Vyplatí se v dnešní době stavět skleník nebo koupit hotový?



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
14.4.2014 8:17

Znovu jsem dospěl k názoru, že koupit hotový skleník bude lepší a zde je následník starého dosluhujícího skleníku po dědovi. Jedná se opět o Limes, tentokrát Variant L9 s prodlouženými dveřmi o 20cm +otvírače zdarma.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 9.1.2012 18:07

Dveře jsou křídlové a stejně jako na čela je přímo na ně nalepeno sklo silikonem. Detailní fotky jsem nenašel, jen jednu celkovou. Čela jsem rozdělil rozdělil profily dle potřeby konstrukce (rantl plotu) a taky pro využití menších tabulí skla. Okno je výklopné dolů, v plánu jsem měl ještě olištování hran a spár mezi skly ale v okamžiku kdy začal skleník plnit svůj účel tak nějak na to nezbyl čas.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 10.1.2012 13:26

Ještě jsem vyštrachal jeden snímek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 10.1.2012 13:39

Opravdu máte pěkný skleník. Moje prvotní nadšení z budoucí stavby skleníku podle Vašeho, mi začíná přecházet ve zklamání z cen komponentů na stavbu potřebných. Zde je výčet: sklo rozptylové helios 4mm 10100,- profily cca 4000,- automatické otvírače 2600,-. Ještě když k tomu připočítám nějaký montážní materiál a další drobnosti jako benzín atd, Tak už jsem překročil cenu skleníku Tobiáš satelit 2 a ceně Limesu jsem se hodně přiblížil. Nakonec to opravdu vypadá že raději půjdu na melouch a skleník koupím hotový a dovezou mi ho až pod nos. Jinak Vám moc děkuji za ochotu, možná jste pomohl více lidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 10.1.2012 13:49

Je fakt že já měl sklo gratis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.246 (?), 13.3.2012 12:06

Na skle se dá ušetřit tím, že si zjistíte kdo ve vašem městě vyměňuje plastová okna. A z jejich odpadu tj. starých oken z paneláku se dají dát na skleník. Takhle jsem to udělal já a stálo mě to jen flašku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 12.4.2012 12:34

Tak tady je výsledek mého dotazu. Sklníková přístavba Limes Variant D6 se zapuštěnými dveřmi o 50cm a okapem+automatické otvírače zdarma. Celkové náklady 32000Kč zahrnují výkopové práce bagrem, stavební materiál a samotný skleník. Kromě výkopových prací jsem všechno dělal s pomocí manželky a rodičů.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.31 (?), 12.1.2013 18:28

Máte to opravdu pěkně udělané. Ty akumulační vlastnosti zdiva jsou opravdu k nezaplacení, ikdyž je to jen stodola. Možná bych měl strach, že z té střechy by mohly padat kusy zmrzlého sněhu a nadělat škody. Možná je skleník tou střechou i trochu zastíněn, to bych ale bral v parných letních dnech spíš jako výhodu.

Ty solárka používáte k čemu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 12.1.2013 18:38

Díky, co pamatuji tak z té střechy nikdy nesjel sníh. Sníh sjíždí pouze z těch panelů, ale sjíždí dá se říct okamžitě nebo maximálně když je na nich 5cm což už se stalo tuto zimu mockrát a skleníku to nikterak neublížilo. Jinak ty panely využíváme na ohřev TUV a na stodole jsou proto že orientace střechy je sever / jih a na baráku je střecha východ / západ. Pořízeno v dotačním programu Zelená úsporám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.31 (?), 12.1.2013 19:12

Tak ta orientace světových stran je výhodná i pro ten skleník. Také používáme sluneční kolektory na ohřev TUV, v létě vodu ohřejí bez problémů, ale v zimních mrazech už účinnost nemají. Jsou to stará solára, co se u nás používala ještě snad před rokem 1989. Táta je objevil v kovoštoru, kde skončila po větrné bouři, repasoval je a používáme je víc jak 20 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 14.4.2014 8:17

Znovu jsem dospěl k názoru, že koupit hotový skleník bude lepší a zde je následník starého dosluhujícího skleníku po dědovi. Jedná se opět o Limes, tentokrát Variant L9 s prodlouženými dveřmi o 20cm +otvírače zdarma.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika