Co dělat proti plzáku španělskému?



host - 67.130 (?)
13.4.2014 11:20

ty mrchy zerou vse-pry aromativcke byliny nazerou - kopr, zlikviduji v zarodku, v medunce si snad delaji hnizdo, babicka je davala do vapna, jenze co snimi pak, takze kdyz uz jsou to takove potvory, chci z nich taky aspon neco uzitecneho mit a na nejake rozslapavani jsem moc mestska, takze vse, vcetne vajec leti na noviny, na ryceck a na ohen, at je z nich aspon uzitecny popel, zadny smradlavy sliz. Popelem pak sypu zahonky nebo kompost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
      
host - 213.126 (?), 14.9.2013 13:10

Na místě rozmačkat, a vyhledavat další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.130 (?), 13.4.2014 11:20

ty mrchy zerou vse-pry aromativcke byliny nazerou - kopr, zlikviduji v zarodku, v medunce si snad delaji hnizdo, babicka je davala do vapna, jenze co snimi pak, takze kdyz uz jsou to takove potvory, chci z nich taky aspon neco uzitecneho mit a na nejake rozslapavani jsem moc mestska, takze vse, vcetne vajec leti na noviny, na ryceck a na ohen, at je z nich aspon uzitecny popel, zadny smradlavy sliz. Popelem pak sypu zahonky nebo kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.130 (?), 13.4.2014 12:21

Mám obavu, že letos se jim bude letos kvůli mírné zimě dařit, a nejenom jim.Ve skleníku je už sbírám od února.Chutná jim všechno-salát, jahody,jiřiny, sazeničky letniček..Nejspíš jsem si je na podzim donesla do skleníku s kompostem, nebo hnojem.Vyrážím večer s čelovkou.Ve skleníku se to ještě jakž takž dá vysbírat, ale mám strach z letošního léta.Venku už řádí i mšice.Pálit plzáky mě nikdy nenepadlo, jsem barbar, zajeju je vařící vodou a ráno vyleju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Michaela J. - (7) - 48.211 (?), 10.5.2014 20:36

Mně se osvědčilo ustřihnout asi 5-10 cm vysoký kruh z plastovky a dát ho okolo rostlinky o kterou nechci přijít-sice to není žádná krása ale květiny a sazeničky to uchrání.Vždy je vidět kterou rostlinku jsem takovýmto plůtkem chránila a na kterou jsem zapomněla.Ještě to obsypu logrem, naštěstí máme velkou spotřebu kávysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 17.5.2014 20:58

Zdravím, taky obden sbírám, nejlépe po půlnoci s čelovkou - za večer necelé 2L.

Ale mám dotaz - osvědčilo se mi sbírat je do PET lahví s širším otvorem, zaplnit do 3/4, vytlačit co nejvíce přebytečného vzduchu - za 2-3 dny je z nich i bez solení břečka (chvilku než vyvane hodně smrdutá), navíc s časem to dále kvasí. Zkusila jsem to použít jako hnojivo, ale bojím se přehnojení, zatím rostliny prospívají. A tady je dotaz - netušíte někdo, co to vlastně obsahuje a kolik toho lze použít, abych rostlinám neublížila? Zatím "přilepšuji 2x za rok troškou od oka.

Vedlekší efekt - určitě to jde použít jako biologická chemická zbraň pokud máte zvědavou sousedku, stačí trochu ubryndnout u plotu, kde šmíruje a před smrádkem budou utíkat všichni laugh

Pokud to budete zkoušet, nenechavat lahev na sluníčku, už jsme zažili i explozi, kdy tlak vytlačil zašroubované víko a lítalo to dost vysoko devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 17.5.2014 21:47

Tak jako biologická zbraň to musí být pošušnáníčko laugh, já je házím do kbelíku s trochou vápna. Když je pár dní nevysypu na kompost, tak i ve vápně pekelně smrdí yes.

A ted mě omluvte, přestalo pršet... vyrážím s baterkou za nočním dobrodružstvím na zahradu laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika