Vyplatí se v dnešní době stavět skleník nebo koupit hotový?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?) 
8.1.2012 22:44

Nejširší, co jsem viděl, bylo 4,75 m(volně stojící). Širší opravdu jen na zakázku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 8.1.2012 11:54

Uvědomte si základní statické prïncipy. Nosník 7,5 m bez podpory by musel být sakra nosník. Taky vzájemné vztahy mezi šířkou a výškou slkeníku mají jistá pravidla, střecha nemůže být moc plochá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.1.2012 12:22

Bez patřičných podpěr bych do toho vůbec nešel, než velké nosníky tak to raději poděrné sloupy navíc. I ten spád bude muset být hodně velký. Skleník u stěny má své výhody ale i nevýhody, a tou velkou je jednostranný spád střechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 12.1.2013 20:25

S montáží prodává skleníky ZD Dolní Újezd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Aleš Vondrák - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 126.6 (?), 20.1.2012 12:39

Pokud si vyberete nějaký skleník z nabídky výrobců, určitě se vyplatí koupit si ho, než se pokoušet vyrábět ho doma svépomocí (zvláště pokud nemáte zdarma materiál – cena materiálu v maloobchodě vyjde skoro na stejnou částku jako hotový skleník).

Jiná situace nastane, pokud potřebujete skleník tzv. na míru vašim potřebám nebo požadavkům. Ale i v tomto případě stojí na zvážení, zda raději neoslovit nějakou specializovanou firmu nebo si alespoň na pomoc nepřizvat zámečníka a sklenáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.23 (?), 29.5.2014 14:20
  • Koupit/postavit- Já jsem opačného názoru než tu píše většina lidí. Každý totiž počítá cenu hotového výrobku proti cenám nového materiálu z prodejen. Pokud se trochu poptáte po okolí zjistíte že ten dokáže zařídit tohle a ten tamto. A pokud bydlíte na vesnici, tak tam se k tomu ani snad nemusím vyjadřovat.
  • Taky se tu psalo že nový skleník je hezčí, by mě zajímalo čím jsou tak hezký, když to tam flušou na výrobní lince jeden za druhým a každej stejnej. Takovej skleník postrádá kouzlo.  Vlastní stavba je jen na vaší fantazii a každej si ho vždy postaví k obrazu svému.
  • Dál tu bylo psáno že se někdo bojí že mu to bude lítat po poli, myslíš že u těch nových se ti předaj s materiálem, to víš že to maj tak akorád vyladěný aby ti to nespadlo na kebuli, a to nejdůležitější musí to vydržet záruční lhůtu, o víc jim nejde. Ale to už by snad lidi v dnešní době měli znát (protože to je u každého nového produktu). Naproti tomu vlastní skleník si můžeš udělat poctivěji, kvalitněji.
  • Doma jsem stavbu skleníku odkládal, protože byli i další věci na baráku, znáte to, no a když jsem kopal novou studnu napadlo mě tehdy udělat si podzemní skleník, a tam mít tu studnu, bylo to hlavně z důvodu že mě nebavilo na zimu uklízet čerpadlo a hadice, takhle je celá studna v podzemí ve skleníku a tam teplota pod nulu neklesne.
  • Dost mě překvapuje že se tu nikdo neohlásil cože 32 tisíc mazec a v podstatě tu všichni říkaj, jo novej skleníček ten se vyplatí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.6 (?), 17.4.2015 8:21

Souhlasím s vámi ono stačí se poptat po okolí a nebo obejít stavby kde se mění okna já mám skleník ze starých oken kde okno měří v 150cm š.100 cm a poladil sme to tak aby mě to vyšlo na skladbu takže ve mám skleník 300cm dělká a 150 cm šířka jediné co sem musle koupit byli hranolky na kostru skleníku a šrouby takže cena skleníku bez práce mě stála necelích 500,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika