočku a psa  a k tomu mi cizí kočka nechala na půdě dvě koťata jelikož jsem udělala tu chybu že jsem jim začala nosit krmení. stará zmizela a koťata mi zůstala atak se starám dál..Ten pepř totiž vyzkoušel známý když měl invazi několika koček na půdě po půdě rozprášil pepř a kočy zmizely a už se nevrátilyale v okolí se toulali dál zdravé a živé a to je důležité ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.193 (?), 19.6.2008 13:28

ten pepr vyzkousim, ta moje zase hrabe hlinu z kvetinacu! Uz me fakt se*e ponevadz behem nekolika sekund roznese hlinu po celem byte a ja abych furt uklizela! jo, ten slavny sprej STOP kockam, u te nasi kocky NEFUNGUJE + smrdi a barvi vse do oranzova... spis bych rekla ze je to odpuzovac na lidi nez na zvirata..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.130 (?), 19.6.2008 14:32

To se mi stávalo taky. Myslela jsem, že budu střílet... Byl to pořád jeden stejný květináč.

Asi po měsíci jsem zjistila, že tam byly žížaly a kočka je chytala.

Žížaly byly odstraněny a kočka si květináče přestala všímat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.234 (?), 21.6.2008 19:55

mam podobny problem a jelikoz mame doma akorat morce tak na kocku hazim koule blata z verandy kdyz mate kvalitni blato bez kamebu a hazite tak aby jste ji netrefili ale zasáhl jí rozprsk bláta tak kocce neublizite mozne je ze se vam prijde v noci pomstit ale hlinu a vodu sezenete skoro vsude. premejslel sem ze do blata pridam tabasko omáčku ale nevim blato na ni zatim staci a nechtel bych ji ublizit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.225 (?), 23.6.2008 15:55

Protože máme několik koček, dovolím si dát radu, třeba to bude fungovat.Určitě máte na zahradě hadici na zalévání.Pokud na Váš záhon chodí kočka i když tam někde jste, připravte se i s hadicí do zálohy a jakmile si to kočka namíří na záhon, prudkým prodcem vody jí postříkejte. Musíte to ale opakovat několikrát, případně jí stříkat vodou i když se jen objeví na Vaší zahradě. Kočka sice umí plavat, když jí jde o život, ale vodu ráda nemá, tak že se Vám začne vyhýbat. Není to drastické, kočce to neublíží, stejně zaléváte, třeba to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika